Láhvovník

Láhvovník

Příspěvekod vjačo » 21 srp 2011, 10:53

Ahoj všem, má někdo zkušenosti s pěstováním láhvovníku :?: Pokud ano ať se ozve. Napíšu moje.
Původem asi Madagaskar. Mám doma dva viz foto. Větší cca 20-22 let, výška 90 cm i s miskou. Menší cca 15 let, výška 50 cm. Ten menší je vlastně mojí neopatrností před lety ulomený kmínek z té větší. Pak jsem ho dal do sklinice na pivo(je vysoká)-alil vodu-na za cca 1/2 roku se na měm objevily malé bílé hrbolky. Následně do vysokého plast. květináče-zasypal rašelinou a nechal tak cca 8 let. Samo sebou každý rok přesadil. Jo a měnil sem vodu každý týden a sklinice vymyl drceným acylpirínem. V zemině kořen pěkně tloustne.
Ten větší sem se pokoušel tvarovat dráten. Pomalu jsem cca 4 měsíce ohýbal kmen až sem ho ulomil. Tak jsem seřízl kmínek nad kořeny a přirouboval ze strachu, že neobrazí (z toho je ta boule). Chytil se. Ale teď je strašně dlouhý a nevzhledný. Dřevo je poměrně dost tvrdé a křehké. Kdy seříznou a kde :roll: Vzhledem zeměpisnému pásmu předpokládám, že má opačný vegetativní cyklus než u nás.
Jinak můžu všem doporučit jako pokojovou bonsai. A dá se to vlastně nazvat bonsají :?: Pokud ji nezaliju třeba týden-nic se neděje. A to je mám na parapetu JZ.Taky je s podivem, že má velmi málo kořínků a to jak nitky.
Přílohy
láhvovník 002.jpg
láhvovník 002.jpg (90.64 KiB) Zobrazeno 1820 krát
láhvovník 004.jpg
láhvovník 004.jpg (92.24 KiB) Zobrazeno 1819 krát
láhvovník 005.jpg
láhvovník 005.jpg (85.9 KiB) Zobrazeno 1821 krát
vjačo
vjačo
 
Příspěvky: 154
Registrován: 25 čer 2011, 19:15
Bydliště: Kunčice pod Ondřejníkem

Re: Láhvovník

Příspěvekod Petr Syrový » 21 srp 2011, 22:28

Tohle opravdu neznám.Jenom se zeptám ,protože to vypadá jako roubovanec dá se to nějak skrýt?
Uživatelský avatar
Petr Syrový
 
Příspěvky: 551
Registrován: 04 úno 2009, 21:33
Bydliště: Praha 6 Liboc 16100

Re: Láhvovník

Příspěvekod vjačo » 22 srp 2011, 14:46

Ahoj Peťo, to není opravdu žádný roubovanec :) Jak jsem již psal tak u toho většího jsem jen"přilepil" původní kmínek ze strachu (po ulomení), že mi neobrazí listama. A u toho menšího-měl dva kmeny z toho jeden byl po čase bez listů a připadalo mi, že je tím pádem k hov.. :D Tak jsem ho uckvakl. A funkci hned přebral kmen druhý. Pravdou je, že rány se nezavalí a zůstávají nevzhledné "památky". Ani neznám lat. název. Ale slyšel jsem kdysi někde, že se tomu snad říká "sloní noha". Je to už moc dlouho co sem ho koupil. Co si však pamatuji je, že kořínek měl v průměru cca 1 cm.Vím akorát, že jsem jel půjčenou Škoda 100 snad celý den tam a zpátky. Snad Libčany. Je to dávno.
vjačo
vjačo
 
Příspěvky: 154
Registrován: 25 čer 2011, 19:15
Bydliště: Kunčice pod Ondřejníkem

Re: Láhvovník

Příspěvekod vjačo » 11 zář 2011, 16:45

Zdarec všem, tak jsem pátral ve své paměti až jsem si vzpommněl :idea: Jedná se o Brachychiton rupestris. Řazen je do sukulentních rostlin. Sice nechápu protože je to dřevina jak bič. Domovina Austrálie. Vřele doporučuji domů. Nezaleješ týden :?: Nic se neděje :jedna:
vjačo
vjačo
 
Příspěvky: 154
Registrován: 25 čer 2011, 19:15
Bydliště: Kunčice pod Ondřejníkem

Re: Láhvovník

Příspěvekod Hugo Studeník » 27 zář 2011, 15:20

Zdravím !

Tuto rostlinu mám také . Možná jiný poddruh . Když výhon doroste asi tak půl metru , tak ho vždy střihnu asi na dvě očka . Zatím vždy obrašil .
Ať roste !
Moje stránky - http://www.bonsaiart.cz/
Uživatelský avatar
Hugo Studeník
 
Příspěvky: 88
Registrován: 28 úno 2009, 19:34


Zpět na ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků