zimní růst

Re: zimní růst

Příspěvekod Jirka Bělunek » 29 led 2013, 09:33

Dodám dnes foto. Jsem na tyhle technické věci krátky a starý.Musím počkat, až přide domů omladina a foto dodá. Nedělám nic záměrně. Prostě to roste až moc.
Všechen ten spěch a kvaltování pro hovado dobrý jest
Jirka Bělunek
 
Příspěvky: 83
Registrován: 29 pro 2010, 17:01
Bydliště: Ostrava

Re: zimní růst

Příspěvekod Pavel Š. » 29 led 2013, 11:30

Pánové, jen aby se vše nesvádělo na Rudu, prvotní "nápad" :shock: vznikl zde
Honza Zatřepálek píše:Pokud chceš teď zakrátit tak můžeš. Ale musíš ho dát na co nejlepší světlo a teplotu kolem dvaceti. Není problém.Před třemi týdny jsem kompletně odlistil.
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: zimní růst

Příspěvekod ruda.p » 29 led 2013, 17:28

Tak pánové koukám jak blázen já :shock: pokud vím tak se tady kolega ptal co má dělat s fíkusy co mu raší v zimě a kde dělá chybu.

Honza Zatřepálek píše:Pokud chceš teď za krátit tak můžeš. Ale musíš ho dát na co nejlepší světlo a teplotu kolem dvaceti. Není problém.Před třemi týdny jsem kompletně odlistil.

ahoj Honzo Jirka, ale řeší proč mu raší víc v zimě a né v létě, kdy rostlina má vhodné podmínky :!:
já taky nemám problém u fíkusu ořezat a odlistit to třeba v zimě :!:
Tady vidím problém možná ve větším hnojení a tím topením pod kytkami
a proto by to chtělo změnit stanoviště jen okno bez topení a zalévat čistou vodou bez hnojiva.
Zkusit nastartovat rostliny na jaro

Martine nevylepšíš vůbec nic tím pouze si trochu zkrátíš čas tím že máš prácičku v zimě když jsi netrpělivý :lol: ,
ale pouze u rostlin velice zdravých, sám se toho taky nebojím , ale i já to budu odlistovat radši na jaře :!:

z toho já vidím že fíkus pokud to z nějakého důvodu potřebuje je to možné a přežije to, když je rostlina zdravá a má v bytě
podmínky , samo že né každý rok či zimu nic takového jsem tu nepsal :!: a netvrdil pouze to že bych se toho nebál sám je to individuální dle rostliny
takže závěr je takoví na jaře či v létě ale pokud to situace vyžaduje a tu si musí každý odůvodnit sám :!: může :!:
dál se k tomu nebudu vyjadřovat pouze foto, že taky rostou i zimním odbobí při horším světle
Přílohy
IMG_0100.JPG
tento čeká na jarní přesazení je to ten co jsem pořídil za mrazů
takže substrát nevalný
IMG_0101.JPG
tento mám z dob mých myrt, kdy jsem minulí rok je kupoval
zem původní ze zahradnictví
IMG_0097.JPG
přesazená do propustného moderního materiálu v polovině října
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: zimní růst

Příspěvekod Compel Lubomír » 29 led 2013, 19:20

Rudo, přečetl jsem si celé vlákno znova. Musím konstatovat že fakt nejsi původcem desinformací. Pouze si přitakal Honzovi a doplnil že se taky nebojíš v zimě defoliovat. No a mě to nastartovalo a Honzu už přehlídl.
Takže přijmi omluvu a sorry.
Na druhou stranu Honza není nováčkem a takovou informaci pouštět do světa neměl.
A pokud se bavíme o světle v této době, neříkám že je nízká světelnost ale krátká doba osvitu . Přesto všechno souvisí se vším.
Tak jsme si udělali takové malé opáčko a jedem dál. Hlavně bacha na to stříhání a defoliaci :P :mrgreen:
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: zimní růst

Příspěvekod ruda.p » 29 led 2013, 20:42

:jedna: OKberu v potaz
už jsem si zvykl tady na to, že jsem trochu jinej :lol:
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: zimní růst

Příspěvekod Compel Lubomír » 29 led 2013, 21:54

Ty jsi právě ten Šinkanzen a snažíš se jít proti všem :lol: :lol:
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: zimní růst

Příspěvekod Jirka Bělunek » 01 úno 2013, 11:29

Zdravím a omlouvám za dodání fotek.Nevím, jestli se mě to podařilo dobře fyfotit. U fikusu ginseng je třeba odpočítat u těch vytáhlých části cca 7-10 lístku od vrcholu a dostaneme se tam odkud začalo zimní přirůstání. U fikusu benjamínu v podstatě vše světlé zelené a červěně odškrnuté jsou zase zimní přírustky. A vše jede dál.Ted´přes zimu hnojím 1x za 14 dnů lehce.
Přílohy
P1270271.JPG
P1270271.JPG (89.34 KiB) Zobrazeno 2451 krát
P1270272.JPG
P1270272.JPG (89.3 KiB) Zobrazeno 2445 krát
P1270274.JPG
P1270274.JPG (85.57 KiB) Zobrazeno 2445 krát
P1310275.JPG
P1310275.JPG (99 KiB) Zobrazeno 2464 krát
Všechen ten spěch a kvaltování pro hovado dobrý jest
Jirka Bělunek
 
Příspěvky: 83
Registrován: 29 pro 2010, 17:01
Bydliště: Ostrava

Re: zimní růst

Příspěvekod Compel Lubomír » 02 úno 2013, 20:33

Jiří, nebudeme teď řešit substrát. Přesto je to téma velice nutné. Dlouhá internodia, velké listy a světlá barva listů je způsobena krátkou dobou světa a nedostatkem slunce. a přemírou živin.
Napíšu jen jak to dělám já. Každý ať si vybere, co mu bude vyhovovat ale s ohledem na životní pochody té či oné rostliny.
Hnojím do konce října až poloviny listopadu +-, není to dogma. Také snížím intensitu zalévání, nebudu psát že v této době spíše rosím protože to není pravda. Moje panička je velice šetrná a proto topí jen když čučí na telku cca 4 hodiny denně. Teplota v pokoji nikdy nepřesáhne 21°C. Spíše je konstantní cca 17-18°C. Kytky jsou od okna cca 1metr a před oknem ještě balkon. Okno situováno JV spíše V strana.
Zalévání probíhá tak že substrát proleju intenzivně, tak aby přebytečná voda odcházela odtokovými otvory, další přísun vody až v době kdy je substrát proschlý a kytka téměř vadne. Poznám to tak že listy nejsou svěží. Jsou jakoby šedivé. Takto to funguje až do konce března. Den se již začíná prodlužovat, častěji je vidět slunce a rostlina si přímo řekne o častější přísun vláhy. Stále ještě nehnojím ''VŮBEC''. Rostliny ještě mají zásoby živin z podzimu loškého roku. Hnojit začínám v polovině, spíše na konci dubna.
Při dřívějším hnojení mi rostliny dělaly světlé a hubené přírůstky a v květnu již rostli jak měly a přírůstky byly silnějš. No a to nevypadá zrovna hezky. Je tedy zapotřebí udělat hluboký řez. Když to tak budeme dělat každoročně, zůstává rostlina vlastně stále na začátku své pouti. Nic nesílí, ani větve ani kmínek.
Od poloviny května jdou rostliny ven. Na substrát dám bobky a každých 14 dní i častěji, hnojím kristalonem start. Krmit se dá čímkoli ale krmit se musí.ˇ
Když na to tak koukám, v době vegetace hnojím a zalévám, velice agresivně.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: zimní růst

Příspěvekod vopat » 02 úno 2013, 23:00

Jirka píše:
Zdravím, také já mám pár druhů fikusů pro radost.Hned z jara jdou ven a co nejpozději na podzim je stahují domu na jižní parapet a nad topení.V létě nesledují žádné převratné přírustky, i když zalévám a hnojím dostatečně. Zato po přenesení domů, jedou jako blázen! Něco je špatně, to vím, ale co?

Vidím hned minimálně dva problémy: píšeš, že jdou fíkusy ven hned z jara - fíkus je tropická kytka, která má raději teplo, než zimu. Takže jestli je vyndáš brzy zjara ven, kdy ještě v noci klesají teploty pod 10 stupňů, tak se jim to nelíbí a zarazí se v růstu.
Druhý problém: píšeš, že je na podzim uklízíš co nejpozději - zase chyba. Jak je méně než 10 - 12 stupňů, měli by jít domů.
Když je přineseš ze zimy do tepla, tak se logicky rozjedou, protože mají konečně teplo a jednou za 14 dní výživu.
Shrnu to - ven je dávej klidně až po 20 květnu a domů až na výjimky tak okolo půlky září. Já je sice také v zimě hnojím, ale jen jednou za měsíc a to hnojivem KLH speciál, které má malé množství živin. Pokud ti přerůstají, tak je klidně stříhni za druhým - třetím listem. Defoliaci nee - to už tu ale proběhlo. Tu si nechej až na červen. Musíš prostě vycházet z toho, že je to teplomilná kytka, která chce své. To, že ti rostou, je známka toho, že jsou živé - jen to nepřeháněj s tou péčí - méně zálivky a omezit hnojení.
Vláďa Vopat
Uživatelský avatar
vopat
 
Příspěvky: 371
Registrován: 08 zář 2009, 22:33
Bydliště: Ústí nad Labem
člen ČBA: ano

Re: zimní růst

Příspěvekod Pepa Stromolezec » 03 úno 2013, 13:30

Joj dlouho jsem tu nebyl.
Taky přidám můj postřeh.
Řekl bych,že celej problém bude ve velikosti květináče a množství zálivky.... liješ moc. Taková divná zelená barva je způsobená hnijícima kořenama. Takovej kýbl nemusíš zalejvat 14 dní. Zapíchni špejli a uvidíš kolik je tam ještě vláhy...... Já to mám na povrchu jak na sahaře,ale když zapíchnu špejli je vlhká tak ještě dva dny počkám.
V zimě zalejvám až když se začnou kroutit listy :-)
Radši víckrát méně,než jednou moc.....
Uživatelský avatar
Pepa Stromolezec
 
Příspěvky: 200
Registrován: 21 lis 2009, 17:07

PředchozíDalší

Zpět na Ficus (Fíkus, Smokvoň)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron