CUPRESSUS WILMA PYRAMIDE

Re: CUPRESSUS WILMA PYRAMIDE

Příspěvekod Peter Petrik » 05 úno 2012, 12:41

rudo aspon skus rozpohybovat kmen a tiez vetvicky. na kmen pouzi nejaky hever lebo drot ti tak dobre drzat nebude resp. bude ale musel by si dat vela hrubsich drotov. ale opat, myslim si ze to nie je vhodný druh dreviny na bonsaj.
Kus tvrdej práce a za hrsť trpezlivosti je recept na úspech.
Uživatelský avatar
Peter Petrik
 
Příspěvky: 996
Registrován: 03 čer 2009, 15:55
Bydliště: Veľký Folkmár (Slovensko)

Re: CUPRESSUS WILMA PYRAMIDE

Příspěvekod Compel Lubomír » 05 úno 2012, 16:41

Nedokážu obrázek posoudit ale tento stromeček je uváděn u jména Salvatore Liporace, jako právě cupressus wilma gold crest...... ?
Přílohy
imm12_g.jpg
imm12_g.jpg (10.16 KiB) Zobrazeno 2423 krát
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: CUPRESSUS WILMA PYRAMIDE

Příspěvekod ruda.p » 05 úno 2012, 17:43

Petře Petře :mrgreen: já bych rád vzpřímenný pokroucený mám, tak ho ted nechám at ukáže co v něm je
je spousta stylů tak, proč se sklánět jen k pokřiveným :mrgreen:

dávám ukázky co jsem našel bonsai klub Třinec 3x a ze zahraničí 1x
Přílohy
81_-_Cupressus_macrocarpa.jpg
81_-_Cupressus_macrocarpa.jpg (70.23 KiB) Zobrazeno 2371 krát
78_-_Cupressus_macrocarpa.jpg
78_-_Cupressus_macrocarpa.jpg (104.48 KiB) Zobrazeno 2374 krát
80_-_Cupressus_macrocarpa.jpg
80_-_Cupressus_macrocarpa.jpg (73.37 KiB) Zobrazeno 2378 krát
Monterey_Cypress,_GSBF-CN_140,_September_12,_2008_PP.jpg
Monterey_Cypress,_GSBF-CN_140,_September_12,_2008_PP.jpg (112.01 KiB) Zobrazeno 2363 krát
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: CUPRESSUS WILMA PYRAMIDE

Příspěvekod Peter Petrik » 06 úno 2012, 21:17

ja nevravim ze mas ist len k pokrutenemu stylu ale ale ozaj tej tvoj le strasne rovny, ten ohyb sa tym ziada. teraz to vizerá ako ...... ani to neviem popisat. poohýnaj kmen a tiez vetvy a uvidiš ze to bude lepsie. ja ti ozaj drzim palceky, ale ked ty si sa do toho pustil ozaj az velmi horlivo. spomal trosku, ja viem ze je to tazke, tiez som krutil co mi prislo pod ruku ale ozaj ver mi, spomal. forum je tu od toho aby sme si radili, a tak ti radim spomal. ANO bud zapaleny pre bonsaje, ale spomal. Nie vsetky stromceky su vhodne pre bonsaje. a tento je jeden z nich. Nehnevaj sa ja to nemyslim v zlom.
Kus tvrdej práce a za hrsť trpezlivosti je recept na úspech.
Uživatelský avatar
Peter Petrik
 
Příspěvky: 996
Registrován: 03 čer 2009, 15:55
Bydliště: Veľký Folkmár (Slovensko)

Re: CUPRESSUS WILMA PYRAMIDE

Příspěvekod ruda.p » 07 úno 2012, 01:41

Petře já se nezlobím není na co každý vidí v tom své,jistě máš pravdu, že jsem trochu víc hrrr, ale to už tak semnou je. lepší už to nebude :mrgreen:
klidně mi to můžeš na fotce ukázat jak si představuješ to ty pokroutit , ale zatím já bych rád to vzpřímené dík Ruda
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: CUPRESSUS WILMA PYRAMIDE

Příspěvekod lacike » 07 úno 2012, 12:30

Peter, mne sa prisne vzpriameny styl praveze pozdava ako vhodny. Pri spravnom dramatickom pokruteni a vybere (kostrovych) vetiev bude vyzerat ako typicky strom niekde na luke - vysoky a stary. Prave to by bola vyhoda, pretoze by opticky posobil ako velmi vysoky a velmi zmenseny, cim by sa zakrila hrubka (teda skor tenkost) kmena. Casom by som mozno prisadil este aj 1 ci 2 mensich potomkov, ako volne vzpriamene, nech to jasne vynikne.
Totiz, pokrutenim z neho spravis sice mohutnejsie vyzerajuci strom, ale zapadne do kategorie dalsieho ceruzkoveho cinskeho draka, ktorych je strasne vela..
lacike
 
Příspěvky: 200
Registrován: 17 led 2011, 02:51
Bydliště: Bratislava

Re: CUPRESSUS WILMA PYRAMIDE

Příspěvekod Peter Petrik » 07 úno 2012, 15:40

ahojte. Ruda, myslel som pokrutit nejak tak ako to mas na obrazku 81 co si sem vlozil. a nemyslel som krutit ho prilis ale tak decentne a to ako kmen tak aj vetvicky. drzim palce s nim. koniec koncov, nech ti robi radost ci ho pokrutis alebo nechás tak.
Kus tvrdej práce a za hrsť trpezlivosti je recept na úspech.
Uživatelský avatar
Peter Petrik
 
Příspěvky: 996
Registrován: 03 čer 2009, 15:55
Bydliště: Veľký Folkmár (Slovensko)

Re: CUPRESSUS WILMA PYRAMIDE

Příspěvekod ruda.p » 07 úno 2012, 23:37

Petře, to ale pro mě připadá takové vyumělkované ta 81, pro mě ztrácená přirozenost jsem z Jizerek a dřevorubec bývalí a tam smrky rostou rovně,tak proto jsem si vybral tento styl ,i když to smrk není, je to moje 1. dílo aniž bych zasahoval do tvaru kmene krom tedy vrcholu nevím jak na ostatní toto působí, tak asi proto, rád bych viděl něco takového přirozeného rostoucího a jen zakracované a pracovat jen na větvých a kořenech, pokud bych měl materiál a viděl bych v něm co bych mohl s točit jinam tak kaskáda se mi líbí, ale to uplyne zas nějaký čas a taky musím já vyzrát a zjistit co v tom hledám a jakým směrem se poderu v před. :mrgreen:

jo a časem přidat menší kousky a udělat shluk několika jedinců to je taky zajímavé


Vzpřímený styl

(Čokan - Chokan)[2] Základem tohoto stylu je rovný kmen vyrůstající kolmo ze substrátu. Větve vyrůstají střídavě z kmenu a tvoří jednotlivá patra. Žádné dvě větve nerostou ze stejného místa na kmeni. Níže umístěné větve by měly směřovat dolů, což navozuje iluzi starého stromu. V přírodě takto rostou především smrky a jedle

a ty ostatní styli jsem jen doplnil
Přílohy
400px-Bonsai_streng_aufrechte_Form.svg.png
400px-Bonsai_streng_aufrechte_Form.svg.png (33.82 KiB) Zobrazeno 2194 krát
354332.jpg
354332.jpg (27.33 KiB) Zobrazeno 2184 krát
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: CUPRESSUS WILMA PYRAMIDE

Příspěvekod Peter Petrik » 08 úno 2012, 22:15

ruda ok, prisne vzpriameny stýl....... ok ale ber ohlad aj na druh stromu. proste aby ked ho casom pestujes tak aby bolo pekne vidno tie ,,poschodia,, ale neviem ci to na tom stromceku bude dobre vidno. Ja nevravim ze to nemas skusit ale len si myslim ze tento druh stromceka nieje vhodny na bonsaj a uz ked by vhodny aj bol tak nie na prisne vzpriamený styl. ale ako som uz pisal skor, v kazdom pripade drzim palce :jedna:
Kus tvrdej práce a za hrsť trpezlivosti je recept na úspech.
Uživatelský avatar
Peter Petrik
 
Příspěvky: 996
Registrován: 03 čer 2009, 15:55
Bydliště: Veľký Folkmár (Slovensko)

Re: CUPRESSUS WILMA PYRAMIDE

Příspěvekod Peter Petrik » 08 úno 2012, 22:24

ruda, ako som pisal, ber ohlad na druh stromu. priklad, ak pestujes skalnik tak nebudes vymyslat nejake divoke styly (i ked to samozrejme nieje zakazane) ale budes sa snazit ho pestovat v style polokaskada az kaskada pretoze jeho prirodzenostou je plazivost. Tento tvoj stromcek sice rastie do hora ale aj s vetvickami (neviem ci som to dobre vysvetlil) Proste jednoducho povedane: neviem ci sa ti podari urobit ,,oblaciky,, na vetvach
Kus tvrdej práce a za hrsť trpezlivosti je recept na úspech.
Uživatelský avatar
Peter Petrik
 
Příspěvky: 996
Registrován: 03 čer 2009, 15:55
Bydliště: Veľký Folkmár (Slovensko)

PředchozíDalší

Zpět na ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků