zimní růst

zimní růst

Příspěvekod Jirka Bělunek » 25 led 2013, 09:33

Zdravím, také já mám pár druhů fikusů pro radost.Hned z jara jdou ven a co nejpozději na podzim je stahují domu na jižní parapet a nad topení.V létě nesledují žádné převratné přírustky, i když zalévám a hnojím dostatečně. Zato po přenesení domů, jedou jako blázen! Něco je špatně, to vím, ale co?
Všechen ten spěch a kvaltování pro hovado dobrý jest
Jirka Bělunek
 
Příspěvky: 83
Registrován: 29 pro 2010, 17:01
Bydliště: Ostrava

Re: zimní růst

Příspěvekod petradelt » 25 led 2013, 20:42

Je to divné, :think: mám pár pokojovek, které přes zimu doma částečně shodí listy které asi strom neutáhne, kytka v podstatě nic nedělá
protože má málo světla oproti létu, někdy vytáhne pár dlouhých šlahounů, zkrátka nic moc. :(
Ale po letnění je vidět, že to kytce hodně prospívá, má bohaté přírůstky, krásnou svěží barvu, zkrátka
letnění za mě určitě ano. Je to také rozdílem v hnojení, které je přes zimu minimální.
Petr z New Bubu
Uživatelský avatar
petradelt
 
Příspěvky: 951
Registrován: 04 čer 2009, 19:24
Bydliště: Nové Strašecí Okr. Rakovník
člen ČBA: ano

Re: zimní růst

Příspěvekod Compel Lubomír » 25 led 2013, 21:51

U mne taktéž přes zimu téměř žádné přírůstky. JV spíše V okno před balkonem. Topení pouze večer od 20 do 24hod. Teplota 18-21°C. Od konce listopadu nehnojím, začnu v polovině března. Letním po zmrzlích asi od 15.5. dle počasí.
Kdy naposledy jsi přesazoval a do čeho? Třeba je už bal hodně prorostlý. Pěstuji v akadamě, teramolu a antuce a jejich směsích.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: zimní růst

Příspěvekod Jirka Bělunek » 26 led 2013, 10:08

Zdravím a děkuji za odpovědi.Přírustky v létě mám minimální, krátké, husté a málé. O to tady jde, ale? Každým rokem to je stejné.Ted mám výhonky vytáhlé,
dlouhé rozestupy mezi lístky a lístky veliké. Když vše hluboko zakrátím obrazí to všude.Zasazené v klasické propustné zemině.Takže sále nevím, co dělám špatně v létě nebo v zimě?
Všechen ten spěch a kvaltování pro hovado dobrý jest
Jirka Bělunek
 
Příspěvky: 83
Registrován: 29 pro 2010, 17:01
Bydliště: Ostrava

Re: zimní růst

Příspěvekod ruda.p » 26 led 2013, 13:35

Jak často a čím přihnojuješ v zimě?
mé fíkusy taky lehce přirůstají, ale hlavní růst mám ve vegetační době
pokud zkracuješ ty vytáhlé konce tak zkus je nechat na jaro za krátit, tak se rostlina líp rozjede, takhle jí odebereš zelenou hmotu v zimě a ona to nějak chce dohnat a raší dál, jo a taky píšeš že to hluboce za krátíš :!: tak to nech na jaro :!: - to je můj pohled takhle na dálku

p.s. Možná tím, že to máš nad topením :!: kořeny se víc zahřívají a proto ti víc raší další postřeh z tvé zprávy :!:
možná taky by to chtělo foto toho zimního přírustu a následných hlubokých řezů :!: byl by další náhled
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: zimní růst

Příspěvekod petradelt » 27 led 2013, 00:27

Určitě přes zimu nic nezkracovat a nechat to až na jaro, jak píše Ruda.
Petr z New Bubu
Uživatelský avatar
petradelt
 
Příspěvky: 951
Registrován: 04 čer 2009, 19:24
Bydliště: Nové Strašecí Okr. Rakovník
člen ČBA: ano

Re: zimní růst

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 28 led 2013, 10:21

Pokud chceš teď zakrátit tak můžeš. Ale musíš ho dát na co nejlepší světlo a teplotu kolem dvaceti. Není problém.Před třemi týdny jsem kompletně odlistil.
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: zimní růst

Příspěvekod ruda.p » 28 led 2013, 11:02

Honza Zatřepálek píše:Pokud chceš teď zakrátit tak můžeš. Ale musíš ho dát na co nejlepší světlo a teplotu kolem dvaceti. Není problém.Před třemi týdny jsem kompletně odlistil.


ahoj Honzo Jirka, ale řeší proč mu raší víc v zimě a né v létě, kdy rostlina má vhodné podmínky :!:
já taky nemám problém u fíkusu ořezat a odlistit to třeba v zimě :!:
Tady vidím problém možná ve větším hnojení a tím topením pod kytkama
a proto by to chtělo změnit stanoviště jen okno bez topení a zalévat čistou vodou bez hnojiva.
Zkusit nastartovat rostliny na jaro
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: zimní růst

Příspěvekod Martin Kolacia » 28 led 2013, 12:03

odlisťováním v této světlu nepříznivé době se vylepší prosím co ?
Martin Kolacia
 
Příspěvky: 400
Registrován: 21 bře 2009, 19:37
Bydliště: D. Dunajovice

Re: zimní růst

Příspěvekod ruda.p » 28 led 2013, 12:18

Martin Kolacia píše:odlisťováním v této světlu nepříznivé době se vylepší prosím co ?


Martine nevylepšíš vůbec nic tím pouze si trochu zkrátíš čas tím že máš prácičku v zimě když jsi netrpělivý :lol: ,
ale pouze u rostlin velice zdravých, sám se toho taky nebojím , ale i já to budu odlistovat radši na jaře :!:
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Další

Zpět na Ficus (Fíkus, Smokvoň)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků