Carissa grandiflora- MILENA

Carissa grandiflora- MILENA

Příspěvekod Ladislav Kotál » 05 pro 2011, 19:24

Konečně jsem vyfotila tu moji natálskou švestku. Plod sice vypadá velikostí jako třešeň, jinak spíše nějaký malý citrusovitý plod, ale tak jsem vyčetla český název. Ten poslední snímek je sice rozmazaný, ale chtěla jsem zvěčnit ty trny. Jinak stromek není zatím tvarovaný, nechci s větvemi hýbat, dokud neuzraje ta kulička, abych ji náhodou neulomila. Možná někoho napadne, co by ušmikl, vychýlil, ohnul...
Díky za navěšení do vlákna pokojových rostlin.
Moc zdraví Milena
Přílohy
1.jpg
2.jpg
3.jpg
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Carissa grandiflora- MILENA

Příspěvekod VasekKoci » 04 črc 2012, 10:51

Moc pěkná a ten plod se mi líbí. Rád bych se zeptal na nějaké postřehy ohledně toho jak ji pěstovat. Jelikož jsem tuto rostlinku taky dostal, tak bych ji nerad ublížil něčím co nemá rád. Zatím ji mím v orginální zemině ze zahradnictví, ale na jaře ji přesadím do kadamy nebo theramolu.
VasekKoci
 
Příspěvky: 39
Registrován: 24 čer 2011, 22:42
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Carissa grandiflora- MILENA

Příspěvekod Milena » 06 črc 2012, 11:58

Vašku, tu moji carissu pěstuju od malého řízku jen v "mém" substrátu, tj. 1/3 kompostovky nebo z krtince, 1/3 rašeliny a 1/3 písek křemičitý, asi 1-2mm zrna. Vloni jsem přidala trochu terramolu, ten mám i jako drenáž. Zalévám dost, přestože má kožnaté listy, ale venku jsou tropy. Letním ji od půlky května. Přírůstky už jsem odstřihla a znovu zařízkovala. Z úžalbin některých listů vylézají ty příšerné trny, takový pidičudlík jako budoucí květ vidím jen jeden. Jo a najdu foto, kde je švestička už zralá, nádherná, ochutnala jsem, ale nic moc. Tak ať ta tvá dělá radost :jedna:
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: Carissa grandiflora- MILENA

Příspěvekod Milena » 24 črc 2012, 20:39

Pro Vaška, příp. jiné: Opět mi kvete Carissa, dva květy naráz, nějaké jsou ještě nerozvité. Zda budou švestičky, uvidím. Pošlu foto Jarkovi, jak bude mít čas, tak je sem umístí. Nekritizujte, prosím, tvar, kvalitu fotek, nemám teď vůbec čas na víc, než zalití a ukradla jsem pár minut na focení. Škoda, že přes nejde přivonět :lol: :lol: :lol:
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: Carissa grandiflora- MILENA

Příspěvekod Jarek Servus » 24 črc 2012, 21:54

Slíbené fotky
Přílohy
carissa1.JPG
carissa1.JPG (132.73 KiB) Zobrazeno 1333 krát
carissa2.JPG
carissa2.JPG (134.91 KiB) Zobrazeno 1328 krát
carissa3.JPG
carissa3.JPG (137.45 KiB) Zobrazeno 1331 krát
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne


Zpět na ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků