POMOZTE PROSÍM

Re: POMOZTE PROSÍM

Příspěvekod Pepa Stromolezec » 25 črc 2010, 16:06

Já bych klidně ještě měsíc počkal,dostala dost na frak.
Nech ji vzpamatovat - pouze děšťovku nebo aspoň odstátou vodu (a decentně)
Radši víckrát méně,než jednou moc.....
Uživatelský avatar
Pepa Stromolezec
 
Příspěvky: 200
Registrován: 21 lis 2009, 17:07

Re: POMOZTE PROSÍM

Příspěvekod Martin Iša » 25 črc 2010, 16:31

Re: Sem zpet :-)
První hnojení po přesazení, provádím, až se po stromku objeví nové listy, dřív ne. Neboj, stromek bez hnojiva vydrží dlouho, jen, že moc neroste. Když přesazuji tak pod rostlinu dám dlouhotrvající hnojivo jako je právě osmocote. ;)

od Milan Vohnout
28 dub 2010, 18:13

Fórum: Ficus (Fíkus, Smokvoň)
Téma: Sem zpet :-)
Odpovědi: 20
Zobrazení: 396

* Přejít
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: POMOZTE PROSÍM

Příspěvekod Martin Iša » 25 črc 2010, 16:32

Re: Přesazení
... našem fóru. Ano, akadama nemá žádné živiny. Já hnojení po přesazení provádím jedině při vytvoření nových listů po celé rostlině ...
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: POMOZTE PROSÍM

Příspěvekod Martin Iša » 25 črc 2010, 16:34

Re: Substráty
... Ahoj, nejlepším indikátorem doby pro začátek hnojení po přesazení je tvorba nových lístků. Když stromek začne obrážet, je ...

od vopat
01 úno 2010, 09:42

Fórum: Co ? Jak ? Kdy ? Proč ?
Téma: Substráty
Odpovědi: 252
Zobrazení: 5716

Já myslím, že stačí ne? :) Stačilo použít funkci :HLEDAT-hnojení po přesazení.Tak příště, a mám radost, že stromek jede. :jedna:
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: POMOZTE PROSÍM

Příspěvekod Kira » 25 črc 2010, 16:51

:oops: dekuju Martine :jedna:
Katka Truhlářová
Kira
 
Příspěvky: 16
Registrován: 09 črc 2010, 14:46
Bydliště: Brno

Re: POMOZTE PROSÍM

Příspěvekod Milan Vohnout » 26 črc 2010, 19:38

Jednou jsem dělal schválně test, co vydrží fíkus bez hnojiva, nehnojil jsem ho celý rok a ani nepřesazoval, růst se zpomalil a skoro netvořil nové listy ale žil. Ještě dodám, že se jednalo o nízkou rostlinu, kterou jinak přesazuji pravidelně každý rok. Takže, rostliny v misce bez hnojiva a bez přesazení vydrží bez problémů rok. ;)
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: POMOZTE PROSÍM

Příspěvekod ridzz » 26 srp 2010, 09:21

Prosím o několik rad.
1)Po přesezení je mozno dát do té stejné misky z ktere sem rostlinu vyjmul, muim misku nejak proplachovat nebo staci vyjmout rostlinu, vysypat starou akadamu nasypat novou a rostlinu strcit nazpet??A logicky nasledny dotaz porc rostliny presazovat kazdy rok?kdyz v akadame se stejne zadne zoviny nedrzi kdyz jde o propustny substrat. a hnojeni tam dodavam umele pomoci Osmocote nebo kristalonu? muzu mit prece tutez rostlinu v tomtez substratu preci i 2 a vice let?kdyz stejne hnojim kdy chci? muze mi tuto problematiku nekdo osvetlit?
2)Muzu teda kdyz musim presadit kazdy rok, dat dlouhodobe hnojivo (osmocote) a presto kazdych 14dni v lete hnojit jeste kristalonem? nedojde k prehnojeni?
3) jak poznam ze rostina potrebuje vetsi misku??
4) kde kolegové co uz mate bohate zkusenosti a mate ruzne kontakty shanite za rozumne penize nejake misky na bonsaje u nas v nekolika kvetinarstvi sice maji neco ale jsou strasne drahe?? jsou nejake stranyk popriapde vypaluje je primo nekdo na jizni morave u koho se daji levne poridit???
Diky za vysvetleni a pomoc zacinam tak se mozna hloupe ptam ale nechi delat chyby!!! :naughty:
Michal Vlachynský
m.vlachynsky01@seznam.cz
Uživatelský avatar
ridzz
 
Příspěvky: 99
Registrován: 16 srp 2010, 14:38
Bydliště: VYŠKOV

Re: POMOZTE PROSÍM

Příspěvekod Ladislav Kotál » 26 srp 2010, 16:02

Michale, k bodu 1.: pokud budeš mít zasazeno v akadamě ,budeš hnojit, tak za rok ti kořeny polezou i odtokovými otvory. Proto je nutnost přesazení a probrání kořenového balu. Tohle se týká malých misek, u větších stromů a misek cca 20-30 cm, stačí přesazovat za dva roky.
K bodu 2.: pokud budeš hnojit přiměřeně, tj 1x za 14-20 dní,dávkami podle návodu, nepřehnojíš.
K bodu 3.: To poznáš, až se ti kořeny do té malé nevejdou :P .Ale rozumně: strom a miska by měly být v zájemném souladu-barva,tvar, velikost.....Pokud budeš pracovat s kořeny,prostříhávat a zplošťovat kořenový bal při každém přesazování,změna velikosti misky nebude nutná. Tak jako se prostříhává koruna, tak se prostříhávají kořeny- vzájemný soulad. Z kořenů potřebuješ jen veliké množství jemných kořínků, silné jsou na nic.
K bodu 4.: Co je to "rozumné peníze" ? .Pro někoho je to 10 Kć, pro někoho 10000 Kč. Pokud chceš kvalitní ruční práci, musíš zaplatit (náklady na výrobu jsou čím dál vyšší), pokud ti stačí misky made in china, cena je díky strojové výrobě podstatně nižšší. Dobré misky se seženou vesměs na výstavách ,setkáních .... Teď budeš mít třeba možnost výstavy ČBA V Praze, nebo zkus kontaktovat Jirku Svačinu, máš ho v Zastávce u Brna, nebo Izabelii v Uh.Hradišti. Ale pamatuj: za kvalitu- větší kačky. :naughty:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: POMOZTE PROSÍM

Příspěvekod ridzz » 27 srp 2010, 08:42

Laďo diky za osvětu, do zastávky u brna jedu dnes nebo v pondělí, a uvidím.je mi jasny ze za ruční kvalitní praci zaplatím tak je to se vším.myslel jsem spíš,jestli tady někdo nema pár zybtečných že bych je časem odkoupil, prolůezl jsem tohle fórum celé a všude jsou pravě misky už rozebrané díky staršímu datu, prostě to budu řešit až aktuálně a stromky necham přechodně v květináčích.Začátky jsou těžké pro nezkušené!!! :think: aletohle forum nám začátečníkům dost usnadňuje první kroky, a je vidět že máte zajém nám vše osvětlit!!!
Michal Vlachynský
m.vlachynsky01@seznam.cz
Uživatelský avatar
ridzz
 
Příspěvky: 99
Registrován: 16 srp 2010, 14:38
Bydliště: VYŠKOV

Předchozí

Zpět na Ficus (Fíkus, Smokvoň)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník