Ficus retusa ginseng- LIDL-pomozte!!!

Ficus retusa ginseng- LIDL-pomozte!!!

Příspěvekod kokobolo » 20 říj 2009, 09:16

Dobry den
Asi pred meisicem jsem si prinesl tohoto krasavce Ficus retusa ginseng z OD LIDL. Hned od zacatku zacal silne opadavat(je ted sice podzim, ale i tak prece)
Rostlinka vypada v dobre kondici, pekny korenovy bal, bez skudcu, i nejaky ten novy listek se tvori-jen stale opadava. Umistena na stredne svetle misto, zalivka jednou tydne vzdy po vyschnuti, nekolikrat tyden rosen, pruvam myslim ze v norme. Mate nekdo nejaky tip jak zastavit opad, ci si stim nelamat hlavu? Vim , ze tyhle rostlinky nekde narychlo napestuji treba v Malajsiii, a soupnou do Lidlu a pak ja zas vezmu domu, coz je pro ne urcite pekny sok- takze se da opad ocekavat.
Nejake tipy, rady , pripominky? za vse jsem vdecny, diky Tomas
kokobolo
 
Příspěvky: 2
Registrován: 20 říj 2009, 09:10

Re: Ficus retusa ginseng- LIDL-pomozte!!!

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 20 říj 2009, 11:51

Poprosím o foto.(opravdu mě zajímá jakého krasavce lze koupit ve zmíněném řetězci)
Obecně lze říci že důvody opadu mohou být tyto:nesprávný substrát (přesadit do akadamy),průvan(změnit stanoviště umístění),změna teploty(umístit stromek na teplé a slunné místo).
Ať se daří. ;)
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: Ficus retusa ginseng- LIDL-pomozte!!!

Příspěvekod Jarek Servus » 20 říj 2009, 12:53

Další možností - chybí živiny - hnojit, puklice nebo jiný škůdci na listech - pomůže Talstar. Pokud není na slunci, přepravní substrrát udrží mokro i po týdnu a déle. Zapíchni do něj špejli, nech 10 - 15 minut zapíchnutou a po vytáhnutí přiložením na tvář zkus, jestli je vlhká. Pak by hrozilo přemokření.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Ficus retusa ginseng- LIDL-pomozte!!!

Příspěvekod Martin Iša » 20 říj 2009, 19:04

Tomasy, vítám tě především na foru. :) Klucí ti vlastně už vše podstatné pověděli.Ale to foto by pomohlo, zkus to. ;)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Ficus retusa ginseng- LIDL-pomozte!!!

Příspěvekod Milan Vohnout » 20 říj 2009, 19:42

Též tě vítám na fóru, ale foto to fakt chce, jinak ti bohužel asi více neporadíme. Příčin opadu u fíkusů je opravdu dost.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Ficus retusa ginseng- LIDL-pomozte!!!

Příspěvekod Ladislav Kotál » 20 říj 2009, 19:56

A já taky vím co mu je ....... Je to rozbitý :!: :!: :lol: :lol:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Ficus retusa ginseng- LIDL-pomozte!!!

Příspěvekod Jarda Marek » 20 říj 2009, 20:15

Tak teť jsem se vážně od srdce zasmál... :clap: :lol: :lol: :lol: Láďo dík, dokážeš zvednout náladu :clap:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Ficus retusa ginseng- LIDL-pomozte!!!

Příspěvekod Jan Adámek » 21 říj 2009, 10:15

Podle popisu by to mohly být následky po nastydnutí kořenů. Ty se projeví až po měsíci po přemístění do tepla. Myslím, že pomůže obecné, již jinde zmiňované fíkusovské opatření: Teplo na kořeny, nepřemokřovat, mlžit, ale zatím nehnojit.
Jan Adámek
 
Příspěvky: 437
Registrován: 10 zář 2009, 10:01

Re: Ficus retusa ginseng- LIDL-pomozte!!!

Příspěvekod Milena » 21 říj 2009, 10:44

Tak konečně mám "spolutrpitele" a potvrzení mou maličkostí určeného fikusu, ke kterému jsem přišla následovně:
Letos v únoru jsem šla kolem květinářství a za oknem nádherná miska - až mísa - kaskádová, asi 50 -60 cm vysoká, šestiboká, zdobená kaligrafií - řekla bych původ pravý Orient. A v této kaskádové misce "seděl" jako pěst na oko fikus s tlustým kořenem a krásnou čupřinou listů, řekla bych deštníkovitá koruna. Fikus se mi nelíbil ani trochu, ale ta miska! A to vše za 700,- Kč. No neber to! Tak mám krásnou misku a nádavkem fikus. Nesla jsem ho venkem jen kousek za mrazu, doma hned přesadila, třeba se s tím do budoucna poperu. Do 14 dnů OPADAL 100% celý. Trochu jsem ho prostříhala, má absolutně nevyhovující růst pro bonsai a navíc jsem si domyslela, že to je "pazkřivec" - na tlustém asi 5 cm seříznutém kmínku fikusu ginseng je ze dvou stran naroubovaný zřejmě fikus retusa. Popiska u rostliny nebyla, ale teď se vysvětluje ten název z nadpisu. No a dále: za dalších 14 dnů se objevily na všech větvičkách zelené pučící lístečky. Do měsíce měl tedy svou původní podobu, bohatě olistěný "deštník". Myslím si, že ten tlustý kořen má tolik síly, že nezáleží ani na substrátu, ani přechodném stanovišti a musí nechat vyrazit listy i kdyby nechtěl.. Celé léto jsem tu skoro zrůdu letnila, po přenesení do pokoje v září neopadlo nic. Bonsai z toho asi nebude, nechám ho žít jako pokojovou rostlinu.
Pro doplnění - miska byla téměř až po vrch naplněná keramickými střepy a na tom seděl se svým kořenových balem ten fikus ginseng + retusa. Misku mám zatím a dlouho na koukání, tak velký stromek do ní nemám, snad v příštím životě :lol:
Takže moje skromná rada nakonec: čekat, vytrvat, vyhodit se dá vždycky :roll:
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: Ficus retusa ginseng- LIDL-pomozte!!!

Příspěvekod Milan Vohnout » 21 říj 2009, 17:35

Mileno, moc pěkně napsáno, smekám. :jedna:
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Další

Zpět na Ficus (Fíkus, Smokvoň)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků