Adansonia digitata

Re: Adansonia digitata

Příspěvekod Vicen Ivan » 29 črc 2013, 19:27

cafte... prikladam moj baobab, adansonia digitata, strom je vypestovany zo semena, teraz ma uz 10r. Strom potrebuje vela svela a tepla cez leto. Ak ma baobab slnko,moze sa polievat aj kazdy druhy den v lete, zalezi ako rychlo preschne zemina. Ak je zamracene a dlhsie je pod mrakom v lete, nepolievat!!! Doporucujem letnit, ale treba si dat pozor na chladnejsie noci. 15C uz moze byt zima. Moj baobab je celorocne v interiery, vyska po korunu je si 90cm,sirka 80-90cm, hrubka kmena ako 0,5l flasa od coli...
V zime baobab nepolievam !!! Mozu odhnit korene, aj v lete ked ma vela vlahy!!! Za celu zimu rozlejem asi 2-3dc vody, ak sabaobabv zime nepoleje, nic sa nestane.
Mam overene, ze cez zimu by sa nemal polievat, zahubil som asi 20 baobabof takto....
Zeminu pouzivam na kaktusy a sukulenty. Strom cez leto 2x prihnojim a nerosim .
Baobab dobre znasa rez, dokaze vyhodit vela spiacich pukov. Ak mate niekto baobab, a zakracujete male vyhonky, mozte ich kludne jest, su jedle,maju vela vitaminof,
v afrike sa pouzivaju listy ako zelenina do salatov....
Tiez mam aj ine druhy, ale tie mam len druhym-tretim rokom:
- ad. madagascariensis, ad. grandidieri - tieto druhy aj cez leto vyzaduju viac sucha,chcu menej vody - madagaskar
- ad. ZA, tento druh rastie velmi dobre ako digitata.. -madagaskar
- ad. perrieri, tento rok zacal velmi dobre rast, DAN zaves sem tvoj baobab.... -madagakar
- ad. digitata, tento baobab mam najdlhsie - afrika

Ak tu niekto este pestuje baobaby, zaveste foto, piste skusenosti o pestovani,
Ked som zacinal pestovat tento strom, tak mi nik nevedel povedat nic o pestovani, dnes mam 10 rokof za sebou a rad som si vymenim skusenosi,pripadne ponukol niekom rady o pestovani baobabof.....
Přílohy
109-Adansonia Digitata 11.09.2012.jpg
109-Adansonia Digitata 11.09.2012.jpg (36.06 KiB) Zobrazeno 384 krát
110-Adansonia Digitata 11.09.2012.jpg
Adansonia Digitata
110-Adansonia Digitata 11.09.2012.jpg (42.93 KiB) Zobrazeno 389 krát
Vicen Ivan
 
Příspěvky: 19
Registrován: 28 črc 2013, 06:06
Bydliště: Bratislava - Rača

Předchozí

Zpět na ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron