Co je to za druh a půjde z něj bonsai

Re: Co je to za druh a půjde z něj bonsai

Příspěvekod petradelt » 19 srp 2011, 13:14

Naprostá pravda, co píše Petr. Otázek úplného začátečníka by bylo tolik, že není v silách kohokoliv na vše odpovídat.
Je zde všechno popsáno, v pravo nahoře v políčku hledat si zadáš co konkrétně chceš vědět, a vše se dozvíš.
Až když Ti bude něco nejasné, ptej se. Každý ze zkušenějších rád poradí. No a máš celou zimu o zábavu postaráno :lol:
Petr z New Bubu
Uživatelský avatar
petradelt
 
Příspěvky: 951
Registrován: 04 čer 2009, 19:24
Bydliště: Nové Strašecí Okr. Rakovník
člen ČBA: ano

Re: Co je to za druh a půjde z něj bonsai

Příspěvekod Drahoš » 19 srp 2011, 14:56

Nebojte se pánové pročítam to tady, jen když se někdo ozval tak jsem toho využil a trošku se poptal ;)
Drahoš
 
Příspěvky: 12
Registrován: 17 srp 2011, 10:21
Bydliště: Náměšť na Hané

Re: Co je to za druh a půjde z něj bonsai

Příspěvekod Jarda Marek » 19 srp 2011, 20:08

Oběma Petrům: pánové, toto fórum bylo založeno proto aby se bonsajista mohl na cokoli zeptat, takže si myslím, že oba dva jste natolik zkušení aby jste mohli poradit jak v pěstování tak i kde to hledat ;) děkuji

Admin
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Co je to za druh a půjde z něj bonsai

Příspěvekod Jarda Marek » 19 srp 2011, 20:11

Drahoši k Tobě, nakrelil si představu dobrou a teď si to zkus nakreslit na nějakou fotku na které si vybereš nejlepší pohledovku a využiješ větvišek které na stromku jsou ;)
Udělej si lehkej náčrt a uvidíme co dál :jedna:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Co je to za druh a půjde z něj bonsai

Příspěvekod Compel Lubomír » 19 srp 2011, 23:17

Drahoši, říkáš že si fikus( opravdu je to benjamin) přesdil. Zbývá ti tedy jen ho zastřihnout. Jenže. Zachvíly bude tak málo světla že zjara ho budeš mít asi ve stejném stadiu jako nyní. Narostou ti dlouhá internodia a listy budou ještě větší. Je hezký že sis koupil fikus v květinářstvý za mrzkej peníz ale zrovna todle není to pravý vořechový. Tendle zrovna moc dobře neobráží a ani moc rychle neroste, budeš se na něm jenom vztekat. A možná by tě to i odradilo. Pokoukej na nějakej bonsaj shop a tam si vyber nějakej stromček, nebo si sežeň od někoho, třeba nějaký babičky již vzrostlejší kytku. Pokud trváš na fikusu tak určitě retusa. Je to hezkej strom a celkem ti dost odpustí při začátečnických pěstitelských chybičkách. Se stříháním pokojovek to taky není tak jednoduchý. Pokud nemáš ideální světelný podmínky tak stříhání v této době bych se už vyhnul.Viz. víše. No a do začátku věnuj pozornost substrátům. Mám zato že si už tím přeszením udělal první celkem závažnou chybu. Přesadil si do propustnýho substrátu? Pokud ne, zřejmě budeš mít v zimě problémy. Cca od poloviny ledna. Tak čti a ptej se, hlavně se nenech odradit počátečními neůspěchy.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Co je to za druh a půjde z něj bonsai

Příspěvekod Drahoš » 20 srp 2011, 13:03

Compel Lubomír píše:Drahoši, říkáš že si fikus( opravdu je to benjamin) přesdil. Zbývá ti tedy jen ho zastřihnout. Jenže. Zachvíly bude tak málo světla že zjara ho budeš mít asi ve stejném stadiu jako nyní. Narostou ti dlouhá internodia a listy budou ještě větší. Je hezký že sis koupil fikus v květinářstvý za mrzkej peníz ale zrovna todle není to pravý vořechový. Tendle zrovna moc dobře neobráží a ani moc rychle neroste, budeš se na něm jenom vztekat. A možná by tě to i odradilo. Pokoukej na nějakej bonsaj shop a tam si vyber nějakej stromček, nebo si sežeň od někoho, třeba nějaký babičky již vzrostlejší kytku. Pokud trváš na fikusu tak určitě retusa. Je to hezkej strom a celkem ti dost odpustí při začátečnických pěstitelských chybičkách. Se stříháním pokojovek to taky není tak jednoduchý. Pokud nemáš ideální světelný podmínky tak stříhání v této době bych se už vyhnul.Viz. víše. No a do začátku věnuj pozornost substrátům. Mám zato že si už tím přeszením udělal první celkem závažnou chybu. Přesadil si do propustnýho substrátu? Pokud ne, zřejmě budeš mít v zimě problémy. Cca od poloviny ledna. Tak čti a ptej se, hlavně se nenech odradit počátečními neůspěchy.


Světla mám v obýváku celkem dost i přez zimu svítí tam slunko od rána až do večera, tak doufám že to taky není špatně. Pokud jde o okna tak tam mám dvoje dvoukřídlé balkonovky a dvě okna 150x150 pěkně usebe. Substrát jsem zatím dal pro pokojové rostliny protože kořeny nic moc, ale jestli je to problem tak jde vyřešit okamžitě, akadamu mám koupil jsem ji když jsem před týdnem dostal jednu Hornbach "bonsai" (ptačí zob) a tady jsem si přečet že je nejlepší okamžitě přesadti. A ani jsem se nedivil, protože když jsem ji vytáhnul tak tam bylo hodně vlhko. Bo bonsai shopech určitě kouknu, ale chtěl jsem si vypiplat stromeček od malička. Hlavně teda dík za rady jsou velice užitečné. :jedna:

Sice to sem nepatří ale přikládám foto toho ptačího zobu aby bylo vidět že je v akadamě
Přílohy
DSC_0235.jpg
Drahoš
 
Příspěvky: 12
Registrován: 17 srp 2011, 10:21
Bydliště: Náměšť na Hané

Re: Co je to za druh a půjde z něj bonsai

Příspěvekod Drahoš » 21 srp 2011, 17:47

Jarda Marek píše:Drahoši k Tobě, nakrelil si představu dobrou a teď si to zkus nakreslit na nějakou fotku na které si vybereš nejlepší pohledovku a využiješ větvišek které na stromku jsou ;)
Udělej si lehkej náčrt a uvidíme co dál :jedna:


Tak jsem teda něco zkusil ale nevím přikládám i normální fotku kdyby někdo chtěl ukázat něco jiného
Přílohy
DSC_0237,.jpg
DSC_0237,,.jpg
Drahoš
 
Příspěvky: 12
Registrován: 17 srp 2011, 10:21
Bydliště: Náměšť na Hané

Re: Co je to za druh a půjde z něj bonsai

Příspěvekod Petr Syrový » 21 srp 2011, 18:25

Jarda Marek píše:Oběma Petrům: pánové, toto fórum bylo založeno proto aby se bonsajista mohl na cokoli zeptat, takže si myslím, že oba dva jste natolik zkušení aby jste mohli poradit jak v pěstování tak i kde to hledat ;) děkuji

Admin

A to jsem udělal ........
Uživatelský avatar
Petr Syrový
 
Příspěvky: 551
Registrován: 04 úno 2009, 21:33
Bydliště: Praha 6 Liboc 16100

Re: Co je to za druh a půjde z něj bonsai

Příspěvekod Jarda Marek » 21 srp 2011, 19:23

No tak super :jedna: představa dobrá :jedna: teď by to chtělo někoho zkušenějšího poblíž, zajet k němu, stromek snířit a natvarovat ale kdo Ti je poblíž to opravdu nevím :think:
Tak Hanáci kde jste ?
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Co je to za druh a půjde z něj bonsai

Příspěvekod Jarda Marek » 21 srp 2011, 19:28

Petr Syrový píše:
Jarda Marek píše:Oběma Petrům: pánové, toto fórum bylo založeno proto aby se bonsajista mohl na cokoli zeptat, takže si myslím, že oba dva jste natolik zkušení aby jste mohli poradit jak v pěstování tak i kde to hledat ;) děkuji

Admin

A to jsem udělal ........


Péťo měl jsem na mysli dát odkaz na konkrétní věc, slovy čti opakovanými xkrát za sebou opravdu nikomu nepomůžeš.
Dík za pochopení
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

PředchozíDalší

Zpět na Ficus (Fíkus, Smokvoň)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků