zimní růst

Re: zimní růst

Příspěvekod Martin Kolacia » 28 led 2013, 12:43

pouštění žilou bych řekl ...... trápení rostlin
Martin Kolacia
 
Příspěvky: 400
Registrován: 21 bře 2009, 19:37
Bydliště: D. Dunajovice

Re: zimní růst

Příspěvekod Pavel Š. » 28 led 2013, 14:02

Taky té zimní defoliaci nerozumím..... :o
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: zimní růst

Příspěvekod petradelt » 28 led 2013, 17:57

Honza už je asi hóódně nedočkavej. :lol:
Petr z New Bubu
Uživatelský avatar
petradelt
 
Příspěvky: 951
Registrován: 04 čer 2009, 19:24
Bydliště: Nové Strašecí Okr. Rakovník
člen ČBA: ano

Re: zimní růst

Příspěvekod Compel Lubomír » 28 led 2013, 21:09

Co to tady brbláte :shock: ? Kdo vám nakukal že není se třeba bát odlistit nebo ostříhat v táto nebo ještě dřívější době? Při světle něco málo přes 8 hodin denně, ženete kytku tak akorát do kopru a to můžete hnojit jak chcete. Tedy pokud jim svítíte tak je to jiná. No ale to bychom si kecali že chlapci.
Tak se vraťte nohama na zem a nevymejšlejte hovadiny.
Vše co tady bylo mnoha, byť, greenhorny popsáno, napsáno a nafoceno, jste chlapci popřeli a zřejmně jste našli Atlantidu. Chyťte se za rypce, hoďte si smajlíka :oops: a študujte :mrgreen: :lol: !!!
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: zimní růst

Příspěvekod Compel Lubomír » 28 led 2013, 21:22

Jirka Bělunek píše:Zdravím a děkuji za odpovědi.Přírustky v létě mám minimální, krátké, husté a málé. O to tady jde, ale? Každým rokem to je stejné.Ted mám výhonky vytáhlé,
dlouhé rozestupy mezi lístky a lístky veliké. Když vše hluboko zakrátím obrazí to všude.Zasazené v klasické propustné zemině.Takže sále nevím, co dělám špatně v létě nebo v zimě?


Jirko, nedaj mi ty tvoje kytky spát. Přečti si co tady píšeš.
V zimě je oštucuješ, oni všude obrazí ale nové výhony jsou slabé, dlouhá internodia, listy veliké. Nic ti to neříká? Co maj asi bez světla dělat než to, na co si stěžuješ. Ty je v zimě vycucáš oni se přes leto daj dohromady a ty je na zimu zase podkopneš. Tak si nestěžuj. Nebo to udělej obráceně. Na jaře střihni, pořádně krm, pak stihneš střihnout ještě jednou a v zimě se kochej jak jsou hezoučký. Jinak to nevidim, jinak to nebude :P .
Jo, a taky nevím co je propustná zemina, ten termín neznám.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: zimní růst

Příspěvekod Compel Lubomír » 28 led 2013, 21:34

Rudane, už taky nepiš že se nebojíš v zimě defoliovat, dáváš tím začínajícím greenům návod jak kytku zavraždit. Nehledě na to že dodáváš že to raději necháš na jaro. Taky si pěkně kecáš. Vždy jsem děti učil aby nelhaly hlavně sami sobě když už někomu chtějí lhát.
Pokud vás svrbějí ruce, mi to nahlašte, já vám nějakou práci opatřím.
Proběhněte si květinářství, mrkněte co ty kytky stojej a ty svoje, když už je máte a rostou vám, přestaňte trápit. Uf, sem se zadejchal ale sem to napsat musel. Bylo mi z toho vašeho psaní jak............... v alejích . Na poblinkání, slušně napsáno.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: zimní růst

Příspěvekod Milan Vohnout » 28 led 2013, 22:13

No pardon, že se do debaty pletu. Ale nejde to jinak!!! :evil: Sestříhání všech listů v zimních měsících se rovná postupné záhubě dřív či později, nejsou to naše stromy listnaté, které jsou v tomto období bez listů!!! A nějakou úctu k stromům v tom teda nevidím, sorry. :evil: Jestli máš depku ze zimy, tak si měl vánoční stromek uříznutý, tvarovat a pak odmotat a tak dokola, tak i ostřihat třeba jehlice. :mrgreen:
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: zimní růst

Příspěvekod Peter Petrik » 28 led 2013, 22:40

Nič v zlom ale ruda tu na fore už viackrát písal návody: Ako zničiť strom! Ako písal Ľubo, že ak si toto prečíta začínajúci greenhorn tak bude zmätený ako.... . Jedna vec je niečo skúšať, nejaký experiment na cvičnom materiály, ale ak si niekto kúpi z nejakej výstavy celkom pekný bonsaj a prečita tieto ,,skvelé návody" a samozrejme urobí tak, tak s tým sekne. Ja niesom žiaden odborník a hoci sa tomu venujem len pár rokov som len začiatočník ale aspoň nepíšem h...diny ak si niesom istý.
Kus tvrdej práce a za hrsť trpezlivosti je recept na úspech.
Uživatelský avatar
Peter Petrik
 
Příspěvky: 996
Registrován: 03 čer 2009, 15:55
Bydliště: Veľký Folkmár (Slovensko)

Re: zimní růst

Příspěvekod Compel Lubomír » 28 led 2013, 23:09

Tak jsem ještě vzal foťák a jeden fikus zblejsknul i se substrátem. To aby jste si nemysleli že tu kecam kraviny. Jak říkával náš učitel ,, ukázaná platí ,,. Fotky jsou dost tmavý protože je už venku tma, a to i přes to že jsou braný bleskem. Taky jim to nesvědčí( fotkám), jako kytkám.
Vidí někdo že by ten fikus rostl? Kdepak, on odpočívá. Na jaře vyraší jak splašenej.
Substrát je teramol, víc pro vás udělat nelze.
Přestože bonsaje pocházejí z Japonska, zrovna jako Šinkanzen, rychlovlak nejsou :P .
Přílohy
fikus z 28. ledna.JPG
fikus z 28. ledna.JPG (109.88 KiB) Zobrazeno 2631 krát
fikus v teramolu.JPG
fikus v teramolu.JPG (127.92 KiB) Zobrazeno 2630 krát
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: zimní růst

Příspěvekod Martin Kolacia » 29 led 2013, 01:35

no sláva :clap:

jinak fikus snese i malou intenzitu světla a pokud je krmený a má teplo roste dobře i teď


..............pokud nechceš aby měl velké přírůstky teď, přibrzdi mu krmení a je to :jedna:
Martin Kolacia
 
Příspěvky: 400
Registrován: 21 bře 2009, 19:37
Bydliště: D. Dunajovice

PředchozíDalší

Zpět na Ficus (Fíkus, Smokvoň)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron