MYRTA OBYČAJNÁ (doslovne)

MYRTA OBYČAJNÁ (doslovne)

Příspěvekod Rudolf Fraštia » 03 pro 2011, 23:55

V našich podmienkach ich je v bežnom predaji, alebo u bonsajmi nezainteresovaných pestovateľov, 99% v takomto tvare.
Čo by ste ňou urobili? Napadne vás niečo?
Přílohy
4IN1web.jpg
Zdraví vás Rudo
Uživatelský avatar
Rudolf Fraštia
 
Příspěvky: 86
Registrován: 06 říj 2009, 08:31
Bydliště: SK, Martin

Re: MYRTA OBYČAJNÁ (doslovne)

Příspěvekod Roman Hlavinka » 04 pro 2011, 14:52

ahoj Rudolfe.Budu rád a myslím,že nejenom Já,když nám názorně předvedeš,jak z takového marketového stromečku dosáhnout slušného základu.dík
Uživatelský avatar
Roman Hlavinka
 
Příspěvky: 1172
Registrován: 18 říj 2009, 16:27
Bydliště: Olomoucko
člen ČBA: ne

Re: MYRTA OBYČAJNÁ (doslovne)

Příspěvekod Rudolf Fraštia » 05 pro 2011, 08:53

o.k. Roman...pokračujem...
Aj keď ma už niekto predbehol... http://www.bonsai4me.com/Bonsai%20Virtu ... ervice.htm
nevadí ... poslúžil mi ako inšpirácia.
Proces tvarovania listnáča je dosť zdĺhavejší a časovo náročnejší ako ihličnana...u interiérovky sa to dá trocha skrátiť.
Túto myrtu som získal od dobrého priateľa koncom roku 2009. Dlho som nečakal...riešil som ju takmer okamžite. Prvým krokom bolo odstránenie suchých a nepotrebných tenkých výhonkov
Přílohy
step 1web.jpg
Zdraví vás Rudo
Uživatelský avatar
Rudolf Fraštia
 
Příspěvky: 86
Registrován: 06 říj 2009, 08:31
Bydliště: SK, Martin

Re: MYRTA OBYČAJNÁ (doslovne)

Příspěvekod Rudolf Fraštia » 05 pro 2011, 09:05

Zvolil som pohľad - (2.foto) pretože pri ňom jednak kmeň javil aspoň minimálny pohyb a využiteľné vetvy v korune poskytovali budúce vhodné priestorové rozloženie. Rozhodol som sa podporiť ohyb kmeňa...päť takmer rovnako hrubých vetiev vyrastajúcich v jednej výške po obvode kmeňa som zatiaľ iba pomocou drátu rozložil do priestoru. Vedel som, že nezostanú všetky, ale rozhodnutie som odložil
Přílohy
step 2web.jpg
Zdraví vás Rudo
Uživatelský avatar
Rudolf Fraštia
 
Příspěvky: 86
Registrován: 06 říj 2009, 08:31
Bydliště: SK, Martin

Re: MYRTA OBYČAJNÁ (doslovne)

Příspěvekod Rudolf Fraštia » 05 pro 2011, 09:14

V priebehu roka 2010 som postupne redukoval obrast na päte kmeňa na dva výhony s najbohatším vetvením...rovnako v korune som urobil konečný výber dvoch hlavných vetiev, jedna v ohybe nadol, druhá hore...koruna pritom samozrejme veselo zahusťovala svoj obrast...po odobraní pomocnej konštrukcie som zistil, že ohyb kmeňa bude na dlhšie - po roku tvarovania zatiaľ ani ťuk...
Přílohy
step 3web.jpg
Zdraví vás Rudo
Uživatelský avatar
Rudolf Fraštia
 
Příspěvky: 86
Registrován: 06 říj 2009, 08:31
Bydliště: SK, Martin

Re: MYRTA OBYČAJNÁ (doslovne)

Příspěvekod Rudolf Fraštia » 05 pro 2011, 09:21

Prešli dva roky a pred týždňom som uskutočnil ďalšie tvarovanie, ktoré ma posunulo k "cieľovej stanici" tak blízko, že som neodolal a tak som ju pre vás nakreslil...takto nejak by tento bonsaj mohol do dvoch rokov vyzerať...
Príjemné a pekné dni.
Zdraví Rudo
Přílohy
3IN1web.jpg
Zdraví vás Rudo
Uživatelský avatar
Rudolf Fraštia
 
Příspěvky: 86
Registrován: 06 říj 2009, 08:31
Bydliště: SK, Martin

Re: MYRTA OBYČAJNÁ (doslovne)

Příspěvekod Dalibor Hátle » 05 pro 2011, 10:32

Moc se mně to líbí :clap: :jedna:
Dalibor Hátle
 
Příspěvky: 81
Registrován: 20 kvě 2011, 18:22
Bydliště: Podkrkonoší

Re: MYRTA OBYČAJNÁ (doslovne)

Příspěvekod Roman Hlavinka » 05 pro 2011, 10:52

:jedna: Rudo díky za ukázku.Tvoje práce s myrtama je prostě skvělá :jedna:
Uživatelský avatar
Roman Hlavinka
 
Příspěvky: 1172
Registrován: 18 říj 2009, 16:27
Bydliště: Olomoucko
člen ČBA: ne

Re: MYRTA OBYČAJNÁ (doslovne)

Příspěvekod Milena » 05 pro 2011, 13:02

Rudo, nádherná práce jak skutečná, tak virtuální. Sneseš moji připomínku? Ten nízký kmen vlevo má svou první pravou větev zdola hodně blízko hlavního kmene. Já vím, foto dost zkresluje,ale pokud takto má být pohledovka bez pootočení doleva, aby byla vidět mezera mezi větví a kmenem, tak mi tam chybí trodhu "vzduchu" - prostoru. Zkus si ji zakrýt, jak by se ti pak tvar líbil. A co podmiska?? Jinak :jedna:
Já se zatím snažím udržet při životě vloni koupenou myrtu, kvetla mohutně snad až do listopadu, přestože jsem ji zvenku přenesla už v září, zatím nijak netvaruju, až jestli přečká zimu.
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: MYRTA OBYČAJNÁ (doslovne)

Příspěvekod Rudolf Fraštia » 05 pro 2011, 15:39

Vďaka za pozitívne ohlasy...ja ju mám na očiach stále, ale fotky robím aj pre vás...pripomienky vítam, veď práve tie nás všetkých posúvajú dopredu - Milena si pozorná a vidno, že máš zmysel pre detail. Dané miesto na fotografii pri tvorbe virtualu pripútalo aj moju pozornosť, ale potom som na to pozabudol. V danej kompozícii je to najkritickejšie miesto, avšak iba na fotke, t.j. pri 2D zobrazení. Pri dolaďovaní konečného tvaru v reáli to možno dopadne inak, ale v súčasnosti táto vetva nesie podstatnú časť zelenej hmoty v hĺbke za kmeňom. Pretvarovanie je možné, alebo v budúcnosti nebude problém zbaviť sa jej ako celku...
PC023715L.jpg
PC023715L.jpg (35.93 KiB) Zobrazeno 2270 krát

Zdraví Rudo
Zdraví vás Rudo
Uživatelský avatar
Rudolf Fraštia
 
Příspěvky: 86
Registrován: 06 říj 2009, 08:31
Bydliště: SK, Martin

Další

Zpět na ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků