Ficus kimmen - růst

Ficus kimmen - růst

Příspěvekod Kuba Lukačišin » 30 pro 2009, 15:13

Dobrý den,

jsem tu úplně nový, pouze "bytový chovatel". Mohu se Vás prosím zeptat vážení bonsajisté, jak mám docílit toho, aby můj ficus kimmen rostl do výšky? Jeho vrchol se totiž tak nějak zastavil a začaly se rozrůstat pouze větve po stranách.

Moc děkuji za jakoukoliv radu
Kuba
Kuba Lukačišin
 
Příspěvky: 16
Registrován: 30 pro 2009, 15:08
Bydliště: Hradec Králové

Re: Ficus kimmen - růst

Příspěvekod vasheek » 30 pro 2009, 15:58

Fikus sam si jiste pusti nejakej terminal. Muzes mu ale pomoct a vybrat jednu z vrcholovych vetvicek, ktera by nejlepe navazovala na linii kmene a tu pomoci dratu vytvarovat jako pokracovani kmene. Tuhle vetev bych posleze nechal volne rust bez zastipovani az docili patricneho zesileni.. Urcite by pomohlo foto stromku, mohli bysme ti poradit vic detailne...
Uživatelský avatar
vasheek
 
Příspěvky: 63
Registrován: 10 lis 2009, 18:04
Bydliště: Plzeň a brdy
člen ČBA: ne

Re: Ficus kimmen - růst

Příspěvekod Milan Vohnout » 30 pro 2009, 21:25

Vašek, dobře a srozumitelně napsal a tak není co dodat. :clap:
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Ficus kimmen - růst

Příspěvekod Kuba Lukačišin » 30 pro 2009, 22:58

Děkuji Vám pánové moc,

rád pošlu i fotky až se zítra trochu vyčasí a bude světlo. Jinak bonsaj to samozřejmě ještě není. Je to zatím prcek, kterého jsem zachránil z marketu, ale snad jednou, pakliže přežije mé neumělé pokusy z ní něco bonsaji podobného bude.
Kuba Lukačišin
 
Příspěvky: 16
Registrován: 30 pro 2009, 15:08
Bydliště: Hradec Králové

Re: Ficus kimmen - růst

Příspěvekod Kuba Lukačišin » 31 pro 2009, 11:21

Dobrý den, pánové,
přikládám slíbené fotografie fíkusu. Budu rád za jakoukoliv radu. Jediné, co jsem asi určil je pohledová strana.
Přílohy
pohledovka.JPG
pohledovka
pohledovka.JPG (32.7 KiB) Zobrazeno 2947 krát
atd1.JPG
1
atd1.JPG (33.33 KiB) Zobrazeno 2950 krát
atd.2.JPG
2
atd.2.JPG (34.63 KiB) Zobrazeno 2944 krát
atd3.JPG
3
atd3.JPG (32.64 KiB) Zobrazeno 2944 krát
atd4.JPG
4
atd4.JPG (33.52 KiB) Zobrazeno 2953 krát
Kuba Lukačišin
 
Příspěvky: 16
Registrován: 30 pro 2009, 15:08
Bydliště: Hradec Králové

Re: Ficus kimmen - růst

Příspěvekod Ladislav Kotál » 31 pro 2009, 12:32

Kubo, vítám tě na fóru, pokud máš možnost od konce května do října mít stromek venku, radil bych ostříhat VŠECHNY listy a větve podle obrázku, nahnojit ho a dát na plné slunce. To vše udělat na přelomu května a června. Do konce sezóny ti obrazí z nejnemožnějších míst, zahoustne ,a pak budeš mít možnost probrat, co se ti nebude líbit. :jedna: Co se týká zesilování kmene- za dvacet let v misce bude maximálně o 1-2 cm silnější. :think:
Přílohy
pohledovka.JPG
pohledovka.JPG (33.02 KiB) Zobrazeno 2940 krát
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Ficus kimmen - růst

Příspěvekod Kuba Lukačišin » 31 pro 2009, 14:13

Děkuju za přivítání a za cenné rady.
Pakliže mu pořídím nějakou skutečně velkou misku, pomůže to k rychlejšímu tloustnutí? Strčím ho na léto na balkon a tam se poměje. A ještě jeden dotaz. Když byste si sami chtěli pořídit bonsaj, jak velkou byste si vzali, aby to pro vás "mělo smysl". Tedy smysl to má vždycky, ale tak nějak abyste měli co tvarovat a stříhat a zároveň abyste se už mohli koukat na pěkný stromek. Ještě jednou děkuju.
Kuba Lukačišin
 
Příspěvky: 16
Registrován: 30 pro 2009, 15:08
Bydliště: Hradec Králové

Re: Ficus kimmen - růst

Příspěvekod Ladislav Kotál » 31 pro 2009, 14:30

Nejlepší máš začínat s malými stromky, tam se naučit co a jak, a pak teprve větší. Co se týká velikosti misky- v našich zeměpisných šířkách je to v podstatě jedno. Nikdy jim neuděláš 100% vlhkost a klima jako v jejich domovině, tak proto nebudou razantně sílit a růst jako doma. A co se týká velikosti? začínal jsem se stejnými jako ty, teď mám doma dva fikusy cca 70 cm vysoké s průměrem kmene cca 10 cm.
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Ficus kimmen - růst

Příspěvekod Milan Vohnout » 31 pro 2009, 15:22

Láďa to moc pěkně napsal, :clap: tak se taky přidám. :P Mě pro změnu učarovaly, bonsajový prckové a tak jsem u nich zůstal. ;)
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Ficus kimmen - růst

Příspěvekod Kuba Lukačišin » 06 led 2010, 09:17

A mám ještě jeden další začátečnický dotaz, byť možná trochu malicherný. Chtěl bych se zeptat na to, který z fíkusů má takové ty malé pěkně vypadajcí červené plody. Nemyslím přímo fíky, ale něco na ten způsob. ;) ...je to jedna fotečka mezi mnohými na strance: http://www.e-bonsai.sk/1_ficus.htm
Děkuju
Kuba Lukačišin
 
Příspěvky: 16
Registrován: 30 pro 2009, 15:08
Bydliště: Hradec Králové

Další

Zpět na Ficus (Fíkus, Smokvoň)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků