Import z Itálie

Re: Import z Itálie

Příspěvekod Jarek Servus » 24 kvě 2012, 07:56

Jan Adámek píše:Jarku, nejdou pak na glukózou živené kytky brabenci :shock: ?

Mravenci mi na to nelezou, asi je odpuzuje ten b-komplex, přihnojuji tak 1x za 5 dní.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Import z Itálie

Příspěvekod Jan Adámek » 24 kvě 2012, 10:21

Panejo :o , já zaleju fíkusy občas čajem. Neslazeným. Teda kromě obvyklého hnojiva. Zdá se, že se k nim chovám dost macešsky, když jim nepopřeju vitamínky.
Myslíš, že ten B-komplex odpuzuje mravence spolehlivě? Poslední léta si ty mršky zvykly zařizovat letní byt v květináčích se stromky. Když na to přijdu pozdě, je se stromkem zle.
Jan Adámek
 
Příspěvky: 437
Registrován: 10 zář 2009, 10:01

Re: Import z Itálie

Příspěvekod Jarek Servus » 24 kvě 2012, 12:53

Vyzkoušený to nemám, jen mi to tak napadlo. Komáry odpuzuje, u mravenců nevím. Ale u zachraňovaných stromů po zimě s mravenci problémy nemám. Glukozu používám na okamžité doplnění energie. Takhle se mi rozjely pěkně např. pupeny u pentaphyly, které už raší a přitom po zimě měla jehlice z poloviny spálené, hnědé, bez viditelné snahy o prorašení.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Import z Itálie

Příspěvekod Jan Adámek » 24 kvě 2012, 13:55

Glukózu mlsám na kole já, když je nejhůř, a s fíkusem se v ten moment dělit nebudu :lol: .

Mravenci se do květináčů stěhují právě teď. Ale naštěstí nemají moc rádi nižší misky a takové ty bobkovité substráty, jako je akadama nebo kočičí steliva. Tak mě mravenci nutí k přesazování, no.
Jan Adámek
 
Příspěvky: 437
Registrován: 10 zář 2009, 10:01

Předchozí

Zpět na Ficus (Fíkus, Smokvoň)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků