Bonsai dále od okna

Bonsai dále od okna

Příspěvekod galen » 04 črc 2011, 13:26

Ahoj ...

Mám doma už několik pokojovejch i venkovních bonsaí, kterým se daří víceméně dobře (snad některé brzy představím), ale stále přemýšlím o jedné věci ... tak nějak se mi zvenku i vnitřku zapl'nuje místo na jižních oknech, ale vzdálenější místa jsou prázdná, nebo jsou na nich "jen pokojové květiny", které dobře snášejí "tmu", např. dracena apod.

Chtěl bych dát nějaké bonsaje i na místa kolem jednoho do dvou metrů od okna, ale netuším, kterým by se tam mohlo dařit, pokud vůbec ... Zatím tudy zkusmo místy prošel pepřovník a čínský jilm, kdy oba defakto vevnitř v koruně, kam šlo méně světla, shazovali hodně listy ... ficus retusa kimmen reaguje podobně a přírůstky má nepěkné a dlouhé ...

Vím, že bych měl hodně letnit a v zimě mít vše defakto v okně, ale prostě bych chtěl z estetických důvodů mít něco v bytě dále od okna, alespoň v létě

Děkuji za případné rady všem :jedna:
galen
 
Příspěvky: 2
Registrován: 14 čer 2011, 13:40

Re: Bonsai dále od okna

Příspěvekod jajozh » 04 črc 2011, 14:42

Ahoj.Tu Ti pomoze len prisvecovat umelym osvetlenim,co nie je lacna zalezitost(a to este k tomu cely rok)... :think: Navyse stromi potrebuju istu vlhkost vzduchu,ktoru sice mozes dosiahnut odparovacimi podlozkami,ale letnenie je proste letnenie... :jedna:
Jan
Uživatelský avatar
jajozh
 
Příspěvky: 311
Registrován: 29 dub 2009, 15:25
Bydliště: Žiar nad Hronom,Slovenská Republika

Re: Bonsai dále od okna

Příspěvekod Compel Lubomír » 04 črc 2011, 19:23

Můžeš kytky střídat cca po týdnu až deseti dnech. Jde to i u venkovek. Taky trochu rosit.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Bonsai dále od okna

Příspěvekod galen » 06 črc 2011, 14:17

Tak přisvěcovat se mi nechce, na keramzitu mi to samo stojí, ale to protáčení exemplářů po týdnu by mohlo bejt zajímavý :think:
Ale zkusím dotaz formuovat ještě trochu jinak, které pokojovky snsou nejméně světla? ;)
Napadá mě, že se to říká o Ficusu, ale z vlastní zkušenosti leda tak jako pokojovku, bonsai z toho jeden neudělá :idea:
galen
 
Příspěvky: 2
Registrován: 14 čer 2011, 13:40

Re: Bonsai dále od okna

Příspěvekod Lojza Sedlák » 06 črc 2011, 14:38

Tento fíkus roste již rok přesně 1,80cm od okna.viewtopic.php?f=53&t=268&start=350 a docela se mu daří.není to sice nic moc pouze pokus o srůst více kmenů v jeden.Okno je ale poměrně velké a situované k jihu.další fíkus má manželka 1,50cm od okna v místnosti k severu a i když se o něj moc nestará tak se mu daří také docela dobře.Momentálně je ale odlistěn a lebedí si na přímém slunci venku a pěkně znovu obráží i na starém dřevě.
Lojza Sedlák
 
Příspěvky: 370
Registrován: 26 kvě 2010, 00:16
Bydliště: Budišov


Zpět na ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků