Co je to za druh a půjde z něj bonsai

Co je to za druh a půjde z něj bonsai

Příspěvekod Drahoš » 18 srp 2011, 10:38

Ahoj nejdřív bych rád poděkoval za toto forum je opravdu bezva. A i díky němu jsem se rozhodnul, po letech strachování se že to nepůjde že do toho půjdu. Jsem v tomto ůplnej zeleněč tak prosím omluvte když budu moc otravnej s otázkama.
Takže první dvojotázka :)
Našel jsem doma tento fikus, jenom nevím co je to za druh a jestli z něj půjde bondsai. Najde se někdo kdo poradí nezkušenému v úplném začátku.
Přílohy
DSC_0229.JPG
DSC_0230.JPG
DSC_0231.JPG
DSC_0232.JPG
Drahoš
 
Příspěvky: 12
Registrován: 17 srp 2011, 10:21
Bydliště: Náměšť na Hané

Re: Co je to za druh a půjde z něj bonsai

Příspěvekod VasekKoci » 18 srp 2011, 11:38

Nevím to jistě, ale není to náhodou Ficus benjamina??Posoudit musí zkušenější.
VasekKoci
 
Příspěvky: 39
Registrován: 24 čer 2011, 22:42
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Co je to za druh a půjde z něj bonsai

Příspěvekod Jarda Marek » 18 srp 2011, 19:43

Podle mě taky Benjamina, no a rýsuje se Ti z toho pěknej stromeček :jedna: zkusi nakreslit představu :P
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Co je to za druh a půjde z něj bonsai

Příspěvekod Drahoš » 18 srp 2011, 20:40

Jarda Marek píše:Podle mě taky Benjamina, no a rýsuje se Ti z toho pěknej stromeček :jedna: zkusi nakreslit představu :P



No tak představa to je to co v tuhle chvilku nemám. Potřeboval bych asi nějakou můzu, kde na ni lidi chodíte?
Drahoš
 
Příspěvky: 12
Registrován: 17 srp 2011, 10:21
Bydliště: Náměšť na Hané

Re: Co je to za druh a půjde z něj bonsai

Příspěvekod vopat » 18 srp 2011, 21:31

Ahoj, je to Ficus benjamina jak psali kluci. Udělat z tohoto druhu Ficusu bonsaj samozřejmě jde a dokonce je to jeden z nejodolnějších druhů pokojovek, který dobře snáší i podmínky v paneláku, nebo domě vytápěném ústředním topení. Ficusy mají tu výhodu, že jdou ohýbat i poměrně silné kmínky a větve, takže z tohoto polotovaru můžeš v současnosti vytvořit cokoli. Jen jde o to, rozhodnout se, zda z něj budeš vytvářet styl přísně vzpřímený, nakloněný, kaskádu atd. U Ficusu benjamina nejdou moc zmenšovat listy, takže to chce uvažovat spíše o trochu větší velikosti bonsaje, ne o malém prckovi, který by měl nepoměrně velké listy k nízkému kmínku. Asi lepší odrůdou je Ficus benjamina Natasha, který má lístky okolo 2 cm a i je ještě poměrně ochotně zmenšuje. Je to materiál, který v květinářství koupíš do 50 korun, takže můžeš něco i klidně pokazit :P .
Vláďa Vopat
Uživatelský avatar
vopat
 
Příspěvky: 371
Registrován: 08 zář 2009, 22:33
Bydliště: Ústí nad Labem
člen ČBA: ano

Re: Co je to za druh a půjde z něj bonsai

Příspěvekod Drahoš » 18 srp 2011, 21:36

Tak jelikož jsem na odpolední a už nemám do čeho píchnout tak jsem trošku blbnul. Ani nevím jestli toto půjde tak se prosím moc nesmnějte :oops: No a o mojem kreslení radši ani nemluvím :roll:
Přílohy
stromek.JPG
stromek.JPG (33.62 KiB) Zobrazeno 2268 krát
Drahoš
 
Příspěvky: 12
Registrován: 17 srp 2011, 10:21
Bydliště: Náměšť na Hané

Re: Co je to za druh a půjde z něj bonsai

Příspěvekod Drahoš » 18 srp 2011, 21:38

vopat píše:Ahoj, je to Ficus benjamina jak psali kluci. Udělat z tohoto druhu Ficusu bonsaj samozřejmě jde a dokonce je to jeden z nejodolnějších druhů pokojovek, který dobře snáší i podmínky v paneláku, nebo domě vytápěném ústředním topení. Ficusy mají tu výhodu, že jdou ohýbat i poměrně silné kmínky a větve, takže z tohoto polotovaru můžeš v současnosti vytvořit cokoli. Jen jde o to, rozhodnout se, zda z něj budeš vytvářet styl přísně vzpřímený, nakloněný, kaskádu atd. U Ficusu benjamina nejdou moc zmenšovat listy, takže to chce uvažovat spíše o trochu větší velikosti bonsaje, ne o malém prckovi, který by měl nepoměrně velké listy k nízkému kmínku. Asi lepší odrůdou je Ficus benjamina Natasha, který má lístky okolo 2 cm a i je ještě poměrně ochotně zmenšuje. Je to materiál, který v květinářství koupíš do 50 korun, takže můžeš něco i klidně pokazit :P .



Dík za vyčerpávající odpověď, takže bych měl stromek teda ještě nechat chvilku růst a potom do něja začat zasahovat má kolem 50cm asi.
Drahoš
 
Příspěvky: 12
Registrován: 17 srp 2011, 10:21
Bydliště: Náměšť na Hané

Re: Co je to za druh a půjde z něj bonsai

Příspěvekod vopat » 18 srp 2011, 21:58

To záleží jen na tobě, kolik času mu chceš dát. Můžeš ho mít v nádobě klidně 10 let a nechat ho zmohutnět, ale to asi nevydržíš :P . Takže klidně mu teď můžeš dát základní tvar kmínku a vybrat hlavní větve a ty nechat mohutnět. Vše ostatní odstraňovat. S kreslením jsem taky trochu na štíru, ale ten tvůj tvar stromku musím zkritizovat. Vcelku se to tváří jako strom, ale pamatuj na dost důležitou věc - pokud to jde ovlivnit, měl bys mít hlavní (kosterní) větve vždy na konkávní (vnější) straně oblouku na kmeni. U některých starých stromů to už neovlivníš, protože tak narostly, ale u mladého materiálu, který má větví spoustu a můžeš si vybrat, to ve výsledku vypadá přirozeněji. Ještě jednu poznámku - ve spodních partiích bys měl mít větve silnější a směrem k vrcholu by měly být štíhlejší - tak, jak to vidíš u stromů venku v přírodě. Ber to jako dobře míněnou konstruktivní kritiku. Držím :jedna: do další tvorby.
Vláďa Vopat
Uživatelský avatar
vopat
 
Příspěvky: 371
Registrován: 08 zář 2009, 22:33
Bydliště: Ústí nad Labem
člen ČBA: ano

Re: Co je to za druh a půjde z něj bonsai

Příspěvekod Drahoš » 19 srp 2011, 10:09

Aha takže když mu dám základní tvar a nechám větve co chci mám zastřihnout špičku nebo ji nechat ať se táhne co je lepší na to aby mohutněl? A ještě kdy můžu stříhat? Nebo je to u pokojovek jedno? Je totiž čerstvě zasazenej protože jsem to musel rozsadit nevím proč to prodávají po třech kusech, asi aby to bylo hustší.
Drahoš
 
Příspěvky: 12
Registrován: 17 srp 2011, 10:21
Bydliště: Náměšť na Hané

Re: Co je to za druh a půjde z něj bonsai

Příspěvekod Petr Syrový » 19 srp 2011, 12:50

Nejlepší by bylo si trošku víc pročíst tohle forum a pak když nebudeš něco vědět tak se ptát.Když už budeš dávat ten základní tvar tak ten stromek by si měl i snížit.Takže uděláš i novou špičku z jedné postraní větvičky.Na začátek ale číst,číst,číst a číst
:)
Uživatelský avatar
Petr Syrový
 
Příspěvky: 551
Registrován: 04 úno 2009, 21:33
Bydliště: Praha 6 Liboc 16100

Další

Zpět na Ficus (Fíkus, Smokvoň)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků