Fíkus,odlistnění

Fíkus,odlistnění

Příspěvekod evik » 23 čer 2011, 13:06

Dobrý den, tento rok jsem si koupila fíkus, mělo by asi jít o Fíkus retusa kimmen, chtěla bych ho od listnit, ale bojim se že mi potom neobroste, mám možnost letnění, ale nevím jak to letnění přesně funguje, jestli ho mám na noc schovávat nebo ho mám nechat tam kde je a co když bude pršet a on zmokne neuhni je mi když mi ho déšt přelije?? prosím poraďte
Přílohy
P5020273.JPG
Tak to je můj fíkus, možná by nebylo špatné ho i vytvarovat, ale nevim jak
P5020273.JPG (151.23 KiB) Zobrazeno 1555 krát
evik
 
Příspěvky: 13
Registrován: 01 kvě 2011, 11:13

Re: Fíkus,odlistnění

Příspěvekod Jarda Marek » 23 čer 2011, 20:05

Eviku, hlavně by to chtělo ho přesadit z toho lepidla do propustného substrátu, potom nemusíš mít strach že ho přeliješ :-)
No a vezmi ho klidně na výstavu do Libochovic a kouknem na něj
Na defoliaci si myslím je akorát čas ale jelikož pokojovky nedělámtak počkej až Ti někdo řekne jesti ano či ne. Já bych nejdřív přesazoval a defoliaci nechal až na příští rok :-)
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Fíkus,odlistnění

Příspěvekod Ladislav Kotál » 23 čer 2011, 20:28

Souhlasil bych s Jardou, přesadit, příští rok oškubat :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Fíkus,odlistnění

Příspěvekod Compel Lubomír » 24 čer 2011, 20:07

JJ, přesně tak, jak píšou kluci, i když říkají že pokojovky nedělaj.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Fíkus,odlistnění

Příspěvekod evik » 25 čer 2011, 13:13

mockrát díky, skusim přesadit a uvidim, ještě bych se zeptala na to letnění venku, zda to musím před deštěm schovávat či nikoliv, nebo to mám dat na parapet tak aby na to nepršelo
evik
 
Příspěvky: 13
Registrován: 01 kvě 2011, 11:13

Re: Fíkus,odlistnění

Příspěvekod lacike » 25 čer 2011, 13:53

evik píše:mockrát díky, skusim přesadit a uvidim, ještě bych se zeptala na to letnění venku, zda to musím před deštěm schovávat či nikoliv, nebo to mám dat na parapet tak aby na to nepršelo


nechaj na parapete, jemny vetrik aj dazd je to co ma rada kazda rastlina. Navyse je to fikus, ten znesie priame slnko, takze sups na parapetu bez vahania ;-)

PS: nezabudni, po presadeni nechat najskor v tieni, ked zacnu vyrastat nove listky (2-4 tyzdne, fikus ako "burina" zvykne skor) postupne davat na slnecnejsie miesto ;-)
lacike
 
Příspěvky: 200
Registrován: 17 led 2011, 02:51
Bydliště: Bratislava


Zpět na Ficus (Fíkus, Smokvoň)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků