POMOZTE PROSÍM

Re: POMOZTE PROSÍM

Příspěvekod Kira » 14 črc 2010, 18:36

takto vypadá vcelku
Přílohy
IMGP5067.JPG
takto chuderka dopadla
IMGP5067.JPG (66.77 KiB) Zobrazeno 1234 krát
Katka Truhlářová
Kira
 
Příspěvky: 16
Registrován: 09 črc 2010, 14:46
Bydliště: Brno

Re: POMOZTE PROSÍM

Příspěvekod Ladislav Kotál » 14 črc 2010, 18:45

Podle mě je přelívaná a hnijou kořeny. Okamžitě bych přesazoval.
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: POMOZTE PROSÍM

Příspěvekod georgdrakan » 14 črc 2010, 18:49

Určitě okamžitě přesaď měl jsem stejny problém jedine akadama a možna přežije Láďa ti radi dobře . :jedna:
georgdrakan
 
Příspěvky: 127
Registrován: 19 kvě 2010, 20:41
Bydliště: Ostrava

Re: POMOZTE PROSÍM

Příspěvekod Kira » 14 črc 2010, 18:57

Ok, zkusim zitra sehnat akadmu, da se koupit i v hornbachu, bauhausu apod.?
Katka Truhlářová
Kira
 
Příspěvky: 16
Registrován: 09 črc 2010, 14:46
Bydliště: Brno

Re: POMOZTE PROSÍM

Příspěvekod georgdrakan » 14 črc 2010, 19:27

V suproších je hrozně draha pokud to nepotrebujes na jednu rostlinu lepe střední akadama na metu a za tři dny ji mas doma kup si 18 l poměr velikost a cena nejrozumejsi kompromis přesaď do stínu a jak vyrasi nové lupeni tak na slunce. :jedna:
georgdrakan
 
Příspěvky: 127
Registrován: 19 kvě 2010, 20:41
Bydliště: Ostrava

Re: POMOZTE PROSÍM

Příspěvekod Milan Vohnout » 14 črc 2010, 20:25

Taky bych ji přesadil co nejdřív. A dal bych ji letnit, jestli je možnost, jen se musí pomalu přivykat na prudké sluníčko ale nejdříve zastínit a pomalu přivykat. A když není možnost, tak ji aspoň dát co nejblíže k oknu.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: POMOZTE PROSÍM

Příspěvekod Martin Iša » 14 črc 2010, 20:28

Záleží na tom, jestli chce rozšířit sbírku, nebo zůstane jen u jednoho fíkusu.Kupovat 18l pro jednu rostlinu? :think: To už by nevadilo koupit v nějakém Marketu 2l , které tam většinou prodávají.Nejlepší by bylo, někoho oslovit v Brně nebo okolí.Určitě by tu trochu měl, a pomohl i s přesazením.Tak co Brňáci? ;)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: POMOZTE PROSÍM

Příspěvekod Kira » 14 črc 2010, 22:17

Dekuji kluci za vase nazory, mam jen tuhle jednu bonsai, penize nejsou problem , klidne koupim ty dva litry, protoze kdybych to ted objednala tak to pride az pristi tyden... Nekdo mi radil dat na okno a slunicko, tak sem ji tam strcila a asi se spalily listky. Zalivam metodou spejle, ale je pravda, ze v pondeli jsem poridila kristalon a poradne ji zalila, podedila jsem ji po tatovi, je zrejme zasazena v raseline... Coz asi neni to prave orechove... Je to jedna z mala pamatek po tatovi, tak bych ji velmi nerada odrovnala :cry:
Katka Truhlářová
Kira
 
Příspěvky: 16
Registrován: 09 črc 2010, 14:46
Bydliště: Brno

Re: POMOZTE PROSÍM

Příspěvekod Kira » 14 črc 2010, 22:22

Letnit nelze, jak sem psala vyse, bydlime v byte, navic je takhle zvykla, v byte zila celou dobu... Akorat ze v Praze a ja ji privezla min tyden do brna, zacala zloutnout asi po ctyrech dnech, a to jsem ji moc nezalivala, jen metodou spejle, ale jela dve hodiny v klimatiupzovanym aute, tak jestli mozna nachladla... Nevim do tohp zrejme puklice, postrikala jsem ji talstarem. Mozna jedno k druhymu, zitra zkusim akadmu a presadit.... :blednu:
Katka Truhlářová
Kira
 
Příspěvky: 16
Registrován: 09 črc 2010, 14:46
Bydliště: Brno

Re: POMOZTE PROSÍM

Příspěvekod Kira » 25 črc 2010, 14:37

Ahoj kluci, tak se po tydnu hlasim jak jsme dopadly s rostlinkou, po presazeni do akadamy opad listku prestal, takze sem si oddechla uuuuf :jedna: dokonce nam zacinaji rasit nove listecky :) takze dekuji za rady. Ted bych se chtela zeptat za jak dlouho odpresazeni muzu rostlinku pohnojit? Je presazena 10 dnu. Diky
Katka Truhlářová
Kira
 
Příspěvky: 16
Registrován: 09 črc 2010, 14:46
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Ficus (Fíkus, Smokvoň)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron