A ještě jednou ficus retusa kimmen

A ještě jednou ficus retusa kimmen

Příspěvekod Stenografka » 26 úno 2010, 16:50

Zdravím všechny bonsajomilce. Předem musím říct, jak jsem ráda, že jsem narazila na tohle fórum. Konečně jsem objevila přehledný zdroj cenných informací, kde člověka neignorují :jedna:. Chtěla bych se s vámi poradit o své, zatím jediné bonsaji, která se mi dostala do spárů a zatím úspěšně přežívá mou péči ;). Nevěnuji se jí (vlastně jemu, jmenuje se Iči) tolik, jak bych chtěla, ale rozhodla jsem se, že to se musí změnit! Mám v plánu udělat několik věcí - přesadit Ičiho do akadamy a přestat se zálivkou podmokem (na několika místech jsem se dočetla, že to ficusům prospívá a myslím, že je to pravda, ale v mých podmínkách pak bohužel dochází k plesnivění hlíny, přičemž plíseň už šplhá i po obnažených kořenech). Před přesazením by myslím bylo fajn omýt postižená místa roztokem hypermanganu (při té příležitosti bych si zavzpomínala na omývaní plynových masek ve třetí třídě :) ). Přemýšlím, jestli bych neměla vyměnit misku, tahle se mi zdá malá nebo možná vysoká, opravdu nevím, tady bych potřebovala poradit od zkušenějších. Až si Iči zvykne na nové přesazení, ráda bych začala s úpravou jeho zevnějšku, trochu mi chlapec prořídl a zvětšily se mu dost listy. Prosím o návrhy nového sestřihu. Tak a to je asi vše. Ještě k velikosti, je to zatím prcek, na výšku i s miskou má 25 cm. Těším se na rady a návrhy.
Přílohy
01.jpg
02.jpg
detail plísně
03.jpg
04.jpg
05.jpg
Eva

Na horské stezce
pojednou slunce vyšlo
z broskvových květů.


- Bašó
Uživatelský avatar
Stenografka
 
Příspěvky: 3
Registrován: 23 úno 2010, 19:30
Bydliště: České Budějovice

Re: A ještě jednou ficus retusa kimmen

Příspěvekod Martin Iša » 26 úno 2010, 17:57

Tak tě tady vítám. :jedna: Šikulka, je vidět, žes už to tu prostudovala. ;) Pomalu k tomu není co dodat.Určitě přesadit do akadamy, misku bych volil o něco větší.Až se usadí, budem střihat. :) Já bych ho zatím nechal po přesazení zregenerovat.Ale až se tu objeví pokojovkáři, možná poradí něco lepšího.A je fajn, že nejsem sám, který dává stromkům jména.Iči je zajímavé, budu muset nějakej stromek pojmenovat Iši. :mrgreen: Nechť se ti tu líbí, a klíďo se ptej, když nebudeš vědět.Jen bych byl rád, kdyby sis dala do podpisu křestní jméno.Přeci tě nebudem oslovovat Stenografko. :)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: A ještě jednou ficus retusa kimmen

Příspěvekod Martin Iša » 26 úno 2010, 18:05

Teď jsem si teprv všimnul ČB. :shock: Skoro sousedka. :)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: A ještě jednou ficus retusa kimmen

Příspěvekod Ladislav Kotál » 26 úno 2010, 18:07

Předně tě vítám mezi námi. Ta plíseň asi nebude plíseň, ale soli ze zálivkové vody. Pokud ho přesadíš do akadamy, vyper proudem vlažné vody kořeny,odstraň mrtvé a požkozené kořeny a bude to OK. Misku by si asi zasluhoval trochu větší a nižší. A co se týká střihu, pokud máš možnost letnit stromek na zahradě, nebo alespoň na balkoně,koncem května mu ostříhej všechny listy,zakrať větvičky, pohnoj a dej na plné slunce. Odmění se ti hustým obrostem z nejnemožnějších míst kmene a větviček. Pak už si jen vybereš,co se bude hodit do tvaru.Bylo to tady již popisováno. Hodně úspěchů ! :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: A ještě jednou ficus retusa kimmen

Příspěvekod Jarda Marek » 26 úno 2010, 19:42

Vítám Tě též mezi námi, a jen dodám že přesadit ho můžeš klidně teť nemusíš čekat na jaro. Ať se daří :jedna:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: A ještě jednou ficus retusa kimmen

Příspěvekod Stenografka » 26 úno 2010, 20:53

Pánové, děkuju za milé přivítání. Určitě dám na vaše rady :) .

Ladislave, na fotce je to špatně vidět, ale fakt se mi tam dělá plíseň, taková bílá, vláknitá, jako na marmeládě. Ičimu to zatím nevadí, ale je jasný, že už chce přesadit.
V té souvislosti bych se ráda zeptala na velikost misky. Současná miska má rozměry 13 x 9,5 x 5 cm. O kolik větší bych si měla pořídit? Omlouvám se, že se ptám tak hloupě :). Jinak hned jak budu mít novou misku, bonsaj přesadím.
Stříhání a letnění zkusím, máme balkon na jihovýchod, tak ho šoupnu na parapet a bude :).

Martine, v pátek večer mám teda dlouhé vedení, až teď jsem si všimla tvého příjmení :roll: . Zdravím do Číčenic, znám je bohužel jen z vlaku.

Všem přeji hezký večer.

Eva
Eva

Na horské stezce
pojednou slunce vyšlo
z broskvových květů.


- Bašó
Uživatelský avatar
Stenografka
 
Příspěvky: 3
Registrován: 23 úno 2010, 19:30
Bydliště: České Budějovice

Re: A ještě jednou ficus retusa kimmen

Příspěvekod Martin Iša » 26 úno 2010, 21:14

Tak Eva. :clap: Misku bych viděl tak o jednu třetinu větší.Uvidíme co na to řeknou zdejší "keramici". :) Nějaký glazovaný tu mám, tak ti jednu daruji.Už jsme tu dva Jihočeši, tak to je třeba podporovat. :P
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: A ještě jednou ficus retusa kimmen

Příspěvekod Ladislav Kotál » 26 úno 2010, 21:17

To je přesně,co jsem chtěl napsat Martine, o třetinu.Zalov v kolně a rozdávej :lol: :lol: :lol:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: A ještě jednou ficus retusa kimmen

Příspěvekod Martin Iša » 26 úno 2010, 21:24

Zítra mrknu a něco vyberu.Podmisky mám taky.Pak se ozvu jak to doručím. ;)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: A ještě jednou ficus retusa kimmen

Příspěvekod Pepa Stromolezec » 28 úno 2010, 17:00

Jééé asi se odstěhuju někam na jih,když jste tam takový rozdavačný :D :D :D .
S tou plísní bych to možná viděl na přehnanou péči (zálivku) a málo větraný stanoviště a to bývá v zimě problém.
Neboj až bude sluníčko a teplo a proud vzduchu jarního chlupatina zmizí ;) .
Vítá Pepa
Radši víckrát méně,než jednou moc.....
Uživatelský avatar
Pepa Stromolezec
 
Příspěvky: 200
Registrován: 21 lis 2009, 17:07

Další

Zpět na Ficus (Fíkus, Smokvoň)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků