Ficus retusa ginseng- LIDL-pomozte!!!

Re: Ficus retusa ginseng- LIDL-pomozte!!!

Příspěvekod Jarda Marek » 21 říj 2009, 18:15

pro Milenu :clap: :clap: :clap:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Ficus retusa ginseng- LIDL-pomozte!!!

Příspěvekod Milena » 22 říj 2009, 10:03

Kluci, děkuju moc, ani nevíte, jak jste mi tou pochvalou mé "slohové práce" zlepšili náladu, hodně od rána pošramocenou. Podle kartářky jsem byla v minulém životě Božena Němcová, tak asi proto mi to píše.. Ale vážně, asi si nechám k Ježíšku naložit digi-foťák a naučím se s tím narábať. Pak nebudu muset tolik popisovat, bude stačit kouknout vaším profi-okem a bude vše jasné..
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: Ficus retusa ginseng- LIDL-pomozte!!!

Příspěvekod raficka » 22 říj 2009, 17:47

Taky jsem si dala k svátku foták,doslova jsem řekla prodavači,že chci "foták pro blbýho",stejně to neodhadl,minulý pátek jsem se sama rozhodla,že si ho nabiju,tak jsem študovala návod a pak jsem něco vyndala a dávala /snad se to jmenuje akumulátor/,furt mně to tam tvarově nepasovalo,půl hodiny jsem se vztekala a pak jsem přišla ,že tam je ještě něco,co tam pasovalo,chtěla jsem nabíjet,snad se tomu říká karta.Fotit jsem se jak takž naučila,ale do počítače,musím počkat,až přijede nějaký mládí na návštěvu.Pro někoho,hlavně ty mladý,to může být neuvěřitelný,ale bylo to tak !
Lída S.
Uživatelský avatar
raficka
 
Příspěvky: 130
Registrován: 30 zář 2009, 22:27
Bydliště: 10km od Hlinska,16km od Poličky

Re: Ficus retusa ginseng- LIDL-pomozte!!!

Příspěvekod Milan Vohnout » 22 říj 2009, 18:42

Rafičko, teď se ti mladý uculují, ale neboj, oni taky jednou budou tápat s novinkami v elektronice. :P
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Ficus retusa ginseng- LIDL-pomozte!!!

Příspěvekod raficka » 22 říj 2009, 19:42

děkuji za pochopení a ještě bych měla dotaz :čím rosíte doma kytky aby tam nezůstávaly na listech bílý fleky ? Třeba destilkou ?
Lída S.
Uživatelský avatar
raficka
 
Příspěvky: 130
Registrován: 30 zář 2009, 22:27
Bydliště: 10km od Hlinska,16km od Poličky

Re: Ficus retusa ginseng- LIDL-pomozte!!!

Příspěvekod Milena » 23 říj 2009, 10:38

Ahoj, Rafičko, jsi moje "krevní skupina", co se týče techniky a moc mě potěšilo, že v tom počítačovém babylonu nebloudím sama. Oni ti chlapi i v tom našem věku se k té technice dopracují přirozeně, my holt máme jiné přednosti.
A k tomu mlžení- já vůbec nerosím pokojovky a neřekla bych, že by tím strádaly. Zkus vyčlenit jednu rostlinu, vůbec ji neros a uvidíš, zda je to velký rozdíl do minusu proti roseným rostlinkám. Kdyby to vyšlo, ušetřila by sis práci příští zimu, nemusíš rosit žádné a řešit problém se skvrnami. Doufám, že mi ale nepošleš účet za uhynulé rostliny.. :blednu: :roll:
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: Ficus retusa ginseng- LIDL-pomozte!!!

Příspěvekod Jarek Servus » 23 říj 2009, 10:43

Máš hodně tvrdou vodu, proto, ty fleky. Destilka je drahá, stačí chvíli převařit obyčejnou vodu, aby se vysrážely vápenaté soli, nebo použít dešťovku, nebo dát podnos s keramzitem...
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Ficus retusa ginseng- LIDL-pomozte!!!

Příspěvekod raficka » 23 říj 2009, 12:18

Díky za rady,já to s tím rosením nepřeháním,ale to jsem si někde v létě přečetla,že je to dobrý a ted to stírám namočeným kosmet.tamponem,co by pro ty kytky člověk neudělal,že? Taky jsem zrušila všude záclony /já,která jsem si je dokonce celé navrhla a ručně uháčkovala,protože tady na Vysočině je hodně stromů,sice tak zvaně pro někoho "obyčejných"/už jsem to zaslechla/jako jasany,vrby,osiky apod,ale je na co furt koukat,navíc tady má skoro každý velký pozemek,takže na sousedy vidíte,ale každý má soukromí.
Lída S.
Uživatelský avatar
raficka
 
Příspěvky: 130
Registrován: 30 zář 2009, 22:27
Bydliště: 10km od Hlinska,16km od Poličky

Re: Ficus retusa ginseng- LIDL-pomozte!!!

Příspěvekod Ladislav Kotál » 23 říj 2009, 13:27

Rafičko, taky nemlžím, jen občas, když je na listech prach je dobré vzít kytky do vany a osprchovat vlažnou vodou. A kdybys měla pořád ty fleky na lupenech, je výborný spray na pokojové květiny-lesk na listy. Odstraní všechny fleky a navíc se kytky pěkně přirozeně lesknou. Je to dobrý i na misky.
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Ficus retusa ginseng- LIDL-pomozte!!!

Příspěvekod raficka » 23 říj 2009, 14:03

taky jsem to dřív dělala a vrátím se k tomu a s tím leskem,včera jsem si zrovna jeden koupila od fy Agro Lesk na listy s jantarem a nejsem nadšená,asi to nebyl ten správný,ráno jsem je postříkala a moc se mi to nelíbí,přitom jsem to viděla u známých a pěkný,musím zjistit výrobce
Lída S.
Uživatelský avatar
raficka
 
Příspěvky: 130
Registrován: 30 zář 2009, 22:27
Bydliště: 10km od Hlinska,16km od Poličky

PředchozíDalší

Zpět na Ficus (Fíkus, Smokvoň)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků