Zachráněnec

Re: Zachráněnec

Příspěvekod kromax » 12 čer 2009, 13:55

No asi mě nic jiného nezbyde :) takže zítra jdu na to :D po víkendu sem šupnu fotku :)
jinak ještě, jaký byste volili do budoucna styl? Resp. jakou korunu? Já mám představu něco jako klasický strom s jednotnou korunou, ne členěné na patra (ty listy jsou malé, takže to půjde).
Petr
Uživatelský avatar
kromax
 
Příspěvky: 21
Registrován: 30 kvě 2009, 12:04

Re: Zachráněnec

Příspěvekod Ladislav Kotál » 12 čer 2009, 13:59

Petře, vzhledem k tomu rovnému kmenu, je asi tvoje volba klasické ho stromu s kompaktní korunou správná. :clap: :clap: :clap:
Místa řezu ošetři CU-pastou.
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Zachráněnec

Příspěvekod Petr Syrový » 12 čer 2009, 14:44

Ladislav Kotál píše:Petře, pleteš si odlistění za účelem zmenšení listů, kde se řapíky ponechávají, s odlistěním-ustříháním všech větví jen na krátké čípky postraních větví za účelem výstavby nové koruny- tady žádné řapíky nebudou, protože budou pryč i s větvemi. :naughty: :jedna:

A ještě jsem zapomněl, bílého mléka po střihu se zbavíš přemlžením řezů čistou vodou.


No právě že jsem počítal s defoliací a čekáním kde ještě všude proraší a pak teprve vybrat větve které nechám jako kosterní a základové.
Jo a tu fotku jsem viděl až teď a přijde mi to taky rozumný i když jak jsem uvedl měl bych jiný plán na tuhle sezonu.
Uživatelský avatar
Petr Syrový
 
Příspěvky: 551
Registrován: 04 úno 2009, 21:33
Bydliště: Praha 6 Liboc 16100

Re: Zachráněnec

Příspěvekod Milan Vohnout » 12 čer 2009, 17:32

Já s Láďou úplně souhlasím, jen bych to vše provedl příští rok a radši bych ji letos přesadil do vhodnější zeminy. Netvrdím, že by měla mít nějaké problémy, ale jak bych já postupoval.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Zachráněnec

Příspěvekod kromax » 12 čer 2009, 17:38

Děkuju všem :) co jsem se ptal našich, tak než ho loni vyhodili na mráz, tak byl v létě přesazován :) takže s tím přesazováním počkám přece jen až na přístí rok :) a zítra jdu řezat a stříhat :D pak sem hodím fotku, jak moje snažení dopadlo ;)
Petr
Uživatelský avatar
kromax
 
Příspěvky: 21
Registrován: 30 kvě 2009, 12:04

Re: Zachráněnec

Příspěvekod Compel Lubomír » 21 lis 2009, 21:36

Kromaxi, už je listopad a ty pořád nic. Co se stalo? Čaj Luboš
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Předchozí

Zpět na Ficus (Fíkus, Smokvoň)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků