CUPRESSUS WILMA PYRAMIDE

Re: CUPRESSUS WILMA PYRAMIDE

Příspěvekod Kllarka17 » 31 led 2013, 22:28

Ahoj Rudo :), snad nevadí že hned tykám. Přečetla jsem všechny příspěvky a hrozně mě to rozesmálo. Já ti náhodou moc fandím a nenech se odradit od lidí, co pořád opakují, že to není vhodný materiál. Podle mě, je důležitý abys měl z výsledku radost hlavně ty. Já jsem taky na všechno hr a pořídila jsem si hned 3 cypřišky a něco s nimi vykoumám. Mám časem v plánu z jednoho dvojkmen :). Ale pěstuji to pro sebe a pak by mě mrzelo to bombardování jak se to nehodí na bonsaje atd. Také si pěstuji stromečky ze semínek ikdyž je to nejpomalejší cesta. Stromky tvaruju podle toho jak to cítím. Kdyby to viděli praví bonsajisti tak se chytají za hlavu :D.
Je dobré když ti někdo zkušený dá radu ale pokud s tím nemáš v plánu objíždět výstavy nebo získat ocenění atd. tak se přece nemusíme držet pravidel. ( pokud chceš být profesionálem tak už raději nepokračuj ve čtení xD )

Doufám, že tu tímto nikoho neurazím. To opravdu nechci. Jen já jsem takový blázen a zkouším i to, co NENÍ vhodné na pěstování bonsají, protože já z toho mám radost a na chvilku jsem ve světě bez starostí a mám dobrý pocit. Proto se tomu věnuji :), a tak by to mělo být. Dělat věci s láskou ....a ne všichni milují to stejné.
Kllarka17
 
Příspěvky: 50
Registrován: 25 led 2010, 21:42

Re: CUPRESSUS WILMA PYRAMIDE

Příspěvekod ruda.p » 01 úno 2013, 01:38

Kllarka17 píše: Jen já jsem takový blázen a zkouším i to, co NENÍ vhodné na pěstování bonsají, protože já z toho mám radost a na chvilku jsem ve světě bez starostí a mám dobrý pocit. Proto se tomu věnuji :), a tak by to mělo být. Dělat věci s láskou ....a ne všichni milují to stejné.


Děkuji Klarko, opravdu tykání mi nevadí, to by mělo být mezi Greenhorny samozřejmostí :!:
Kolikrát se mi podaří napsat blábol i když to vnímám sebe líp a druzí mi to seberou ze rtů :lol:
Každý pěstuje podle své představy a časem se uchýlí k pravidlům jelikož je začne studovat a dostávat rady, ve sbírce by měla být taková směs počátku jak od semenáče či semínka, zhola jakýkoli patvar, který se dotyčnému líbí a pak samo že kousky, které by časem chtěl prezentovat díky tomu se tvaruje pěstitel sám :!:
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: CUPRESSUS WILMA PYRAMIDE

Příspěvekod ruda.p » 07 dub 2013, 17:54

Tak pokračuji dál ve svém snažení vytvořit svou představu na tomto né moc vhodném materiálu ;)
Během prvního prostřižení došlo k zaschnutí některých větví, můj postřeh proč k tomu došlo není moc odborný :lol:
každá věc či živá forma má svůj cíl takový osud předurčený at chceme nebo né dojde k tomu a tady zaschli větve které do budoucna tam nemají být :!:
Odstranil jsem suché větve a zkusil dát pomocí drátů nějaký tvar a zas se tomu dá čas a krmení

http://www.youtube.com/watch?v=GNFuZDAhqx0
Přílohy
cats.jpg
cats.jpg
cats 1.jpg
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: CUPRESSUS WILMA PYRAMIDE

Příspěvekod Lupin » 21 dub 2013, 15:34

zdravím posílám foto po svém tvarování pokojového cypřiše
Přílohy
DSC03214 – kopie.JPG
DSC03214 – kopie.JPG (142.89 KiB) Zobrazeno 1916 krát
Uživatelský avatar
Lupin
 
Příspěvky: 16
Registrován: 13 bře 2012, 18:46
Bydliště: Trutnov

Re: CUPRESSUS WILMA PYRAMIDE

Příspěvekod ruda.p » 21 dub 2013, 22:09

ahoj Lupine, jsem rád, že se taky někdo pere s tím to druhem jako já a pokud máš k tomu i popis jak jsi došel do této fáze
udělej vlastní vlákno at se to nemotá a můžem zdělovat zkušenosti, jelikož já zatím došel k tomu že je to opravdu potvora :lol:
nepochopitelně mi zaschnou některé větve aniž bych je nějak polámal, pouze je prostříhál :?:
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: CUPRESSUS WILMA PYRAMIDE

Příspěvekod Murti999 » 28 dub 2013, 11:35

zdravím, nemohla by být příčinou nevhodné vegetační období na stříhaní?
Milan S.
Murti999
 
Příspěvky: 25
Registrován: 24 úno 2013, 21:17

Re: CUPRESSUS WILMA PYRAMIDE

Příspěvekod ruda.p » 01 kvě 2013, 16:25

Vzhledem tomu, že jsem stříhal kdykoli a vždy něco uschlo jak na jaře tak v zimě nevím, jistě to bude taky mít nějaký vliv :!:
minulí Kolín jsem prostříhával ten velký a měl jsem obavy že to vzdá byl tak proschlý, že jsem drolil jehlice, ale vzpamatoval se :!:
a teď znova, uvidím co z toho bude, podle mě nemá rád ohýbání větví bude na to víc hákliví :!: :idea:
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Předchozí

Zpět na ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků