Myrta z New Bubu 2

Re: Myrta z New Bubu 2

Příspěvekod Mirek Halatin » 16 říj 2011, 11:06

Rudo, tvoje myrty jsou krásné. Přiznám se, že jde o druh u kterého jsem se nechal odradit prvotním nezdarem, ale asi mu dám ještě šanci :) . Mohl bych tě poprosit o více fotek z vývoje tvé krásné dlouholeté myrty na fotce úplně vpravo v bílé až béžové misce? ;)
Mirek Halatin
 
Příspěvky: 220
Registrován: 13 úno 2009, 12:19

Re: Myrta z New Bubu 2

Příspěvekod Martin Drábek » 16 říj 2011, 20:21

Čau Miro, není třeba se myrt bát! Přikládám fotku prcka, mám ji 2 roky a tvaruju ji postupně od řízku. Roste jako plevel, tahle je tuším v čistém terramolu a bez problémů. Když tvaruješ postupně, dá se nakroutit jak si jen přeješ. Jestli budeš chtít řízky, dej vědět. Za kvalitu fota se omlouvám, jen jsem to skočil na rychlo vyfotit.
Přílohy
IMG_7096upr.JPG
IMG_7096upr.JPG (69.75 KiB) Zobrazeno 1217 krát
Uživatelský avatar
Martin Drábek
 
Příspěvky: 438
Registrován: 10 bře 2009, 21:52
Bydliště: Olomouc - Velký Týnec

Re: Myrta z New Bubu 2

Příspěvekod Rudolf Fraštia » 16 říj 2011, 21:34

Mirek, ďakujem za pochvalu...požadované fotografie sú na www.bonsai-mt.sk (TVORBA-ZAUJÍMAVOSTI - ukážka č.2 strih po prezimovaní, cca rok 2000 a potom seriálik MYRTA-OMLADENIE A NOVý TVAR KORUNY) aj s popisom a navyše aj mnohá ďalšie myrty a práca s nimi...takže pozri tam a ak máš otázky, tak rád odpoviem...
Martin...to je presne postup, ktorý uplatňujem aj ja s mladými myrtami...držím palce
Zdraví vás Rudo
Zdraví vás Rudo
Uživatelský avatar
Rudolf Fraštia
 
Příspěvky: 86
Registrován: 06 říj 2009, 08:31
Bydliště: SK, Martin

Re: Myrta z New Bubu 2

Příspěvekod Mirek Halatin » 17 říj 2011, 13:22

ad. Martin:
Díky moc :). Řízky asi seženu bez problému. Ona moje myrta byla jaksi jeden z prvních pokusů o pěstování stromečků a pak jsem na ně jako na druh trošku pozapomněl. Poslední dobou zrovna přemýšlím, čím si ještě bonsajově osvěžit klima v domě, takže zatím asi favorit :)

ad. Rudo:
Děkuji za odpověď. Moc se mi líbí ten vývoj z striktně tvarovaných pater na volnější "stromovitější" charakter. ;)
Mirek Halatin
 
Příspěvky: 220
Registrován: 13 úno 2009, 12:19

Re: Myrta z New Bubu 2

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 17 říj 2011, 22:19

Ahoj Rudo, jde vidět, že tvým myrtám se u tebe parádně daří a rostou do krásy :clap: . V našich středoevropských končinách asi nemáš v tomto druhu konkurenci.
Při naší nedávné návštěvě Maura Stembergera jsme mohli obdovovat i jeho staré myrtové yamadori, v příloze posílám pro inspiraci jednu fotku tohoto úžasného stromu, holt středomořské podmínky jsou :o ...
Přílohy
IMG_6986_resize.JPG
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Re: Myrta z New Bubu 2

Příspěvekod Rudolf Fraštia » 17 říj 2011, 23:29

Vďaka Lukáš... ale sám si uvidel a predstavuješ, že aj s myrtami to vie byť o inom, ako ceruzke, len tá dostupnosť je o dosť ťažšia...mal som už aj ja niečo vo výhľade (angličania s tým obchodujú), ale kupovať takú rastlinu cez net mi prišlo dosť riskantné, tak som zostal pri tých mojich...
našiel som ešte jednu fotografiu, ako vyzerá moje zimovanie mýrt...pred rastlinami je z interiéru ešte záclona, ktorá tiež napomáha miernej izolácii prostredia a teploty pri okne.
PC160274.JPG

Pekný večer.
Zdraví Rudo
Zdraví vás Rudo
Uživatelský avatar
Rudolf Fraštia
 
Příspěvky: 86
Registrován: 06 říj 2009, 08:31
Bydliště: SK, Martin

Předchozí

Zpět na ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků