Ficus kimmen -opad listů

Re: Ficus kimmen -opad listů

Příspěvekod Compel Lubomír » 12 kvě 2015, 20:19

A už jsi přesadil? Nehledej mouchy - teramol nebo akadama nebo jejich směsky. Každý přesazení do propustnýho substrátu je lepší než v čem je.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Ficus kimmen -opad listů

Příspěvekod Kuik » 13 kvě 2015, 17:53

Ano, přesazeno již je skoro měsíc do akadamy.
Kuik
 
Příspěvky: 17
Registrován: 27 kvě 2014, 18:53

Re: Ficus kimmen -opad listů

Příspěvekod Compel Lubomír » 13 kvě 2015, 20:28

Chraň ho před sluncem. Až začne růst, pomaličku navykej na sluníčko a začni pomalu přihnojovat, víc udělat nemůžeš. Neházej flintu do žita, on to dá. Ještě mě napadá zda si řádně zapravil akadamu mezi kořeny.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Ficus kimmen -opad listů

Příspěvekod ruda.p » 13 kvě 2015, 22:06

Tak jsem to měl něco podobné listy pomalu žloutli a opadávali pak nasadili nové výhony a byli vysoukané, je to prostě špatné zimování v bytě rostlina která se letnila od jara do podzimu a byla ve skvělé kondici se lekne a začne blbnout :lol: já to řešil když bylo možné to dát ven sestřižením a dal už ven, samo že hlídat mrazíky, mě už začínají vyrážet pupínky tak si listy zvyknou i na ostré slunko a nespálí se jako ty co listy mají a dají se na přímé slunko ;)
jinak mám jen jedno okno na sever a málo světla tak jsem rád že něco přežilo proto postupně přecházím na venkovní a pokojové nechávám jen ty co to dají i za tak zhoršených podmínek co mám :?:
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: Ficus kimmen -opad listů

Příspěvekod Kuik » 14 kvě 2015, 10:22

Compel Lubomír píše:Chraň ho před sluncem. Až začne růst, pomaličku navykej na sluníčko a začni pomalu přihnojovat, víc udělat nemůžeš. Neházej flintu do žita, on to dá. Ještě mě napadá zda si řádně zapravil akadamu mezi kořeny.


Zaprávka mezi kořeny by měla být v pořádku, vše tak jak se má dělat - naspod vrstva s kopečkem, ukotvení AL drátem, postupné dosypávání se zapravením dřevěnou hůlkou + poklep a následné prolití vodou až do vyplavení prachu.. :jedna:

Jen ještě upravím: nesázel jsem do akadamy, ale do teramolu, spletl jsem si to ještě s jednou, tu mám v akadamě...
Kuik
 
Příspěvky: 17
Registrován: 27 kvě 2014, 18:53

Re: Ficus kimmen -opad listů

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 14 kvě 2015, 11:01

Kuiku záleží na které části větve jsou ty žloutnoucí listy.Pokud jsou ve vnitřní části koruny na větvi nejblíže ke kmeni.Tak se jedná o proces obnovy.U stále zelených Fíkusů je to normální proces který je více patrný při zahájení intenzivnějšího růstu.
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: Ficus kimmen -opad listů

Příspěvekod Kuik » 15 kvě 2015, 17:38

Honza Zatřepálek píše:Kuiku záleží na které části větve jsou ty žloutnoucí listy.Pokud jsou ve vnitřní části koruny na větvi nejblíže ke kmeni.Tak se jedná o proces obnovy.U stále zelených Fíkusů je to normální proces který je více patrný při zahájení intenzivnějšího růstu.


To se říci nedá, opad je uvnitř i na koncích větví. Ale možná to zbytečně dramatizuju, možná opravdu prostě jen proces obnovy..
Kuik
 
Příspěvky: 17
Registrován: 27 kvě 2014, 18:53

Předchozí

Zpět na Ficus (Fíkus, Smokvoň)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron