Co s mými fíkusy?

Re: Co s mými fíkusy?

Příspěvekod Compel Lubomír » 03 kvě 2012, 18:20

Jasný, tomu rozumím. Vhodní kandidáti u nás již značně zdomácnělé, tedy opravdu vhodné do bytu jsou např. ibišek, tlustice, trnová koruna, benjamínek atd. Nic nestojí a u babičky se určitě najde i starší kousek. I po kancelářích se něco najde co by se mohlo hodít. Úspěšné hladání a lov.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Co s mými fíkusy?

Příspěvekod Dina Arshinskaya » 03 kvě 2012, 20:22

Tlustici mám taky, ale nějak si nedokážu představit, jak z ní udělat bonsai... :think: Ale přemýšlela jsem nad tím, že z ní něco vytvořím :) Díky za rady!
Uživatelský avatar
Dina Arshinskaya
 
Příspěvky: 47
Registrován: 11 říj 2011, 21:44
Bydliště: Praha

Re: Co s mými fíkusy?

Příspěvekod Milan Vohnout » 03 kvě 2012, 21:54

Já vím, ale chtěl jsem jen varovat s tímto fíkusem, jediné asi co z něho v brzké době uděláš je jedině styl koště, jak už naznačil Martin. Jinak než začneš pořizovat nové rostliny, je dobré si uvědomit, jaké máš podmínky, jako kde bydlíš – panelák, rodinný dům, stanoviště – jestli jen v bytě nebo možnost balkonu, kam je umístit jižní okno nebo východní, severní, západní, jakou máš vodu a tak dále.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Co s mými fíkusy?

Příspěvekod ruda.p » 03 kvě 2012, 23:05

Tak tě tu rád vidím Dino,
ty vemínka co skoro každej má, tak ty si necháš na to abys měla radost z toho že ti jedou a dokážeš je občas zaštípnout, stejně to mám i tak já :!:
až bude čas dám oživení svého vemene :lol:
na výstavě v Libochovicích sem pořídil hezký fíkus a levně, tak se musíš začít koukat po všech možných místech a jistě se dá dobře pořídit :!:
jinak ti mohu přenechat fíkus benjamín a na něm se vyřádíš, přihodím myrtu a na tý se naučíš zda ti půjde je to takový batole ale na cvičení stačí no a poslední závdavek řízek z pokojovek co mám
no a hned máš cvičební materiál a pak ti jistě kluci poradí kde a co pořídit abys měla něco už koukatelnějšího ;) to ale proberem u Martina až se dohodnem kdy se sejdem :idea:
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: Co s mými fíkusy?

Příspěvekod Dina Arshinskaya » 04 kvě 2012, 08:38

Rudo, díky moc!! :) Tak to už se teda těším :)

Jinak už začínám kroužit kolem tlustice, roste u nás v pohodě a velmi aktivně, takže asi má všechno potřebné. Tak zkusím ulomit pár větviček, uvidím, co to udělá :)

No a s těmi fíkusy taky něco zkusím vymyslet :) Když už z nich nebudou bonsaje, tak ať aspoň vypadají pěkně, že :)
Uživatelský avatar
Dina Arshinskaya
 
Příspěvky: 47
Registrován: 11 říj 2011, 21:44
Bydliště: Praha

Re: Co s mými fíkusy?

Příspěvekod Roman Hlavinka » 04 kvě 2012, 14:23

Dina Arshinskaya píše:Tlustici mám taky, ale nějak si nedokážu představit, jak z ní udělat bonsai... :think: Ale přemýšlela jsem nad tím, že z ní něco vytvořím :) Díky za rady!

ahoj Dino.O pokojovky sem se pokoušel několikrát,ale prostě to s nima neumím,pokaždý je utrápím :( Ale tlustic bych se nebál.Tyhle dvě mám už třetím rokem a je to vděčný materiál.
Snímek 004.jpg
Snímek 004.jpg (74.72 KiB) Zobrazeno 1340 krát
Snímek 005.jpg
Snímek 005.jpg (71.56 KiB) Zobrazeno 1340 krát
Snímek 006.jpg
Snímek 006.jpg (70.26 KiB) Zobrazeno 1342 krát
Uživatelský avatar
Roman Hlavinka
 
Příspěvky: 1172
Registrován: 18 říj 2009, 16:27
Bydliště: Olomoucko
člen ČBA: ne

Re: Co s mými fíkusy?

Příspěvekod Dina Arshinskaya » 04 kvě 2012, 14:42

Romane, ty jsou krásné! :clap: Já mám doma dost velký keř tlustice, která si léta žije svým životem, jen ji občas zalijeme, když si vzpomeneme, a loni na podzim jsme ji i trochu přistřihli, aby se vůbec vešla na skříň a nevisela až na zem :) Tak jsem zasadila několik odřezků a tak mám pár malých stonků, ale zatím ještě nevím, co s nimi, potřebuju se s někým poradit, kdo s tím má zkušenosti :) (a taky proto, že jsem úplný, ale opravdu úplný laik v pěstování čehokoliv :mrgreen: Proto jsem tak nadšená z těch svých fíkusů, jelikož mi nechcíply :lol: ) Takže se omlouvám, že se ptám jak trubka :oops: , ale já se s kytkama opravdu teprve učím zacházet, vždycky jsem byla spíš přes zvířátka, ale teď jsem se o to nějak začala zajímat :)
Uživatelský avatar
Dina Arshinskaya
 
Příspěvky: 47
Registrován: 11 říj 2011, 21:44
Bydliště: Praha

Re: Co s mými fíkusy?

Příspěvekod ruda.p » 05 kvě 2012, 19:16

Dino tlustici zatím nech na tu kouknem s Martinem a já ti jí pomohu převézt :!: ale počítej, že budeš mít hodně oplégrů :lol:
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Předchozí

Zpět na Ficus (Fíkus, Smokvoň)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků