Pomoc - čínský pepř

Re: Pomoc - čínský pepř

Příspěvekod Romulus » 16 úno 2011, 18:06

Zdravím všechny. Akadamu na povrchu jsem vybral, dal jsem na rady ohledně odvětrávání a opatrnějším zaléváním a po plísni není ani památky. Všem moc děkuji. Bonsajce se již daří velice pěkně. :jedna: Stále obrůstá novími lístky, tak že ani pomalu nestíháme prostříhávat. :P až budu mít kousek času, vložím sem nějaké to foto.
Romulus
 
Příspěvky: 7
Registrován: 11 pro 2010, 12:42

Re: Pomoc - čínský pepř

Příspěvekod Romulus » 06 říj 2012, 09:09

Zdravím všechny příznivce bonsaií. Mám problém s čínským pepřem. Začali mi vadnout a usychat listy. Zjistil jsem, že je to od kořenů. Jak postupovat, abych bonsai zachránil? aktuálně jsem snížil zálivku, kvůli chybějící listové ploše, ale stále přybívají další vadnoucí listy. Mohu použít bonsai elixír? neublížim bonsai ještě víc? nevím proč k tomuto savu došlo, jelikož se velikost zálivky neměnila a ani způsob hnojení. Všem děkuji za rady.
Romulus
 
Příspěvky: 7
Registrován: 11 pro 2010, 12:42

Re: Pomoc - čínský pepř

Příspěvekod Compel Lubomír » 06 říj 2012, 21:40

Nikde jsem nečetl že si kytku přesadil do akadamy nebo jiného propustného substrátu. Pokud je stále v tom zahradním nebo na pokojovky, nevím nevím. Tady krom přesazení nepomůže ani otčenáš. Po přesazení bych kytku dal do foliáčku, nebo alespoň přikril igeliťákem. Před tím je třeba kytku zafixovat drátem k misce tak aby si ji mohl zvednout za kmínek. Nesmí se klinkat v misce. Mám za to že kořínky neprospívají.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Pomoc - čínský pepř

Příspěvekod ruda.p » 08 říj 2012, 20:42

Můj postřeh ohledně té plísně!
nechal jsem zalévat cizí a díky tomu že to přelévali tak po týdnu dovolené se tam objevila přesně ta stejná co máš ty :!:
byli na okně a nevětralo se, okamžitě jsem je přenesl na balkon a nechal proschnout plísen zmizela :!:
Není to klasickou zeminou, ale akadamou jelikož ta plisen tedy pory pokud to správně píšu a myslím byli pouze na té akadamě a tam kde mám zasazeno do zeminy nic nebylo, upřesnuji stromek pouze v čisté akadamě :!:
Tím nechci akadamu schazovat, ale toto počasí a nesprávné zálivce se plísni daří :!:
nezbývá než upravit zálivku a větrat, občas nechat víc proschnout :!:
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: Pomoc - čínský pepř

Příspěvekod Romulus » 21 říj 2012, 15:56

Tak s plísní jsme se již nějak vypořádali. Máme tuto bonsai už 2 roky. Bohužel teď to vypadá, že nám odejde. Nijak se to nezlepšuje. Ani igelit nepomáhá. Bonsai jsem samozřejmě přesazoval. Zálivku jsme dost omezili, ale neraší žádné nové lístky a z původních skoro nic nezbylo. Když odškrábnu kůru na větvičkách, tak je to zatím zelené... nevím ani bonsai elixír nepomáhá.
Romulus
 
Příspěvky: 7
Registrován: 11 pro 2010, 12:42

Re: Pomoc - čínský pepř

Příspěvekod Compel Lubomír » 21 říj 2012, 20:24

Když chce kytka žít, tak přežije. Taky jsem přišel o pepř, příčinu jsem nezkoumal. Odešla bez jakého koli upozornění. Zvadnutí listů a nazdar. Pepř si už nepořídím, dokut nebudu mít vytápěný skleník.
Importy pepře se zřejmě se změnou klimatu do panel. domu nedokáží vyrovnat.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Předchozí

Zpět na ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků