Ficus Benjamina

Ficus Benjamina

Příspěvekod Ondra H » 09 kvě 2017, 23:37

Zdravíčko přátelé. V první řadě děkuji za přijetí do Vašeho fóra, nebylo snadné se sem dostat. Pěstuji všemožný stromky a rostliny vůbec už od mala, a o bonsajích jsem vždy snil. Pár let nazpátek jsem si pročetl všemožnou literaturu, a rozhodl jsem se vytvarovat si svou vlastní bonsajku. Snažil jsem se přetvarovat ficus benjamina co nám již pár let rostl v květináči. Napoprvé to moc nedopadlo, vlastně jsem ji postupně oštípal až na "špalek". Naštěstí ficus přežil, ale já nepovolil, a pustil jsem se do něj znovu. Chtěl jsem z něj udělat strom ve větru. (viz foto č.1).
Fic01mm.jpg
Ficus benjamina styl strom ve větru 2014
Fic01mm.jpg (86.22 KiB) Zobrazeno 1030 krát

Avšak to stále nebylo ono. Pořídil jsem oválnou misku, a při přesazování jsem objevil mohutnej zkroucenej kořen. Stromek jsem opět přetvaroval, sestříhal a zasadil do misky. (viz foto č.2)
Fic02m.jpg
2016 nová miska i změna stylu
Fic02m.jpg (136.17 KiB) Zobrazeno 1034 krát

Letos jsem se pokusil rozvlnit kmen,(foto č.3,4,5,6) ale stále se mi to nezdá. A proto se obracím na Vás, zda-li by nějaká dobrá duše nedala par tipů jakým směrem postupovat dal.
Fic03mm.jpg
2017 pohledová strana
Fic03mm.jpg (84.46 KiB) Zobrazeno 1029 krát

P1200700.JPG
zprava
P1200700.JPG (153.47 KiB) Zobrazeno 1029 krát

P1200701.JPG
zezadu
P1200701.JPG (159.43 KiB) Zobrazeno 1033 krát

Osobně jsem měl v plánu přikájet tu pravou prostřední větev ke kmenu (z fota je to blbě vidět, ale v podstatě všechny větší větve vyrustají z přeslenu vprosřed).
Nebo sem spíš začal přemýšlet radikálněji, a to ustřihnout celou vrchní větev tvořící kmen, a nahradit ji tou spodní levou. A z těch malinkejch dopěstovat nové kosterní větve.
Děkuji za kritiku, snesu všechno. ;)
Ondra H
 
Příspěvky: 1
Registrován: 14 dub 2017, 20:43

Re: Ficus Benjamina

Příspěvekod Martin Iša » 10 kvě 2017, 07:38

Ondro vítej :jedna: Nevím, co jsi měl za problémy s přihlašováním, ale na začátku je to všechno jasně napsané.Po dřívějších zkušenostech ze spamy se samozřejmě bráníme.Ale to jen tak na okraj.Pokud budou připomínky, tak do jiného vlákna.K tvému fikusu:Bylo by dobré doplnit nějaké informace.V čem to máš zasazené, kdy to bylo naposledy přesazené, kdy tvarované a pod.Už jsi si tady něco pročetl?Podle mne je ještě dost slabý na misku.Rozpohybovat kmínek ano, i když mě osobně se ty pravidelné vlnovky nelíbí.Dal bych ho zpátky do většího kontejneru, ať sílí, krmit, krmit-nechvátat.No, a asi bych ho nechal v klidu nabrat sílu.Vypadá trochu zberchaně :) Hnojíš? A čím?To tam máš kameny?Jinak je tu seznamka.To aby ti mohl někdo poblíž bydliště pomoct v realu.Jinak držím palce a uvidíme kdo se k tomu ještě vyjádří. :jedna:
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano


Zpět na Ficus (Fíkus, Smokvoň)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron