Ficus kimmen

Ficus kimmen

Příspěvekod Martin Havránek » 21 pro 2014, 14:51

K letošním vánocům jsem dostal Ficus kimmen, bohužel mam problém že mu začali dost opadávat listy :( navíc jsem z třech větví odstranil železný drátek kterým byli větve zaškrceny, na stromu je znát více míst po drátu. Ficus je na stolku v obyváku, přemýšlel jsem ho dat na okno aby měl vice světla ale jsou tam bohužel uzké parapety.
Proto prosím co by bylo nejlepší pro něj ted' udělat? ...nerad bych ho ztratil
Martin Havránek
 
Příspěvky: 46
Registrován: 16 zář 2013, 06:09

Re: Ficus kimmen

Příspěvekod Jarek Servus » 21 pro 2014, 15:08

Dej ho co nejblíž k oknu, nebo mu přisvěcuj. Dávej jen pozor na průvan.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Ficus kimmen

Příspěvekod Martin Havránek » 21 pro 2014, 16:03

jen přemýšlím jak??? parapet je tak do dvou třetin květináče :(
Martin Havránek
 
Příspěvky: 46
Registrován: 16 zář 2013, 06:09

Re: Ficus kimmen

Příspěvekod Roman Hlavinka » 21 pro 2014, 21:29

:think: :think: někde to tady určitě bylo,ale už nevím kde :think: jednalo se o rozšiření parapetů,bud to v sekci pokojovek,nebo rady a návody,nebo jak to dělám já :think: :think: opravdu nevím,ale než to všecko pročteš,tak aby nebylo pozdě :think: :think:
Uživatelský avatar
Roman Hlavinka
 
Příspěvky: 1172
Registrován: 18 říj 2009, 16:27
Bydliště: Olomoucko
člen ČBA: ne

Re: Ficus kimmen

Příspěvekod Martin Kolacia » 22 pro 2014, 14:47

ficus snese i mnohem méně světla , stačí mu prostor někde u okna , nemusí být na studeném parapetu , který mu nesvědčí ..... hlavně uzpůsob zálivku sníženému osvitu a bude OK
Martin Kolacia
 
Příspěvky: 400
Registrován: 21 bře 2009, 19:37
Bydliště: D. Dunajovice

Re: Ficus kimmen

Příspěvekod Martin Havránek » 23 pro 2014, 17:01

no tak již je na okně trochu teda přečuhuje ale snad to bude dobry. Dost mě zarazilo to že jsem na něm našel ty dráty, nevíte proč to někdo dělal? byli tam fakt vysloveně zašktcené kolem dokola tak snad to co nejlíp zaroste
Martin Havránek
 
Příspěvky: 46
Registrován: 16 zář 2013, 06:09

Re: Ficus kimmen

Příspěvekod Jarek Servus » 24 pro 2014, 20:18

Dráty tam byly kvůli tvarování. To, že jsou zarostlé znehodnocuje strom, ale možná půjdou odstranit, aniž bys větve a strom poškodil. Jizvy časem snad zarostou.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Ficus kimmen

Příspěvekod Martin Havránek » 26 pro 2014, 18:28

no šlo o slabé železné dráty kolem větve jako by ji chtěl někdo v daném místě zaškrtit což se i bohužel stalo, na kmenu je par starších jizev po silnějším drátu také kolem do kola
Martin Havránek
 
Příspěvky: 46
Registrován: 16 zář 2013, 06:09

Re: Ficus kimmen

Příspěvekod Compel Lubomír » 26 pro 2014, 20:12

To že mu opadávají listy je jen reakce na změnu stanoviště. Dráty jsou po tvarování z velkopěstírny, kde to nikdo moc neřeší. Není úplně nutné dávat fikus okamžitě na parapet na okno. Jak už psal Martin, fikus snese mnohem méně světla, jen je v zimě třeba snížit zálivku a snad ani nehnojit.
Nejdůležitější je zjistit v jakém substrátu právě roste. Troufnul bych si tvrdit že je v substrátu přepravním, / kokosové vlákno) čili v tom nejhorším co může být. Snažil bych se zjistit, zda mu neuhnívají kořínky, popřípadě v co nejkratší době přesadit do propustného substrátu jako je akadama, teramol, antuka atd. Docela vhodná rada je že fíkus se zalévá vodou do 40°C teplou.To že má jizvy na větvičkách bych také neřešil. Určitě nejsou v ideálním postavení a časem je nejspíš zaměníš za proporciálně vhodnější. Než uděláš nějaký zásadní krok, pročti zde na foru několik návodů. O fikusech je zde toho docela dost. Hodně pěstitelských úspěchů a nedej se odradit jedním nevýznamným neúspěchem.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Ficus kimmen

Příspěvekod Martin Havránek » 31 pro 2014, 12:12

Ficus již byl přesazeny když sem ho koupil v Libčanech. budu ho asi jen rosit na povrchu dost vysicha jinak vody ma dost
Martin Havránek
 
Příspěvky: 46
Registrován: 16 zář 2013, 06:09

Další

Zpět na Ficus (Fíkus, Smokvoň)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron