Prosba Mathew

Prosba Mathew

Příspěvekod Jarda Marek » 22 úno 2011, 20:50

Zdravím.

Mám 7 mesiacov bonsaj z BCentra v Nitre. Neviem aký je toto bonsaj a už sa to možno ani nedozviem, tak by som vás chcel poprosiť o rady.

Pred dvoma týždňami sa nám oteplilo, a jednu hlavnú vetvu z kmeňa zoškvarilo slnko na parapete. Krátko potom, som sa ju snažil zachrániť a tak som častejšie zalieval. Začali žlknúť listy na druhej (zdravej) vetve. Ako som zistil, už som ho prelieval.

Dal som mu 4 granulované hnojivá a začal kontrolovať vlhkosť povrchu. Týždeň sa darilo a potom som ho postriekal odstátou prevarenou vodou (z povrchu aj zo spodku som odstránil chlór). Bolo to večer a od dňa, kedy sa spálil ho držím 2m od parapety mimo priameho slnka. Predvčerom (druhý deň po postriekaní vodou) mi poskrúcalo 90% listov a na niektorých sa objavili jemné bodky. Od prvotného opadania a zoschnutia sú to 2 týždne, ale konáriky sú po odstrihnutí zelené. Nevravím, že prežije, ale ešte to nevzdal ;).



Foto:

http://i51.tinypic.com/2woh9gn.jpg

http://i51.tinypic.com/657shv.jpg


Pouze přeposílám pro pokojovkáře. Admin
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Prosba Mathew

Příspěvekod Qvíč » 22 úno 2011, 21:02

Proč se mi přivřeli oči, když se podíval na ten substrát ?! :blednu:
Nevim co řeknou zkušení, ale mě se to zdá přelévané :?
Uživatelský avatar
Qvíč
 
Příspěvky: 114
Registrován: 08 led 2011, 18:21
Bydliště: Sušice

Re: Prosba Mathew

Příspěvekod Milan Vohnout » 22 úno 2011, 22:27

Ajaj rostlina se jmenuje Ligustrum chinensis – Stále zelený ptačí zob. Je na tom už opravdu moc špatně! Proto poslední možná věc je ta, že ji okamžitě přesaď do substrátu pro pokojové rostliny a přidej nějakou drť nebo postačí akvaristický hrubší písek v poměru 2:1. Ale honem! Pak ji zalij a nedávej ji na prudké sluníčko, když bude, jinak potřebuje dostatek světla. Chránit proti nachladnutí od pootevřeného okna přes zimní měsíce. Nevím, co se stalo, ale možná ti namrzla, protože jinak Ligustrum má ráda dostatek vody a když má podmisku a bude zalita tak se voda nevylévá jak u jiných pokojovek. Držím palce.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Prosba Mathew

Příspěvekod lacike » 23 úno 2011, 00:20

Ak je z bonsaj centra v Nitre, tak sa skus poradit rovno s nimi (ak to nemas daleko, tak kludne zober bonsaj do predajne). Inak, co sa tyka substratu, tak tie ich sice vyzeraju divne, ale urcite to nie je ziaden nevzdusny beton, akurat moze byt problem s tym, ze drzi vodu dlhsie ako by bol clovek povedal..
lacike
 
Příspěvky: 200
Registrován: 17 led 2011, 02:51
Bydliště: Bratislava


Zpět na ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků