Fikus z řízku

Fikus z řízku

Příspěvekod Lada Fabián » 08 úno 2009, 18:35

Zdravím,tento fikus mě přivedl k bonsaím .U známých ( roku 2003)jsem si utrhl kousek malé větvičky a zasadil do zeminy pro výsadbu.Nechal volně růst a po dvou letech začal tvarovat střihem.Ve třetím roce prvně v létě odlistil.Nyní je rostlina v prozatimní misce kvůli dotváření nebari.Poradí mi někdo jaký je to druh fikusu?Čekám na Vaše názory a rady jak pokračovat dále.
Předem díky Lada.
Lád'a Fabi
tel.607630363
Žij tak jako by dnešek byl tvým posledním dnem!
Uživatelský avatar
Lada Fabián
 
Příspěvky: 672
Registrován: 08 úno 2009, 14:19
Bydliště: Kousek od Klatov
člen ČBA: ne

Re: Fikus z řízku

Příspěvekod Ladislav Kotál » 08 úno 2009, 18:53

Tak tě tady vítám, myslím že je to ficus retusa kimmen,Podle mě má velmi dobře založen tvar,pěkně zvlněný kmen,který je vidět po celé délce až do koruny. Jen co se týká střihu větviček (podle fotky stříháš konce přesně opačně,) po střihu by měl koncový list vycházet z koruny -je to směr budoucí větvičky- u tebe míří dovnitř.Na fotce jsem to našel na několika místech. Podle fotky (možná že to zkresluje)stromek v míse padá dozadu, při přesazení bych přiklonil vršek k pozorovateli.
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Fikus z řízku

Příspěvekod Milan Vohnout » 08 úno 2009, 19:20

Ahoj Lado, i já tě tu vítám, rostlina je Ficus benjamina na 100% ale přesněji o jaký kultivar se jedná, to ti bohužel nepovím, ale trochu bych tipoval na „Natasha“ nebo „Wiandi“ a ta má křehké větévky, více ti neřeknu. Stromek se mi líbí.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Fikus z řízku

Příspěvekod Ladislav Kotál » 08 úno 2009, 20:37

Milane, je vidět,že jsi "pokojový" odborník :D ,Láďovi se omlouvám za chybné určení :oops: :oops:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Fikus z řízku

Příspěvekod Lada Fabián » 08 úno 2009, 21:02

Díky za rady a dobré postřehy.S tím střiháním asi máte pravdu .Většinou střihám do tvaru a na to kam jde poslední list moc nekoukám. :oops:Musím se polepšit. Ten náklon je prozatím k úpravě nebari a až budu přesazovat vše uvedu do pořádku a rostlinka se bude naklánět k pozorovateli. :lol: :lol:
Lád'a Fabi
tel.607630363
Žij tak jako by dnešek byl tvým posledním dnem!
Uživatelský avatar
Lada Fabián
 
Příspěvky: 672
Registrován: 08 úno 2009, 14:19
Bydliště: Kousek od Klatov
člen ČBA: ne

Re: Fikus z řízku

Příspěvekod Milan Vohnout » 08 úno 2009, 21:42

Láďo, víš, každý zná to, co se okolo něho točí, já popravdě bych asi těžko určil borovici blatku od borovice kleč. :oops:
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne


Zpět na Ficus (Fíkus, Smokvoň)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků