POMOZTE PROSÍM

Re: POMOZTE PROSÍM

Příspěvekod Jan Adámek » 26 lis 2009, 18:34

Takže úspěšný pěstitel :clap: Kamarád nemusí mít o fíkus strach.
Jan Adámek
 
Příspěvky: 437
Registrován: 10 zář 2009, 10:01

Re: POMOZTE PROSÍM

Příspěvekod Milan Vohnout » 26 lis 2009, 21:23

Kluci poradili tak jen ještě dodám, pozor na studený průvan :naughty: a hlavně po zálivce.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: POMOZTE PROSÍM

Příspěvekod jivko » 27 lis 2009, 11:43

super diky vsem za drahocene rady
It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this.
Uživatelský avatar
jivko
 
Příspěvky: 15
Registrován: 26 lis 2009, 15:46
Bydliště: Praha

Re: POMOZTE PROSÍM

Příspěvekod Pavel Š. » 30 lis 2009, 12:03

Jan Adámek píše:Tu houbu s jedlí máš taky od něj?

Netuším, co je "houba" s jedlí, ale pokud máš v současné době v bytě na parapetu nějaké tuzemské jehličnany (něco takového lze na fotce zahlédnout), tak je to nejlepší cesta k jejich zahubení. :shock: :( Tyto stromky se musí zimovat podle tvých možností buď venku v záhonu, nebo na balkóně v nějaké bedně.
Jo a ještě jedna věc. Jarek S. ve svém příspěvku radí, cituji: Neboj se pohnojit hodně, později můžeš ubírat.... Tak já bych ti radil přesně obráceně - nyní hnoj málo (třeba jak radí Láda 1x za 3 týdny) a později k jaru můžeš přidávat. Pokud do kytky narveš živiny teď v době nejkratších dní (resp. nejkratšího slunečního svitu), tak docílíš akorát vytvoření dlouhých řídkých internodií s velikými listy o což asi nestojíš. Jinak s ostatními radami souhlasím. Tak ať se daří. ;)

P.S. Teprve nyní jsem zjistil, že tu na "houbu s jedlí" jelo samostatné vlákno.
Naposledy upravil Pavel Š. dne 30 lis 2009, 16:59, celkově upraveno 1
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: POMOZTE PROSÍM

Příspěvekod Jarek Servus » 30 lis 2009, 16:00

Pavle myslel jsem hnojení vzhledem k tomu, že padají listy a deformace listů u fikusu je většinou nedostatkem živin. Přehodil jsem věty a nepřesně vyjádřil myšlenku. V zimě hnojím fikusy co 14 dní, mám je na jihozápadním okně, tak jdou.
Naposledy upravil Jarek Servus dne 01 pro 2009, 09:37, celkově upraveno 1
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: POMOZTE PROSÍM

Příspěvekod Milan Vohnout » 30 lis 2009, 19:23

Jarku, nechci na tebe zlý :evil: , spíš naopak ale uber s hnojením, protože takhle zbytečně fíkus vysiluješ :naughty: , oni taky potřebují v naší oblasti si schrupnout. Jasně, že se mu to líbí, ale ono se to může projevit po několika letech. Já třeba hnojím přes zimní měsíce, jen jednou za měsíc. ;)
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: POMOZTE PROSÍM

Příspěvekod jivko » 27 pro 2009, 11:34

Fikus opadavat prestal. A ted nahle z niceho nic zacal opadavat jeste vic. Na povrchu hliny jesm zahledl takove dve male zrzave stonozky, tak se obavam zdali to neni zpusobeno jimi, ze poziraji koreny, nebo tak neco. Prosim poradte mi jak se jich zbavit, nebo jak na ne vyzrat. Diky
It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this.
Uživatelský avatar
jivko
 
Příspěvky: 15
Registrován: 26 lis 2009, 15:46
Bydliště: Praha

Re: POMOZTE PROSÍM

Příspěvekod Jarda Marek » 27 pro 2009, 13:59

Okamžitě přesadit, propláchnout kořeny vlažnou vodou a budeš mít pokoj. Té zeminy bych se co nejdříve zbavil :think:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: POMOZTE PROSÍM

Příspěvekod Milan Vohnout » 27 pro 2009, 14:14

To jo, když tam lezou takové potvory.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: POMOZTE PROSÍM

Příspěvekod jivko » 27 pro 2009, 16:40

Jeste jeden dotazek: jakou hlinu mam na presazeni pouzit??? mam pouze nejakou cernou na vnitrni bonsaje ktera ma v sobe kousky kury a kokosovych vlaken. Je hodne propustna. Muze byt??? Nebo musim rovnou kupovat akademu kiryu nebo akademu??
Diky
It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this.
Uživatelský avatar
jivko
 
Příspěvky: 15
Registrován: 26 lis 2009, 15:46
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Ficus (Fíkus, Smokvoň)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron