Ficus benjamina

Ficus benjamina

Příspěvekod Peter Petrik » 31 srp 2009, 18:05

Ahojte tak prikladam tu aj ja jeden ficus benjamina. ma sice pred sebou este dlhu cestu ale co poviete na zaklad???
31082009278.jpg
Jeho vyska je 44 cm a priemer kmena nad nebari 3 cm :D
Kus tvrdej práce a za hrsť trpezlivosti je recept na úspech.
Uživatelský avatar
Peter Petrik
 
Příspěvky: 996
Registrován: 03 čer 2009, 15:55
Bydliště: Veľký Folkmár (Slovensko)

Re: Ficus benjamina

Příspěvekod Pavel Šimsa » 01 zář 2009, 12:13

Podle obrázku mi to spíš než benjamin připadá jako ten fikus co se sám od sebe kroutí a je hrozně křehký, ale to je vedlejší. Zdá se mi koruna hodně těžká na ten kmínek, který je určitě zajímavý. A ta vrchní část už postrádá konicitu, nasazení toho vršku působí dokonce silněji než před tím zlomem. Líbí se mi, ale na jaře bych krátil. Minimálně o patro.
jen houšť
Uživatelský avatar
Pavel Šimsa
 
Příspěvky: 822
Registrován: 16 bře 2009, 12:27
Bydliště: Slaný
člen ČBA: ano

Re: Ficus benjamina

Příspěvekod Peter Petrik » 01 zář 2009, 12:43

ahoj. no krehky je. a sila kmena, ono sa to nezda z fotky ale zuzuje sa, len je to zle vidno. ale ako som vravel ma pred sebou este dlhu cestu. a co sa tyka toho znizenia, to ano uvazoval som o tom. ale najprv musi obrasit zo stareho dreva lebo som uz jeden taky mal, znizil som ho a .... nech mu je zem lahka :blednu: ale celkom dobre obrasuje. tak pockam a uvidim. inac dakujem za odpoved. :D
Kus tvrdej práce a za hrsť trpezlivosti je recept na úspech.
Uživatelský avatar
Peter Petrik
 
Příspěvky: 996
Registrován: 03 čer 2009, 15:55
Bydliště: Veľký Folkmár (Slovensko)

Re: Ficus benjamina

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 01 zář 2009, 15:22

Já bych řekl že to není Benjamína je to asi Nataša.Ale lepší to určí Milan.Mám dva tyhle fíkusy a je s nimi hodně zábavy.Tvarování není jednoduché větve původně převislé opravdu někdy vyráží do neuvěřitelných směrů.Jsou hodně křehké.
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: Ficus benjamina

Příspěvekod Peter Petrik » 01 zář 2009, 15:37

no tak asi sa mylim. ale mne to dost pripomina banjaminu. ale tak ako som uz pisal, je hrozne krehky, lamavy a a ako pise Honza tvarovanie je fakt zabava. ohnete konar viec nez treba a ostane vam volne v ruke :D
Kus tvrdej práce a za hrsť trpezlivosti je recept na úspech.
Uživatelský avatar
Peter Petrik
 
Příspěvky: 996
Registrován: 03 čer 2009, 15:55
Bydliště: Veľký Folkmár (Slovensko)

Re: Ficus benjamina

Příspěvekod Milan Vohnout » 01 zář 2009, 18:03

Pánové, podrobně čtu a máte všichni kousek pravdy, jeto fíkus benjamina a o jaký kultivar se přesně jedná nevím, jejich strašně moc. Natasha to nebude na 100%, nemá křehké větve. Já si myslím, že se jedná o kultivar Vidiin nebo tak nějak se podobně jmenuje, přesně si název nepamatuji. Já tuto rostlinku kdysi měl, ale neuvěřitelně měla velice křehké větve, a proto je lepší postupně napínat než drátovat. Barva kmenu je světle hnědá mdlá se spoustou průduchů na kmenu. Má velice podobné listy kultivaru Natasha jen jsou o něco větší.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Ficus benjamina

Příspěvekod Petr Syrový » 01 zář 2009, 19:06

Přidal jsem do odkazů internetovej časopis. O Fikusech str.70-72.Teda spíš fotky......
Uživatelský avatar
Petr Syrový
 
Příspěvky: 551
Registrován: 04 úno 2009, 21:33
Bydliště: Praha 6 Liboc 16100

Re: Ficus benjamina

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 02 zář 2009, 15:17

Já věděl že Milan nezklame :jedna: .Omlouvám se za mystifikaci. :( Alespoň jsem se dozvěděl co mám doma. :D
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: Ficus benjamina

Příspěvekod Compel Lubomír » 31 říj 2009, 23:25

Chlapci, tak nějak jsem začátkem října přesadil do akadamy svuj fikus, co tady nemužem určit. Toho co má ty křehký větývky a křivolakovatěj se mu. Měl jsem ho asi dva roky ve velkej míse v poměru k jeho velikosti. Chtěl jsem ho mít v akadamě a menší misce, :jedna: tak jsem se do něj pustil. Ostříhal jsem mu asi 2/3 kořenů aby se mi do tej misky vešel. Vše OK. V misce se mi líbil, jenže do týdne shodil všechny listy. :shock: Pani mi nadala do vrahounů a že jí zavraždim všechny stromečky. Přitom se o ně tak útlocitně stará když já si jezdim po republice. (jako by se mi snad chtělo bejt celej tejden po penzionech).
Chodil jsem kolem něj po špičkách a modlil se aby už něco udělal, jedno co ale se někam hnul. Prohlížel jsem ho i zespodu a tam sem si všiml,že mi tam z odtokovej dírky čumí nějaká kanička. Nasadím brejle a on kořínek - po třech nedělích. Čuměl jsem jak kachna do výlohy. Asi za tři další dny mi paní výtězoslavně ukazuje, že holý větývky začínají obrážet zeleným. Jo a sem vyzkoušel jak jsou ty větve křehký a k mému překvapení jsou jak z gumy. Zjara jsem je chtěl jen trochu přihnout a tři jsem ulomil. Tak jsem z toho trochu zmetěný :o . Hlavně mi nikdo nepište, že je to jeho poslední tažení. Přikládám nějaký foto. Omlouvám se ale v tej velkej míse mám pouze velký fotka a ty se sem nevejdou, příležitostně je zmenším a dodám.
Škoda, že je tak málo sluníčka. Už vím že na fíkus sekačku a na slunce. Sekačka se mi povedla dokonale ale kde vzít to sluníčko. Tak čaj Luboš
Tak se mi klucí povedlo ty fotky s benjaminem zmenšit. Jen prosím za omluvte tu máznutou, ale je na ni vidět,že stromeček je víc olistěn a hlavně ,v jakym kontejneru rostl. To pro porovnání s miskou dnes. Přesazování a stříhání kořenů jsem jaksi nestíhal, měl jsem naspěch, bál jsem se aby mi kořínky nezaschly. Tak čaj Luboš
Přílohy
DSC02629.JPG
DSC02629.JPG (53.19 KiB) Zobrazeno 3573 krát
DSC02633.JPG
DSC02633.JPG (83.85 KiB) Zobrazeno 3587 krát
DSC00887.jpg
DSC01852.jpg
fikus viandii virtual.jpg
Naposledy upravil Compel Lubomír dne 02 led 2010, 23:06, celkově upraveno 2
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Ficus benjamina

Příspěvekod Jarda Marek » 01 lis 2009, 06:25

Zajímavý stromek :clap: držím s ním palce
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Další

Zpět na Ficus (Fíkus, Smokvoň)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron