Ficus ginseng

Ficus ginseng

Příspěvekod dblazeks » 07 bře 2012, 16:53

Dobrý den měl bych dotaz zakoupil jsem si ficus ginseng co udělat stím místem na obrázku vypadá to divně.Ještě bych se chtěl zeptat jak se u tohoto druhu dělá řez děkuji.




Obr: http://dblazeks.rajce.idnes.cz/nastenka#P3020167.jpg
http://dblazeks.rajce.idnes.cz/nastenka#P3020168.jpg
dblazeks
 
Příspěvky: 9
Registrován: 06 bře 2012, 21:24
Bydliště: Letovice

Re: Ficus ginseng

Příspěvekod Milan Vohnout » 07 bře 2012, 17:04

Vítám tě na našem fóru, střihnout nebo lépe říznout nějak takhle a ošetřit cu-pastou nebo štěpařským voskem, latexem. Střih za druhým listem po vytvoření šesti listů, jeto prakticky u všech rostlin.
Přílohy
P3020167.jpg
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Ficus ginseng

Příspěvekod dblazeks » 07 bře 2012, 19:04

Děkuji a ony z toho místa začnou normálně růst větvičky? a nešlo by to ošetřit něčím jiným bohužel taková prostředky nemám :( nebo popřípadě kde se to dá koupit děkuj
dblazeks
 
Příspěvky: 9
Registrován: 06 bře 2012, 21:24
Bydliště: Letovice

Re: Ficus ginseng

Příspěvekod Milan Vohnout » 07 bře 2012, 22:01

Cu-pasta je japonský tmel je jak tekutý v tubě jako třeba zubní pasta vřele doporučuji, nebo je tuhý jako modelína ale hůř se s ním pracuje a dají se koupit v bonsajových centrech nebo lépe dostupný štěpařský vosk mají v zahradnických centrech.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Ficus ginseng

Příspěvekod Compel Lubomír » 07 bře 2012, 22:53

Jenom malá otázečka. Co tě inspirovalo ke koupi zrovna tohoto druhu fikusu? Jinak, ošetřit se to dá i tebou udanými záležitostmi. Po cu - pastě se to ale lépe a rychleji hojí. Jde to i bez ošetření.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Ficus ginseng

Příspěvekod dblazeks » 09 bře 2012, 16:02

Děkuji,no strašně se mi to líbí a zrovna ho měly v albertu za 130 kč tak jsem neváhal a hned jsem si ho koupil :D a když bych to uřízl a neošetřil to nestane se tomu něco?začnou z toho normálně růst větvičky?
dblazeks
 
Příspěvky: 9
Registrován: 06 bře 2012, 21:24
Bydliště: Letovice

Re: Ficus ginseng

Příspěvekod Compel Lubomír » 09 bře 2012, 20:01

Já tě asi moc dobře nechápu. Z čeho chceš aby rostly větvičky? Měl jsem zato, že chceš odstranit ten přečnívající špalík. To můžeš udělat hned. Pokud chceš aby ti ještě obrazil níž, koncem května zastřihni stávající obrost, tak asi na 2 cm a mělo by ti to vyrašit i na tom kmínku. Kytka ale musí být nahnojená. To můžeš začít dělat hned. Hnojí se každých 14 dní. Většina z nás, hnojíme kristalonem start.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Ficus ginseng

Příspěvekod dblazeks » 09 bře 2012, 20:39

No přesně jsem chtěl aby z toho místa vyrůstaly větvičky jestli to jde
a mám ještě jeden dotaz dají se u tohoto druhu tvarovat ňejak kořeny?
a jak ho můžu rozmnožit? jsem začátečník tak toho moc nevím
dblazeks
 
Příspěvky: 9
Registrován: 06 bře 2012, 21:24
Bydliště: Letovice

Re: Ficus ginseng

Příspěvekod Ladislav Kotál » 09 bře 2012, 21:19

Taky musíš vědět základní věc. Tyhle fikusy jsou roubované. Podnož je ten "vemeník" gingseh a na něj jsou naroubovány větvičky fikusu retusa, přesně v tom místě, kde ti radili hoši ten pahýlek zastříhnout.Takže na tom inkriminovaném místě ti z 90% nic nevyroste, neboť nemá co.(ta přiroubovaná retusa zkrátka odešla). S kořeny taky nejde nic dělat, protože jsou křehké- dužnaté a rádi samy uhnívají, což není hned vidět, protože shnijou zevnitř a venku to drží pohromadě jen slupka kůry. Podle mého názoru, který se ti asi nebude líbit je to dobrá rostlina na první pokusy s pěstováním a udržením při životě, ale po čase zjistíš, že je lepší mít "klasické fikusy" s kmenem a ne tyhle "komerční vemeníky". :lol: Množí se odstřižením větvičky a zasazením do propustného substrátu. Z téhle kytky pak budeš mít normální retusu. :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Ficus ginseng

Příspěvekod Compel Lubomír » 09 bře 2012, 21:51

Láďo, nechtěl jsem do začátku moc strašit, je ale určitě lepší to říci takhle.
pro: dblazeks, Kořeny se u tohoto druhu tvarovat nedají, hlavně pro bonsai je tento druh nevhodný. U bonsají se cení kořenové náběhy, tkz. nebari. Jak psal Láďa, tuty vemena ne. Jako pokojovka dobrý. Množit se to dá, střihneš větvičku, zasadíš do propustného substrátu a ona zakoření. Získáš tím ale fikus retusa, ne ginseg. Retusa je naroubovaná na tom ginsengu, proto je tam taky ten špalek. Pokud se podíváš důkladněji, určitě uvidíš místo roubování. Chceš li se pustit do bonsají, pořiď si něco vhodnějšího, inspirace je tady dost. Právě ta retusa je vhodná i pro úplný začátečníky. Tak se drž a ať se ti daří.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Další

Zpět na Ficus (Fíkus, Smokvoň)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků