Ficus retusa

Re: Ficus retusa

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 10 pro 2009, 10:56

Milánku v Ikei mají fíkusy v plastových květináčích.Má to výhodu že jsou levnější protože neplatíš misku kterou nechceš.
Jenom jednou v životě jsem koupil stromek v misce která se k němu opravdu hodí.
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: Ficus retusa

Příspěvekod Milan Vohnout » 10 pro 2009, 18:21

U nás Ikea není, tak proto jsem se ztím nesetkal ale zas o něco chytřejší. :lol:
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Ficus retusa

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 10 pro 2009, 18:38

No já si vlastně myslím že to v Číně (Taiwan).Naloží do kontejneru jenom v balu.(protože se jich tam více vejde)A v Holandsku
k tomu dodají květináče. ;)
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: Ficus retusa

Příspěvekod Eva6 » 30 pro 2009, 17:00

tak už týden přesazeno. Když jsem bonsaj vyklopila, byla hlína pořád mokrá a to jsem ji určitě minimálně 2 týdny předtím nezalívala. Kořeny vypadaly v pohodě. Květináč jsem nechala původní, dospodu jsem dala keramzit, hlínu na pokojové rostliny a zalila teplou vodou. Zatím žádný náznak zlepšení...Hlína je pořád mokrá a větvičky jsou už úplně suché (lámou se).. :( Lístky opadaly...Tak já nevím...vypadá to bledě.
Eva6
 
Příspěvky: 4
Registrován: 26 lis 2009, 14:28
Bydliště: Bruntál

Re: Ficus retusa

Příspěvekod Jarda Marek » 30 pro 2009, 19:52

Hodně světla, ne průvan, kořeny v teple ne na zemi a na větvičce zkus škrábnour do kůry, máli pod kůrou ještě zelené pletivo není nic ztraceno.
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Ficus retusa

Příspěvekod Milan Vohnout » 30 pro 2009, 21:33

S Jardou, naprosto souhlasím. Chce nahoru, od spodu podlahy dostává zimu a nemusí se v téhle místnosti ani větrat, nahoru aspoň 50cm, když bude, víš, nic se nestane. Jo a nezapomeň, že je v umělé nádobě a tak bude vysychat zase pomaleji než v keramice.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Ficus retusa

Příspěvekod jajozh » 31 pro 2009, 12:25

Ahoj.Uplne s tym suhlasim ze ho treba dat hore.Tiez som mal problem pred par rokmi dal som ho dole pod okno a myslel som si ze bude vsetko OK.Az kym nezacali padat listy.Jednoducho to chce dat hore na parapet alebo aspon na nejaky stolik blizko okna a vsetko by sa malo upravit .Drzim palce!! :jedna:
Jan
Uživatelský avatar
jajozh
 
Příspěvky: 311
Registrován: 29 dub 2009, 15:25
Bydliště: Žiar nad Hronom,Slovenská Republika

Re: Ficus retusa

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 04 led 2010, 19:00

Evo nevím podle mého názoru k tomu přesazení asi došlo už trochu pozdě.Stromek je pravděpodobně utopený.(ke kořenům se nedostal vzduch)Takže nepřelévat :!: Jako sondu použij špejli.Ale dej si pozor abys ho teď zase neusušila :!:
To se často stává :!: .
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: Ficus retusa

Příspěvekod Mirek Halatin » 05 led 2010, 18:56

jen pro upřesnění, teplá voda je z pocitového hlediska voda o teplotě cca 35 a více stupňů, proto bych se spíš držel slova vlažná. Já si nechávám odstávat vodu v konvičce a pokojová teplota (do 21°) ficusu prospívá dostatečně. K substrátu: já jsem letos použil stejný substrát který používám na habry jen s o trošku větším podílem rašeliny a ficus se může zbáznit. (hrubé kamenivo - rašelina = 3:2 + na vylepšení trocha lávové drti). Navíc u retusy jsem nikdy neměl problém s "nachlazením" a to u něj větrám o stošest. ;) Ale to může být individuální. V zimě při použití zmíněného substrátu zalévám minimálně, ani ne prolití nádoby. V létě přesný opak... klidně i dvakrát třikrát denně, přes list a naplno.

poznámka: hrubé kamenivo používám klasickou drť na posyp cest... jen bez soli :)

posílám fotku z konce roku 2009 ficusu z vedlejšího threadu který je takto bez problému pěstovaný víc jak rok (od doby ořezání na špalíky)
viewtopic.php?f=18&t=68
Přílohy
kimmen 2009.jpg
kimmen 2009.jpg (59 KiB) Zobrazeno 1317 krát
Mirek Halatin
 
Příspěvky: 220
Registrován: 13 úno 2009, 12:19

Re: Ficus retusa

Příspěvekod Lada Fabián » 05 led 2010, 19:48

Mirku,moc pěkně jede! :clap:
Lád'a Fabi
tel.607630363
Žij tak jako by dnešek byl tvým posledním dnem!
Uživatelský avatar
Lada Fabián
 
Příspěvky: 672
Registrován: 08 úno 2009, 14:19
Bydliště: Kousek od Klatov
člen ČBA: ne

PředchozíDalší

Zpět na Ficus (Fíkus, Smokvoň)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků