Ficus benjamina

Re: Ficus benjamina

Příspěvekod stork » 01 lis 2009, 12:10

Je tu sice mnoho fikusů,ale přidám se do skupiny vyznavaču této rostliny, ona dobře se pěstuje,rychle obrůstá a pak v paneláku prostě paráda. Tak jsem si doma trošku hrál a vyšlo z toho něco co se mi líbí. Posuďte a možná i poraďte, inu začátky jsou těžké a zároveň velmi krásné. :clap: Nevímjaká pohledová strana je lepší? Co myslíte?
Přílohy
_MG_3343.jpg
_MG_3343.jpg (45.72 KiB) Zobrazeno 1760 krát
_MG_3345.jpg
_MG_3345.jpg (45.92 KiB) Zobrazeno 1758 krát
stork
 
Příspěvky: 53
Registrován: 06 kvě 2009, 18:50

Re: Ficus benjamina

Příspěvekod Milan Vohnout » 01 lis 2009, 12:53

Tak Lubo, ji aspoň zalévej teplou vodou nad 20°C, fíkusy milují kořeny v teple a jim to opravdu svědčí. Taky si dej pozor na přelití a teď i na průvan, to by bylo pro ni asi smrt.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Ficus benjamina

Příspěvekod Milan Vohnout » 01 lis 2009, 13:20

Storku, já bych ji tedy úplně jinak tvaroval, viz obrázek, ale ber to jen okrajově, protože stejně vše záleží jen a jen na tobě. Pohledovku bych volil foto MG 3343.
Přílohy
_MG_3343.jpg
_MG_3343.jpg (47.73 KiB) Zobrazeno 1741 krát
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Ficus benjamina

Příspěvekod Compel Lubomír » 02 lis 2009, 21:33

Milane díky za rady, musím naúkolovat paničku. Včera jsem ho již i přihnojil, ještě potřebuji nějak vyřešit keramzit na topení a pak snad si už bude libovat. Ještě jednou díky a až se víc zazelená, dám vědět. Taky jsem přemýšlel, že až olistí, určitě to nebude ono. Co s ním na jaře. Znovu zastřihnout nebo raději nechat růst v klidu a stříhat až na přesrok. Tak čaj Luboš
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Ficus benjamina

Příspěvekod Milan Vohnout » 02 lis 2009, 21:50

Luboši, vše záleží jen na ní, jak se bude tvářit s růstem, takže jedině teď čekat na jaro a pak se uvidí.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Ficus benjamina

Příspěvekod vopat » 02 lis 2009, 22:04

Ahoj, fíkusů je spousta, ten křehký kroucený mám také a jmenuje se Ficus benjamina "wiandii". To, že přestal být křehký je asi způsobeno jeho dehydratací po přesazení, takže je pořád ještě "zvadlý". Až nabere dost vody, zase zkřehne a bude se lámat.
Vláďa Vopat
Uživatelský avatar
vopat
 
Příspěvky: 371
Registrován: 08 zář 2009, 22:33
Bydliště: Ústí nad Labem
člen ČBA: ano

Re: Ficus benjamina

Příspěvekod Milena » 03 lis 2009, 12:47

Vracím se k fotce ficusu od Petera. Souhlasím, že je to výborná pokojovka. Co se týče druhu, on se totiž uvádí Ficus benj. Natasha (Natasja), s tím jsem se setkala. Takže obojí je podle mne pravda: Natasha je také benjamina. Jestli je toto benjamin, těžko z té fotky poznám. Moje "natašky" mají malé listy a nejsou ploché, spíše do širšího véčka. A toto právě nerozliším na té fotce. Pak je velmi podobný ficus For ever, ten má menší listy než benjamin, ale nelesklé a úplně ploché.
No a ty ostatní spousty druhů neznám.
Ale pro pobavení mám historku o tom velmi velmi křehkém ficusu. Jednu dobu ho musel mít snad každý manažer v kanceláři. Asi před 8 lety jsme chystali výstavu v atriu kláštera (Jarek Servus by to upřesnil) a pár dnů před tím jsem právě v jednom kanclu viděla pěkný huňatý ficus. Slovo dala slovo a pan vysoce postavený manažer (nyní už VIP) se svěřil, že má doma dost bonsají, ale na úpravu nemá čas, jen je zalévá hadicí.. Něco jsme u něj vybrali a já se nabídla, že mu z té huňaté pokojovky natvaruju bonsaj. Vysoká asi 60 čísel a jak říkám, velmi obrostlá. Pan XY souhlasil, já ficus kupodivu bez úhony převezla a až na stole před samotným tvarováním jsem se každou vteřinou děsila. Ten se snad lámal, jen co jsem pohlédla na větev. Nebo jen vydechla. Kteroukoliv větev či větvičku jsem chytla, praskla dřív, než jsem s ní pohnula. Přizvala jsem kolegu na radu, jestli je to ficusem nebo mými prsty.(Jarek S. to nebyl, ten je takový vítr, že by z ficusu zbyly snad jen kořeny, a to díky tomu, že byly schované v květináči..). I jeho pokusy dopadly stejně. To už jsme měli stůl pokrytý zelení a stromek byl v žalostném stavu ani ryba ani rak. Nakonec jsme jen odstřihli nevhodné větve, stromek se nějak sám tím neplánovaným lámáním zkrátil na polovinu. Vypadal teď sice bonsajově, sám od sebe měl zvlněný kmen, na který teď bylo vidět, ale měla jsem hrůzu ho vrátit majiteli. Pan XY mě sice nenapadl ani fyzicky ani slovně, ale od té doby nikdy nereagoval na pozvání vystavovat s námi. Z toho plyne poučení: Křehký ficus NEBRAT!!! (nevím ani, jak se druh jmenuje)
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: Ficus benjamina

Příspěvekod Jarek Servus » 03 lis 2009, 14:40

Milena jako obvykle u mě přehání, svoji zásadu - pokud je aspoň jedna větev, pak je co stříhat taky vždycky nedodržuju.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Ficus benjamina

Příspěvekod Jarda Marek » 03 lis 2009, 16:07

pro Milenu: :clap: :jedna: :clap:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Ficus benjamina

Příspěvekod Milan Vohnout » 03 lis 2009, 19:22

Tak to si velice dobře představím ten horror. :lol:
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

PředchozíDalší

Zpět na Ficus (Fíkus, Smokvoň)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků