POMOZTE PROSÍM

POMOZTE PROSÍM

Příspěvekod jivko » 26 lis 2009, 16:00

Dobry den
Asi pred 14 dny jsem dostal od kamarada do opatrovani jeho bonsaj fikusu. Uz tehdy zacinaly lehce zloutnout listky, a rostlina v tom stale pokracuje. Poradte prosim co mam delat, cim to muze byt. Na pruvanu rostlina neni, zalivat jsem zkousel , pak vyschnout a znovu, a stale nic. Prihnojoval jsem pouze lehce, kdyz jsem ji dostal. Vsem predem dekuji.
Přílohy
DSCN0042.JPG
DSCN0042.JPG (54.64 KiB) Zobrazeno 2878 krát
DSCN0043.JPG
DSCN0043.JPG (26.54 KiB) Zobrazeno 2878 krát
DSCN0045.JPG
DSCN0045.JPG (26.63 KiB) Zobrazeno 2875 krát
DSCN0046.JPG
DSCN0046.JPG (21.17 KiB) Zobrazeno 2882 krát
Uživatelský avatar
jivko
 
Příspěvky: 15
Registrován: 26 lis 2009, 15:46
Bydliště: Praha

Re: POMOZTE PROSÍM

Příspěvekod Ladislav Kotál » 26 lis 2009, 16:08

Podle posledního obr. jde jen o přirozený opad změnou prostředí- je tam vidět nový lístek. :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: POMOZTE PROSÍM

Příspěvekod jivko » 26 lis 2009, 16:12

Dekuji za radu.
pupeny tam jiz byly, kdyz jsem fikus prinesl.
mel bych jeste jeden dotaz: musim fikus otacet, aby dostaval svetlo z kazde strany? a jestli ano, tak jak casto?
Dekuji
It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this.
Uživatelský avatar
jivko
 
Příspěvky: 15
Registrován: 26 lis 2009, 15:46
Bydliště: Praha

Re: POMOZTE PROSÍM

Příspěvekod Ladislav Kotál » 26 lis 2009, 16:14

Otáčej cca 1x za 14 dní, zalévej teplou vodou, má rád teplo na kořeny a hnoj 1x za 3 neděle. Určitě bude v pořádku :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: POMOZTE PROSÍM

Příspěvekod Jarek Servus » 26 lis 2009, 16:14

Zdravím Tě na fóru a mám pár otázek. V čem je zasazená, substrát je nějaký černý, není v něm moc rašeliny, kokosových vláken nebo něco takového, že je na pohmat měký jak houba? potom by přese všechno hrozilo přemokření. Zkus zapíchnout špejli do misky až ke dnu, nech 15 minut, po vytažení zjisti jestli je vlhká (nejlépe přiložením na tvář) nebo ne i když je povrch suchý. Nejsou hlavně zespodu na listech puklice nebo jiný hmyzáci? Při transportu nedošlo k promrznutí nebo prochlazení? Zalij teplou vodou nebo dej teplo odspodu na parapetu u radiátoru. Neboj se pohnojit hodně, později můžeš ubírat, strom má hodně listů, nejsou deformované? Taky to může být jen výměna starých listů za nové a nic neznamená.
Dost rad taky najdeš v sousedních příspěvcích na toto téma.
P.S. Na rozdíl od Laďi jsem si nevšiml nových pupenů, takže asi opravdu výměna listů. Tak ho aspoň pořádně pohnoj.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: POMOZTE PROSÍM

Příspěvekod jivko » 26 lis 2009, 16:20

Bonzaj sem prenasel kdyz bylo venku vcelku nevlidno (tak okolo 10 stupnu). Cerny substrat je pouze dosypan zezhora, protoze nahore byl predtim uschly mech, ktery jsem vypreparoval. Jinak na listech nic neni. Listy zdeformovane take nejsou. Zkusim ho tedy premistit ze sveho pokoje do loznice, kde je pod parapetem radiator a sviti tam slunicko.
It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this.
Uživatelský avatar
jivko
 
Příspěvky: 15
Registrován: 26 lis 2009, 15:46
Bydliště: Praha

Re: POMOZTE PROSÍM

Příspěvekod Jan Adámek » 26 lis 2009, 17:54

Podle obrázků soudím, že je ten fíkus v docela slušné kondici. V tuhle dobu se jen normálně zbavuje starých listů, jak psal Láďa. Je prostě listopad ;) . Jak dlouho se máš o ten fíkus starat?
Jan Adámek
 
Příspěvky: 437
Registrován: 10 zář 2009, 10:01

Re: POMOZTE PROSÍM

Příspěvekod jivko » 26 lis 2009, 17:56

Asi tak rok, dokud se kamarad nevrati z Novyho Zelandu :blednu:
It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this.
Uživatelský avatar
jivko
 
Příspěvky: 15
Registrován: 26 lis 2009, 15:46
Bydliště: Praha

Re: POMOZTE PROSÍM

Příspěvekod Jan Adámek » 26 lis 2009, 18:04

Tu houbu s jedlí máš taky od něj?
Jan Adámek
 
Příspěvky: 437
Registrován: 10 zář 2009, 10:01

Re: POMOZTE PROSÍM

Příspěvekod jivko » 26 lis 2009, 18:09

ne, to je moje vlastni :lol:
It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this.
Uživatelský avatar
jivko
 
Příspěvky: 15
Registrován: 26 lis 2009, 15:46
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Ficus (Fíkus, Smokvoň)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník