Serissa foetida - strom tisíce hvězd

Re: Serissa foetida - strom tisíce hvězd

Příspěvekod Compel Lubomír » 13 čer 2012, 00:12

Rudo, nějak se ti s tou foetidou nedaří. Hledal jsem kdy si ji přesazoval ale nevím přesně. Někdy leden únor? Asi bych na nic nečekal a podíval se jí na kořeny. Buď uhnívají nebo je tam nějaká houba. V každým případě proprat kořeny ale pořádně. Pak i v něčem pro desinfekci. Slabý roztok hypermanganu. Určitě ji nedávej do stejné misky nebo ji pořádně pročisti aby se zničily případné houby nebo jiní zlořádi co ti tu kytku ničej. A teď mi napadá, zapravil si akadamu řádně mezi kořeny. Aby si tam neměl dutiny a v nich ti kořeny neumíraly. Substrát se zaprvuje nějakou hůlkou krouživými pohyby. Touto technologií se do kořenů vejde o dost víc matroše než by si čekal. Pokus se něco vygooglit o pěstování. Je tu toho dost ale každý píše tak nějak všeobecně nebo pokaždý jinak. Ještě pohledám zda je možno foetidu pěstovat hydroponicky, jenom pro ozdravení kořenů. Je mi tě i kytky líto.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Serissa foetida - strom tisíce hvězd

Příspěvekod jajozh » 13 čer 2012, 11:44

Mna zas napada taka vec....v tej miske mas zrejme dva otvory odspodu...dobre ti z nej odteka prebytocna voda po zalievke??S tym presadzanim by som pockal..Teraz hlasia strasne teple pocasie,asi by to nerozchodila :think:Tie svetle flaky na listoch mam aj ja..Ono nie je teraz toho slnka vela,a serissa potrebuje poriadnu davku,inak sa pekne nevyfarbia do zelena..
Jan
Uživatelský avatar
jajozh
 
Příspěvky: 311
Registrován: 29 dub 2009, 15:25
Bydliště: Žiar nad Hronom,Slovenská Republika

Re: Serissa foetida - strom tisíce hvězd

Příspěvekod ruda.p » 23 čer 2012, 00:02

tak jsem to zatím přenesl na balkon slunce tam nepraží a počkám zda se spamatuje jinak přesazuji, zatím se jeví že to zvládá a lepší se to :!: přelévání a možná špatné přesazení se vzduchovejma kapsama by to mohlo bejt no ještě uvidímme :?:
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Předchozí

Zpět na ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků