Moje první pokojovka ale....

Moje první pokojovka ale....

Příspěvekod danius » 09 úno 2010, 21:47

Ahoj všichni.Od známých jsem dostal k vánocům(v lednu) fikus alá ikea,protože mi samořejmně chtěli udělat radost.Radost mi udělali.Vzhledem k tomu,že to bylo zasazené do klasik plastik květináč,jsem si říkal, že na jaře půjde do lepšího,ale asi po týdnu začal neuvěřitelnou rychlostí usychat.Začal jsem okamžitě pátrat kde se dalo a dopátral se,že je fikus náchylný na průvan,změny teplot atd.Mí známí ho museli určitě přenést z krámu do auta,z auta do bytu pak zase do auta,dojet s tím na chatu no a pak ještě kilometr nesli v igelitce byť zabalený v novinách ke mě domů(Všechno za mrazu).Můžete si představit jakej to pro něj byl šok :shock: Tak a teď k fíkusu po zjištěných informacích jsem ho okamžitě přesadil,dal mu lepší substrát,který jsem narychlo vyrobil z toho co bylo na zahradě a po přesazení mu dal injekci bonsaj-elixíru a teď vypadá takhle.Asi jsem ho zachránil nebo je to opravdu takový strom,že to roste dobře a všude(nevím)Teď mám otázku-kdy se to může dát ven a jaké jsou podmínky pěstování pro tuhle pokojovku?Díky za odpovědi.
Přílohy
PIC_0883.JPG
PIC_0883.JPG (84.36 KiB) Zobrazeno 2755 krát
PIC_0882.JPG
PIC_0882.JPG (82.55 KiB) Zobrazeno 2752 krát
Jak se říká,vyzkoušet se má všechno,tak to zkouším.
Danius
Uživatelský avatar
danius
 
Příspěvky: 125
Registrován: 06 led 2010, 23:36
Bydliště: Sýkořice okr.Rakovník

Re: Moje první pokojovka ale....

Příspěvekod jajozh » 09 úno 2010, 23:13

Ahoj.Tak v prvom rade potrebuje slnko...V tomto stave by mu asi fakt najviac pomohlo, aby zacal vyhanat nove pupene...Velky pozor davaj na zalievku, s tymi listakami co zatial ma nebude potrebovat zatial az tak zalievat,navyse tieto druhy vydrzia aj par dni po preschnuti,maju zasobu zivin v korenoch.Dobre nechaj preschnut substrat a potom zalej.Drz ho do jari v co najvacsom svetle,najlepsie pri okne,nie na zemi :naughty: ,a ked vonkajsia teplota stupne aspon na 20stupnov supni ho az sa ti da von na slniecko.Zas pozor potom na zalievku.Nocne teploty by nemali klesnut pod 10stupnov a mal by ti ist...Aj ked v tvojom pripade by som radsej pockal este dlhsie nech sa otepli aby bol v lepsej kondicii...Ale mal by to zvladnut :jedna: ,tieto druhy toho vydrzia asi fakt dost,aspon podla mojich skusenosti...Nech Ti rastie a prinasa len radost :jedna:
Zabudol som pripomenut ,ma rad korene v teple..Zalievaj vlaznou vodou.. ;)
Jan
Uživatelský avatar
jajozh
 
Příspěvky: 311
Registrován: 29 dub 2009, 15:25
Bydliště: Žiar nad Hronom,Slovenská Republika

Re: Moje první pokojovka ale....

Příspěvekod vopat » 10 úno 2010, 15:18

Ahoj, vypadá to, že obrazil na naroubované části, takže jsi ho asi zachránil. Uvedená doporučení můžu potvrdit, jen s tím přehnaným sluněním bych to moc nepřeháněl, abys ho nespálil. Slunce za oknem je prevít. Pokud bude na jižním okně, tak musí mít dostatečnou vzdušnou vlhkost, tzn. na větším tácu keramzit s vodou a na něm podloženou misku, aby nestála ve vodě. Pokud dále poroste v pohodě, tak už ho můžeš začít pomalu přihnojovat. Držím palec :jedna: .
Vláďa Vopat
Uživatelský avatar
vopat
 
Příspěvky: 371
Registrován: 08 zář 2009, 22:33
Bydliště: Ústí nad Labem
člen ČBA: ano

Re: Moje první pokojovka ale....

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 10 úno 2010, 17:33

Teď ho slunce nespálí ani na jižním okně.A v červenci a srpnu (od května do října) je lepší letnit.
Pokud by jsi ho přesto ponechal na jižním parapetu. Tak už bude přivyklý.
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: Moje první pokojovka ale....

Příspěvekod danius » 10 úno 2010, 23:33

Kluci díky za rady,ale mám problém.Dostatek světla nu dát nemůžu a teplo tak nějak okolo 23 stupňů.Jediný zdroj tepla co mám jsou krbový kamna(v pozadí na foto) Když ho dám na parapet v jídelně, tak zase bude mít světla dostatek,ale docela velké střídání teplot(13 až 20 stupňů během dne).Teď opravdu nevím jak to udělat mu dát to nejlepší.
Jak se říká,vyzkoušet se má všechno,tak to zkouším.
Danius
Uživatelský avatar
danius
 
Příspěvky: 125
Registrován: 06 led 2010, 23:36
Bydliště: Sýkořice okr.Rakovník

Re: Moje první pokojovka ale....

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 11 úno 2010, 17:25

Člověče Daniusi já bych řekl že tvůj fíkus potřebuje světlo teď opravdu hodně.Jinak bych řekl že se bude příliš vytahovat a málo větvit.A poroste pomalu. :think:
Pokud na tom parapetu nemrzne tak bych to zkusil. ;)
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: Moje první pokojovka ale....

Příspěvekod Pepa Stromolezec » 28 úno 2010, 17:09

Na parapet.........U krbu moc sucho :( uděláš z něj křížalu
Radši víckrát méně,než jednou moc.....
Uživatelský avatar
Pepa Stromolezec
 
Příspěvky: 200
Registrován: 21 lis 2009, 17:07

Re: Moje první pokojovka ale....

Příspěvekod danius » 02 bře 2010, 22:51

Nemám ho přímo u kamen,ale je až za komodou.To bych ho opravdu asi upek,kdyby byl u kamen ale vypadá to,že se mu daří.Přikládám současný stav rostliny asi po měsíci.
Fíkus.JPG
Fíkus.JPG (105.63 KiB) Zobrazeno 2342 krát
Ještě mám otázku.Je možné stromek zahřížit,nebo mám ještě rok počkat.Nelíbí se mi totiž spodní část,která vlastně v původním květináči nebyla vidět.Díky za odpověd
Jak se říká,vyzkoušet se má všechno,tak to zkouším.
Danius
Uživatelský avatar
danius
 
Příspěvky: 125
Registrován: 06 led 2010, 23:36
Bydliště: Sýkořice okr.Rakovník

Re: Moje první pokojovka ale....

Příspěvekod Jarda Marek » 02 bře 2010, 22:55

Já bych ho nechal rozdejchat a hřížit až potom, ale mě osobně se nelíbí :naughty: ten substrát ve kterém je :think:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Moje první pokojovka ale....

Příspěvekod danius » 03 bře 2010, 10:11

Je to rašelina,štěrk,písek a zahradni zemina.Bylo to narychlo co se mi podařilo ve zmrzlé zahradě naškrábat.
Jak se říká,vyzkoušet se má všechno,tak to zkouším.
Danius
Uživatelský avatar
danius
 
Příspěvky: 125
Registrován: 06 led 2010, 23:36
Bydliště: Sýkořice okr.Rakovník

Další

Zpět na Ficus (Fíkus, Smokvoň)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron