Fikus Benjamin z řízku

Re: Fikus Benjamin z řízku

Příspěvekod Pavel Šimsa » 26 říj 2009, 12:06

Lepší Láďo, jen mi přijde zbytečně rovný ten vrchní úsek. A jak jsi přetvaroval vršek, řekl bych, že padá zase doprava. K Ivetinu stromku - mě se tady ta spirála líbí, asi každému ne (šak je to dobře) a k tomu padání, trochu asi jo. Sice mi přijde, že to vyvažuje ta "hmota" nalevo, ale možná malé zvětšení přihnutí kmene úplně dole by neškodilo.
Přílohy
P1020343.jpg
P1020343.jpg (49.4 KiB) Zobrazeno 1145 krát
jen houšť
Uživatelský avatar
Pavel Šimsa
 
Příspěvky: 822
Registrován: 16 bře 2009, 12:27
Bydliště: Slaný
člen ČBA: ano

Re: Fikus Benjamin z řízku

Příspěvekod Jarek Servus » 26 říj 2009, 13:06

S vrcholem stačí nepatrně pohnout doprava, levá dolní větev to vyváží. Při přesazení nahne stromek celý více vlevo a je to.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Fikus Benjamin z řízku

Příspěvekod kuncarladislav » 26 říj 2009, 21:58

Pavle,jak piše jarda,nebude problém vršek nahnout trochejc do leva.Větvička je tak slabučká,že mám strach,že se při drátování a tvarování zlomí respektive vylomí.Nechám ji lehce zesílit a pak provedu ohyb vlevo.
kuncarladislav
 
Příspěvky: 338
Registrován: 19 čer 2009, 15:05

Re: Fikus Benjamin z řízku

Příspěvekod Ivet » 26 říj 2009, 22:48

Nie Peter, nie je ich viac, je to len jedna rastlinka, ale aby som bola setrna k jemnej kore, obalila som pred drotovanim kmienik steparskou paskou.
Jardo, chapem tvoj pocit "komercnej" spiraly, fikus tak trochu skutocne posobi, avsak je to vysledok nasadenia jednotlivych konarov, len som uposluchla jeho volu a tvar kmienku prisposobila tomu, kde su vetvicky nasadne. A aby tak tenky prutik nevyzeral vytiahnuto, kmen som viac zvlnila, aby som stromcek celkovo znizila. Ale to su stale iba zaciatky jeho vyvoja, verim tomu, ze v buducnosti bude vyzerat prirodzenejsie a ked sa na jar oddrotuje, tie ohyby trochu povolia.
Ivet
 
Příspěvky: 352
Registrován: 06 úno 2009, 21:35
Bydliště: SK, Banka, okr. Piešťany

Re: Fikus Benjamin z řízku

Příspěvekod Jarek Servus » 27 říj 2009, 08:40

Technická poznámka k Laďovi Kunčarovi i ostatní .Já mám zdrobnělé jméno Jarek a Jarda je Jaroslav Marek, ať se to neplete. :think: A vrcholem bych pohnul spíše nepatrně vpravo.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Fikus Benjamin z řízku

Příspěvekod kuncarladislav » 27 říj 2009, 09:39

Ale to by celá rostlina tím víc upadala na pravou stranu, né?
kuncarladislav
 
Příspěvky: 338
Registrován: 19 čer 2009, 15:05

Re: Fikus Benjamin z řízku

Příspěvekod Jarek Servus » 27 říj 2009, 11:05

Pokud ji při přesazování nakloníš o cca 10°döleva, tak se srovná, časem doroste nejvyšší větev vpravo a dorovná hmotu stromu. Při náklonu vlevo by byla levá strana proti pravé příliš hustá.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Předchozí

Zpět na Ficus (Fíkus, Smokvoň)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků