ficus kimmen opadani listku

ficus kimmen opadani listku

Příspěvekod leeeniiicka1 » 16 úno 2012, 21:07

prosim o radu mam par tydnu ficus kimmen a opadali mi vsechny listky, koupila jsem substrat pro bonsaje a taky elixir, akadamu jsem nesehnala, ale pry ten substrat neni vhodny, prosim o radu co delat, doufam, ze jeste chudatko zije :cry:
Přílohy
DSC02003_picnik.jpg
DSC02003_picnik.jpg (117.81 KiB) Zobrazeno 2132 krát
kořenem všeho zla je nedostatek poznání...
Uživatelský avatar
leeeniiicka1
 
Příspěvky: 13
Registrován: 16 úno 2012, 18:03
Bydliště: Praha

Re: ficus kimmen opadani listku

Příspěvekod Ladislav Kotál » 16 úno 2012, 21:27

Vítám tě na fóru. Podle fotky je hóóódně rozbitej :mrgreen: .Zkus lehce škrábnout na větvičky. Pokud je pod kůrou zelený, snad není vše ztraceno.Pak by mu asi prospělo zvýšení vzdušné vlhkosti Překrytím mikroténovým sáčkem (bacha na zálivku) :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: ficus kimmen opadani listku

Příspěvekod leeeniiicka1 » 16 úno 2012, 21:37

dekuju, tak prikyto a nektere vetvicky jsou uplne k.o. trosicku jsem rizla do kmene a je tam bila tekutina, tak zda se jeste zije, myslis, ze musim dat jedine akadamu jinak ji neproberu?
kořenem všeho zla je nedostatek poznání...
Uživatelský avatar
leeeniiicka1
 
Příspěvky: 13
Registrován: 16 úno 2012, 18:03
Bydliště: Praha

Re: ficus kimmen opadani listku

Příspěvekod Ladislav Kotál » 16 úno 2012, 21:50

Pro začátečníka je akadama dobrým ukazatelem zálivky a kvalitního růstu. Tady u té zeminy budeš muset velmi opatrně se zálivkou (sušení, přemokření) chce to vyzkoušet, třeba jak tady již Milan Vohnout psal špejlí. Zapíchnout, chvilku nechat, vytáhnout- vlhká-nezalívat, suchá- zalít. Ta zemina se slévá a blbě saje vodu a dlouho ji drží. :think:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: ficus kimmen opadani listku

Příspěvekod leeeniiicka1 » 16 úno 2012, 22:03

je mi ale divne, ze jim v tech obchodnich centrech ty bonasaje normalne prospivaji, tam ta pece neni tak velka, jeste by me zajimalo jak muze bonsai pezit jen v akadame, ktera nema zadne ziviny kdyz hnojit se muze az pri rustu novych listku...neni lepsi dat na dno zeminu a akadamu jen nahoru?
kořenem všeho zla je nedostatek poznání...
Uživatelský avatar
leeeniiicka1
 
Příspěvky: 13
Registrován: 16 úno 2012, 18:03
Bydliště: Praha

Re: ficus kimmen opadani listku

Příspěvekod leeeniiicka1 » 16 úno 2012, 22:05

a jeste by me zajimalo proc je to vsechno tak slozite? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
kořenem všeho zla je nedostatek poznání...
Uživatelský avatar
leeeniiicka1
 
Příspěvky: 13
Registrován: 16 úno 2012, 18:03
Bydliště: Praha

Re: ficus kimmen opadani listku

Příspěvekod Ladislav Kotál » 16 úno 2012, 22:10

Tím, že dáš akadamu jen nahoru nic nevyřešíš.Kořeny porostou v zemině a prachy za akadamu jsou vyhozené oknem. Pokud při přesazování nehnojíš (mluvím o akadamě), strom se nastartuje ze svých vlasních zásob-strach o život-a začne se snažit přežít.A když mu pak dáš napapat , tak vrtí osáskem a jede jak o život, ukládá si do zásoby a těší se na další přesazování. ( ber to jako nadsázku, ale podstata je taková) :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: ficus kimmen opadani listku

Příspěvekod leeeniiicka1 » 16 úno 2012, 22:20

aha, tak to by tu moji hlavicku vazne nenapadlo :-) dekuju za cenne rady, nejspis mi prosla chladem, protoze muj ex vetral v mistnosti kdyz jsem tam nebyla a zapomnela mu to rict :(
kořenem všeho zla je nedostatek poznání...
Uživatelský avatar
leeeniiicka1
 
Příspěvky: 13
Registrován: 16 úno 2012, 18:03
Bydliště: Praha

Re: ficus kimmen opadani listku

Příspěvekod Mirek Halatin » 17 úno 2012, 04:42

ficus retusa kimmen na chlad nijak extra netrpí... já je letním do prvních mrazíků... bez problému. Hlídat zálivku a ten mikroten ... dobré rady ;)
Mirek Halatin
 
Příspěvky: 220
Registrován: 13 úno 2009, 12:19

Re: ficus kimmen opadani listku

Příspěvekod pájaombre » 17 úno 2012, 07:26

Čauky,jak již psal Láďa,přesadit do propustného substrátu,hlídat zálivku,šups s ním na světlo,fíkusek se probere,ten to jen tak nevzdá :mrgreen:
pájaombre
 
Příspěvky: 611
Registrován: 29 črc 2010, 10:13

Další

Zpět na Ficus (Fíkus, Smokvoň)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků