Ficus retusa kimmen

Ficus retusa kimmen

Příspěvekod Milan Vohnout » 06 úno 2009, 19:14

Představím zde postupně několik fíkusů, které vlastním, sice mi ještě nepřipadají jako bonsaje a asi i dlouho nebudou. Ještě bych mněl dodat, že byly zakoupené v nejmenovaném bonsaj centu v roce 2005. Jinak tak krásně silné kmeny, bych v našich podmínkách nikdy nedocílil. Mněl bych též upozornit, že nikdy nebyli a nebudou letněni, ne že bych nechtěl, ale není možnost kam je dát. Tak dovolte, abych představil nejdřív Ficus retusa kimmen, výška bez misky 51cm, šířka koruny 42cm, síla kmene u kořenů 10cm. Tahle smokvoň vůbec nebyla tvarovaná, ale letos se už konečně dočká s drobním střihem. S pohledovou stranou nejsem úplně rozhodnut.
Přílohy
Ficus retusa kimmen I..JPG
Ficus retusa kimmen, asi pohledová strana I.
Ficus retusa kimmen I..JPG (114.52 KiB) Zobrazeno 2815 krát
II..JPG
pravá strana II.
II..JPG (109.52 KiB) Zobrazeno 2807 krát
III..JPG
zadní strana III.
III..JPG (115.37 KiB) Zobrazeno 2809 krát
IV..JPG
levá strana IV.
IV..JPG (112.88 KiB) Zobrazeno 2804 krát
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Ficus retusa kimmen

Příspěvekod Ladislav Kotál » 06 úno 2009, 19:26

Milane, pěknej macík,je vidět, že mu svědčí. Jestli můžu,asi bych volil pohledovku obr.pravá strana, i za cenu zůžení kmene proti pozorovateli.Připadá mi líbivý pohyb kmene, umocněný těmi kořeny. A když ho budeš na okně točit,obr.levá strana je to obdobné.
Tvoje nynější pohledovka -mě tam ruší to rozvětvení - prak, a velmi rovný, i když silný kmen.
Pokusil bych se ještě natáhnout spodní větve k zemi a lehce "rozpatrovat" celou korunu,do tvaru trojúhelníka s různými délkami stran.
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Ficus retusa kimmen

Příspěvekod Milan Vohnout » 06 úno 2009, 19:52

Láďo, možná že tě poslechnu. Pohledovku jsem zatím volil jen díky kořenům, tahle se mi moc líbila. Jasně budu tvarovat a rozpracovávat celou korunu ale díky za velmi dobré tipy. Do jara je dost času a v klidu se rozhodnou co a jak.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Ficus retusa kimmen

Příspěvekod Ladislav Kotál » 06 úno 2009, 20:40

Mě na té tvé pohledovce přijdou divný ty kořeny,které jdou přímo proti tobě a pak zahučí do substrátu.(pořád vidím před sebou Babu Jagu s její chaloupkou)....vtip... Je škoda,že ho nemůžeš letnit,malé husté lupínky by mu moc slušely.
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Ficus retusa kimmen

Příspěvekod Milan Vohnout » 06 úno 2009, 21:24

Láďo proč zrovna vtip, je to trefné vyjádření. Začínám o tom více přemýšlet a nejspíš dám na tebe.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Ficus retusa kimmen

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 13 bře 2009, 02:07

Ahoj Milane.Jesli teda můžu přidat svůj názor.I když já myslím že to pro tebe nebude žádná novinka. ;) Ostříhal bych ty věvičky co vyrážejí přímo na kmeni(samozřejmě konkávkama jesli je máš.jinak použij Dremela a hodně jemnou frézu tř.kulatou k začištění dovnitř) Na jedné straně už jsi to už ostříhal jak je vidět.Větvičky které tak získáš uprav jako řízky a šup do množárny nebo do kořenáče s folií.Asi po roce rostlinky vysaď ke svému fíkusu (podle potřeb a záměru).Odspodu je přikájej na tz chůdovité kořeny.Použij Dremela vyber vrták pokud možno stejného průměru jako kmínek rostlinky za běhu ho mírně zatlač odspodu do kořene(samozřejmě stranou vrtáku).Do vznikého žlábku zatlač roslinku, přichyť špendlíkem ,namaž gelovým stimulátorem.A překrej cu pastou(plastelínou).
Je to jenom můj názor.Jesli se ti to zdá složité nebo nevhodné tak to neva.
Ahoj Honza
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: Ficus retusa kimmen

Příspěvekod Mirek Halatin » 13 bře 2009, 13:04

Ahoj Milane,
jen při koukání na ten pohled zprava (jak navrhoval Láďa) se mi pořád nějak tlačí do hlavy myšlenka, že bych do objetí kořenů vložil nějaký hezký kámen, strom k němu ukotvil a nechal pár let volněji růst (škoda toho letnění, hodně by pomohlo). Ale to je jen takový nápad....
Mirek Halatin
 
Příspěvky: 220
Registrován: 13 úno 2009, 12:19

Re: Ficus retusa kimmen

Příspěvekod Milan Vohnout » 13 bře 2009, 17:59

Mirku, nápad vynikající a zaslouží o tom popřemýšlet, stejné to platí i pro Honzu. Pánové, moc děkuji za vaše postřehy a rady. :jedna:
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne


Zpět na Ficus (Fíkus, Smokvoň)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron