Pomoc - čínský pepř

Pomoc - čínský pepř

Příspěvekod Romulus » 12 pro 2010, 12:11

Zdravím všechny bonsaisty. Před nedávnem jsem své přítelkiny pořídil bonsai - čínský pepř a máme takový problém. Když jsem jí koupili, tak se jí dařilo docela dobře, ale obejvili se tam škůdci. Tak jsme nelenivěli a v knížkách o bonsaích a na internetu jsem hledali prostředek, kterým by se dali zlikvidovat. To jsme našli, ale cca 2 dny po alikování se na zemině objevila plíseň. Nebyla na bonsai, ale aby se na ní nerozšířila, tak jsme jí přesadili. Použili jsme zeminu na bonsae, ale po několika dnech bonsai začali opadávat listy a na Akadamě se objevila plíseň znovu, ale v daleko menším měřítku. Prosím poraďte, jak máme potračovat. Díky
Romulus
 
Příspěvky: 7
Registrován: 11 pro 2010, 12:42

Re: Pomoc - čínský pepř

Příspěvekod Martin Iša » 12 pro 2010, 13:18

Vítej na foru. :jedna: Příčin může být několik.Od nachlazení, přesazení, aklimatizace na nové prostředí-umístění.......co se týká opadu.Zemina?jaká?Akadama jen na povrchu?Plíseň?Vlhko , moc tepla.Možná by pomohlo foto. viewtopic.php?f=101&t=985 Tady je něco o tvé rostlině.Koukni se i na pár rad pro začátek.Kdyby ti nebylo něco jasné, ptej se. Držím palce. :jedna:
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Pomoc - čínský pepř

Příspěvekod Romulus » 12 pro 2010, 22:45

Ahoj,
mockrát děkuji za odpověď. Zeminu jsme použili Agro a akadama je jen na povrchu. Co se týká té vlhkosti to by odpovídalo. Bydlíme v paneláku a přes zimu máme stále zamlžený okna. Foto přidám zítra. Ještě jenou díky.
Romulus
 
Příspěvky: 7
Registrován: 11 pro 2010, 12:42

Re: Pomoc - čínský pepř

Příspěvekod petradelt » 13 pro 2010, 18:53

Že máte zamlžený okna, je blbý pro byt, ale pro kytku by taková prádelna byla dobrá ;)
Petr z New Bubu
Uživatelský avatar
petradelt
 
Příspěvky: 951
Registrován: 04 čer 2009, 19:24
Bydliště: Nové Strašecí Okr. Rakovník
člen ČBA: ano

Re: Pomoc - čínský pepř

Příspěvekod Romulus » 16 led 2011, 13:12

Zdravím omlouvám se, že píšu až teť, ale byl jsem dost zaneprázdněn a nějak jsem se nedostal k tomu, abych sem napsal. Aktuální stav je takový. Lístky již rostou nové, ale plísně jsme se nezbyvili. Přidávám foto, jak to vypadá. Nevim co s tou plísní. už jsme vyzkoušeli snad vše. Neexistuje nějaký přípravek, který by jí odstranil a neublížil stromku? Díky všem za ochotu
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Romulus
 
Příspěvky: 7
Registrován: 11 pro 2010, 12:42

Re: Pomoc - čínský pepř

Příspěvekod Milan Vohnout » 16 led 2011, 21:26

Jestli vidím dobře, na vrchu je akadama a pod ní je hlína co? Jestli je to tak vysyp akadamu někam, stejně je takhle na nic a nefunguje, jak by měla jen na vzhled. A vše postříkej prostředkem proti plísni či houbám, v prodejně pro zahrádkaře určitě poradí. Tuším, že je na to sulka.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Pomoc - čínský pepř

Příspěvekod Milan Vohnout » 16 led 2011, 21:40

Jo a na jaře ji přesaď buď do čisté akadamy nebo akadama + nějaká kamenná drť v průměru 4 až 6mm a to v poměru 1:1 nebo 2:1.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Pomoc - čínský pepř

Příspěvekod Pepa Stromolezec » 16 led 2011, 22:42

No já bych byl s postřikem proti plísni opatrnej. :naughty: zlikviduješ podmínky pro vytvoření mykorhizy.
Je to tím substrátem,kterej je pro pokojovky nevhodnej (hlavně v zimě).
Moje rada:1) zajistit cirkulaci vzduchu,ale pozor na nastydnutí. 2) opatrně se zálivkou tenhle substrát se zdá na povrchu suchej,ale vespod bahno :( (naštuduj techniku Milanovo špejle :D )
3) čistá akadama je nejlepší řešení
Radši víckrát méně,než jednou moc.....
Uživatelský avatar
Pepa Stromolezec
 
Příspěvky: 200
Registrován: 21 lis 2009, 17:07

Re: Pomoc - čínský pepř

Příspěvekod Romulus » 19 led 2011, 18:52

Děkuji za rady zkusím tu cyrgulaci vzduchu a uvidíme. Co je týká akadamy ze všech zdrojů co čerpáme informace o bonsajích nebylo, že by se použila jako substrát. Vždy bylo psáno, že se dává jen a povrch? Nemůže to tý rostlině ublížit, když byla pěstovaná 15 let v tomto substrátu?

Díky
Romulus
 
Příspěvky: 7
Registrován: 11 pro 2010, 12:42

Re: Pomoc - čínský pepř

Příspěvekod Jurino » 19 led 2011, 20:41

Ahoj, neboj sa, ja som sa tiež najskôr obával, ale moje obavy boli zbytočné. Presádzal som aj Brest aj Fikusy a Čaj fuki. Teraz som skúsil čínsku ružu do akadamy a sansy (2:1) a len tak fičí a to som si na začiatku myslel, že ju vyhodím, lebo bola biedna. Juraj
Juraj
Jurino
 
Příspěvky: 112
Registrován: 02 čer 2010, 16:13
Bydliště: SK, Veľké Rovné

Další

Zpět na ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků