Fíkus - údržba, řez

Re: Fíkus - údržba, řez

Příspěvekod Milena » 18 pro 2009, 11:02

Milane, trefil jsi asi hřebík na hlavičku :jedna: Fikus snese větší teplo i v zimě. Jenže mám problém: jak jsem vždy vychvalovala přednosti podlahového topení, tak v tomto případě je na houby. Parepet je mramorová?? deska, takže chladný, ficus má i přes podmisku "nohy" studené, na rozdíl ode mne - moje nožky si hoví na teplém koberečku. Kdybych postavila ficus na něco blíže k podlaze, bude mít zase velmi málo světla. Prostě se "chlapík" bude muset s tímto stavem poprat. Doufám, že za pár měsíců vydám potěšující zprávu, že přežil.
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: Fíkus - údržba, řez

Příspěvekod Milan Vohnout » 18 pro 2009, 14:48

Mileno, je i na to jednoduchá rada, pod misku dej (tvrzený polystyrén) odborný název nevím, obyčejný polystyren není dobrý; 1. při jakékoliv manipulaci dělá kuličky a ty by poletovali po celé místnosti a to pak pulzují nervy, 2. je moc měkký a postupně se na něm budou tvořit rýhy a urazí se postupně i rohy a podobné nevhodnosti, 3. z bílé původní barvy postupem času, lehce se žloutne a i rozpadá. Zato u tvrzeného polystyrénu, jeto na opak, je tvrzený tak z něho nic neopadá, taky je odolnější proti poničení, vyrábí se v několika barvách; a i v tvrdosti a od 2cm do 6cm tloušťky. ;)
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Fíkus - údržba, řez

Příspěvekod Ladislav Kotál » 18 pro 2009, 14:49

A což Mileno , dát mu desku z polystyrénu pod nožičky,ta je teplá a fikus bude spokojený, a když se ořízne přesně podle podmisky, ani nebude vidět :P :jedna:

Teď koukám, že mě Milan předběhl. :oops:
Naposledy upravil Ladislav Kotál dne 18 pro 2009, 16:36, celkově upraveno 1
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Fíkus - údržba, řez

Příspěvekod Milan Vohnout » 18 pro 2009, 14:51

Konečně první. :lol: :lol: :lol: Jo a i je dobrý korek též doporučuji a vzhled je moc super. Jen je lepší nějakou 1cm vrstvu dají se použít více vrstev slabých desek korku a ti se k sobě slepí.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Předchozí

Zpět na Ficus (Fíkus, Smokvoň)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků