Defoliace fíkusu

Re: Defoliace fíkusu

Příspěvekod ZuzanaH » 16 bře 2013, 10:46

Díky za rady, benjaminy nechám být. A kouknu po F. Retuša. ;)
Ještě mám jednu všetečnou otázku: kdybych odlistila, ale nechala na větvičce 2-3 lístečky, myslíte, že by to pomohlo? Nebo je to o tom: pokus - omyl?
ZuzanaH
 
Příspěvky: 8
Registrován: 24 úno 2013, 21:13

Re: Defoliace fíkusu

Příspěvekod Compel Lubomír » 16 bře 2013, 11:52

Buď odlistím nebo ostříhám. Pokus omyl, nemáš zapotřebí. Prostuduj si rady a podle toho jednej. Já osobně bych se zaměřil na substrát. To v čem oba rostou je asi ten hlavní vrah. Vytahnout z toho hnoje, očistit od zahnívajících kořínků a nacpat do propustného substrátu, řádně zapravit mezi kořeny, a čekat až se rozjede. Potom začít krmit. Můžeš při přesazování přidat do substrátu osmocote. By bylo aby nebylo. Zaléváme až po proschnutí substrátu. V létě častěji. Teprve až budou v kondici bych je začal mučit :lol: .
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Defoliace fíkusu

Příspěvekod ZuzanaH » 16 bře 2013, 12:32

No něco propustného: mám jenom keramzit, zeolit, perlit a štěrk a křemičitý písek. Přimíchávám do substrátu pokojovek. Teda jenom zelolit, štěrk a křemičitý písek. :blednu:
Asi bych zasadila do keramzitu neb zeolit, ale nevím, nevím.
To s tím mučením teda dík no :(
ZuzanaH
 
Příspěvky: 8
Registrován: 24 úno 2013, 21:13

Re: Defoliace fíkusu

Příspěvekod Compel Lubomír » 16 bře 2013, 12:50

Zeolit? No super. Max. do 14ti dnů bych přesazoval. Já mám fikusy v teramolu nebo v acadamě. Pokud je frakce zeolitu 3 - 8mm, je to OK. Po přesazení do propustného substrátu, ti kořeny polezou i na povrchu. Bude to jemné vlášení, ne jako teď, hrubé a silné kořeny.
Hlavně si uvědom, že zeolit je mrtvý substrát a nemá tudíš žádné živiny. Přidej do něj osmocote nebo jiné pevné hnojivo s postupným uvolňováním živin a pak ještě přidávej mezi zálivkami rospustné hnojivo, co každých 14 dnů např. kristalon start. Nehledej a nekupuj žádné hnojivo na bonsaje. My potřebujeme aby nám kytka rostla, dělala zelenou hmotu, proto hnojivo s vysokým obsahem dusíku. Kristalon start to splňuje do puntíku.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Defoliace fíkusu

Příspěvekod Compel Lubomír » 16 bře 2013, 12:55

DÚLEŽITÉ: po přesazení, kytky ochraňuj cca 14 dnů před přímím sluncem. Pak postupně navykej, osvit sluncem prodlužuj.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Defoliace fíkusu

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 16 dub 2013, 16:48

Problém není defoliace ale nepropustný substrát. (bahno)
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: Defoliace fíkusu

Příspěvekod Jan Adámek » 11 čer 2013, 15:36

Myslím, že F. benjamína není tak špatný. Jen u té Nataši často odumírají pupeny za listy, takže má pak holé větvičky.
Myslím taky, že nejlepší termín pro odlistění a řez je letos právě teď (teda pokud jsou kytky OK). Po zákroku šup s nimi ven :lol:
Jan Adámek
 
Příspěvky: 437
Registrován: 10 zář 2009, 10:01

Předchozí

Zpět na Ficus (Fíkus, Smokvoň)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron