Pokojovkari a uzka parapeta

Pokojovkari a uzka parapeta

Příspěvekod Janka_H » 05 lis 2010, 11:33

Ahojte.. mam taky problem.. asi niesom sama.. no nezmestia sa mi moje bonsaje na parapetu pri okne.. (myslim do sirky ) tak ma zaujima ci mate nejake udelatka na to.. ako ju neinvazivne rozsirit, nejake drziaky alebo nieco podobne :) Ci jedinym riesenim je nejaky stolik alebo skrinka a hotovo? :)) Dufam ze som sa trafila do temy a zatial neexistuje rovnake vlakno :)
Uživatelský avatar
Janka_H
 
Příspěvky: 11
Registrován: 02 lis 2010, 18:03
Bydliště: Košice - Slovensko

Re: Pokojovkari a uzka parapeta

Příspěvekod Jarek Servus » 05 lis 2010, 12:25

Jde to samozřejmě uělat, ale musí se to vidět na místě, jestli je tam radiátor topení - dal by se použít jako opora, jestli je zeď z cihel nebo panel, nebo se dá udělat polička k parapetu nebo úzký stolek ke zdi.... , nebo jestli máš šikovného manžela, přítele, otce ..., ať si poradí.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Pokojovkari a uzka parapeta

Příspěvekod Milan Vohnout » 05 lis 2010, 18:21

Proto pěstuji shohiny, aby se mi na můj parapet vešli. Ale si myslím fantazie o šířce parapetu, tak jak to udělat je dost. Od všelijakých stolků po nějaké podpory na přichycení nějaké desky. A jsem zvědavý, co napíšou jiný. Ještě jsem tě nepřivítal na našem fóru, tak činím, vítám tě Janka.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Pokojovkari a uzka parapeta

Příspěvekod Vláďa Boudný » 07 lis 2010, 13:06

Já mam víhodu, že u nás máme metr široký stěny, teda hodně hluboký okna, tak mi kámoš truhlář za pár babek vyrobil na obě okna parapet. Jeden je široký 50 a druhý 60 cm. Okna jsou na jih, slunce se do nich opírá celý den. Zatim mám tedy ještě místa na kytky dost.
CIMG3943.JPG
CIMG3943.JPG (72.38 KiB) Zobrazeno 2912 krát
CIMG3944.JPG
CIMG3944.JPG (83.46 KiB) Zobrazeno 2911 krát
Klacky v kýblu svázaný drátama???
Uživatelský avatar
Vláďa Boudný
 
Příspěvky: 558
Registrován: 04 čer 2010, 12:52
Bydliště: Plzeň

Re: Pokojovkari a uzka parapeta

Příspěvekod Lojza Sedlák » 08 lis 2010, 10:52

Tak se dívám,že na rošiření parapetu,aby to bylo účelné a zároveň pěkné moc není.Takže si dovolím napsat co jsem dělal asi před 10 roky.Také jsem nemohl nic vymyslet,jedině vyměnit parapet.Nic bourat se mě ale nechtělo a tak jsem koupil 30cm široký parapet a pomocí stavební pěny jsem ho připevnil na ten stávající.Aby případná voda nemohla zatékat mezi okno a parapet použil jsem na zatěsnění silikonový tmel a těsnící gumu na utěsnění dřezu.Kupované parapety mají poměrně širokou převyslou hranu a tak ani nebylo poznat,že jsou dva parapety na sobě.Jenom je potřeba starý parapet zdrsnit.Já jsem na nich měl umakart tak abych moc při broušení nenaprášil použil jsem velký vrták na dřevo navrtal několik děr a a u nich jak to šlo umakart odloupal.Sloužilo to bez problémů až do loňského roku kdy jsme vyměnili okna a nechali dát rovnou širší parapety.
Lojza Sedlák
 
Příspěvky: 370
Registrován: 26 kvě 2010, 00:16
Bydliště: Budišov

Re: Pokojovkari a uzka parapeta

Příspěvekod Janka_H » 15 lis 2010, 20:31

Dakujem Vam vsetkym za inspirujuce napady :) Zatial mam len tak provizorne na stojane od elektrickeho piana polozenu dosku, ale rozhodla som sa nakoniec pre rozsirenie parapety.. kedze u nas v Kosiciach nemozem zohnat nejaky vysoky a pekny stojan :) Aktualizujem neskor fotky ked to bude hotove.
Uživatelský avatar
Janka_H
 
Příspěvky: 11
Registrován: 02 lis 2010, 18:03
Bydliště: Košice - Slovensko

Re: Pokojovkari a uzka parapeta

Příspěvekod Lukáš J. » 22 lis 2010, 14:01

Řešil jsem stejný problém takto. Hezké to sice moc není, ale v rychlosti to bylo nejlepší z hrozných řešení. Koupil jsem k tomu ještě asi 3x1m hustě tkané juty 420gr/m2 na překrytí celého parapetu, aby nebylo vidět, že ten parapet je nastavovanej. Ale už měsíc mě leží ta juta v kumbálu a ne a ne ten parapet sama pokrejt. :lol: Asi má tulenní nemoc potvora. :lol: Mimochodem... jak udržujete ten zatracenej keramzit ve stavu aby na něm nerostly mechy a lišejníky? Nedalo by se do té vody dát něco jako je do bazénu? Ale to se zase bojím vedlejších efektů na stromečky. :roll:

Obrázek
Lukáš
Lukáš J.
 
Příspěvky: 102
Registrován: 20 pro 2009, 19:16

Re: Pokojovkari a uzka parapeta

Příspěvekod vopat » 22 lis 2010, 22:47

Chemii nee, to by nemuselo dopadnout. Keramzit propírat a pokud máš zdroj destilované vody, tak tu, nebo alespoň vodu převařenou. Jinak letos zkouším místo keramzitu drcené lávové kameny a zatím je to super. Lépe se odpařuje voda, neplave to, nerozlejzá se do stran, misky se nepropadají dolů - jenom je to trochu těžší, musí být dobře udělané parapety.
Vláďa Vopat
Uživatelský avatar
vopat
 
Příspěvky: 371
Registrován: 08 zář 2009, 22:33
Bydliště: Ústí nad Labem
člen ČBA: ano

Re: Pokojovkari a uzka parapeta

Příspěvekod Janka_H » 12 led 2011, 15:43

Lukas velmi sa mi paci ako to mas poriesene na tom okne :clap: Inak ja keramzit vobec nepouzivam.. namiesto toho mam v podmiskach Zeolit a voda sa tiez pekne odparuje :)
Uživatelský avatar
Janka_H
 
Příspěvky: 11
Registrován: 02 lis 2010, 18:03
Bydliště: Košice - Slovensko


Zpět na ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků