Benjamin z Kaufu

Benjamin z Kaufu

Příspěvekod Vašek BN » 21 čer 2011, 19:55

Dobry den,
koupil jsem si v Kauflandu takovy pekny fikus benjamina (se svetlymi okreji listu) je jakoby tvoren vice rostlinkami (nevim jak to lepe nazvat, proste z kvetinace rostou asi 3 kminky kazdy o prumeru cca 0,5cm) je maly (asi 15cm). Pocitam s tim, ze ho mam nejprve presadit do akadamy(to jsem tu uz tak nejak vycetl), ale spis me zajima, zda ty jednotlive stromky rozdelit a pestovat zvlast nebo u sebe. Prosim o radu pro uplneho zacatecnika (tzn zadne psi kusy, ktere si dovoli zkuseny pestitel, ale nejaky uplny zaklad)

dekuji Vašek
Vašek BN
 
Příspěvky: 3
Registrován: 21 čer 2011, 19:17

Re: Benjamin z Kaufu

Příspěvekod Ladislav Kotál » 21 čer 2011, 20:17

Vítám tě na fóru, pokud je necháš u sebe, časem srostou a bude silnější kmen. Pokud je rozdělíš, budeš mít tři tužky. Tak si vyber, co je pro tebe lepší :P
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Benjamin z Kaufu

Příspěvekod Vašek BN » 21 čer 2011, 20:24

dobre, tak ja je presadim zase k sobe. Pocitam s tim, ze bych je mel dat co nejbliz k sobe a nejak je k sobe pridelat. Je lepsi je nejak proplect nebo je nechat volne vedle sebe, a nebo je to jedno? :D
Vašek BN
 
Příspěvky: 3
Registrován: 21 čer 2011, 19:17

Re: Benjamin z Kaufu

Příspěvekod Compel Lubomír » 22 čer 2011, 17:16

Taky tě vítám na foru. V tom kaufu sem ty benjamíny viděl. Pokud chceš mít pomlázku tak je propleť, pokud chceš mít silnější kmínek, bych je nacpal k sobě a něčím zajistil. Nejlépe roubovací páskou, nebo páskou která se používá místo konopí na vodácký šroubení-bílá páska a nelepí. Za tři měsíce to určitš nesroste, tak trpělivost. Ať se ti daří.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Benjamin z Kaufu

Příspěvekod Vašek BN » 28 čer 2011, 21:16

Ahoj, chtel bych se zeptat jeste na jinou vec :) te fikus z Kauflandu vypada ze tak nejak nechci rict ze prosperuje, ale spis zije :D
Nekolik dni potom jsem si koupil jeste jeden fikus a to Benjamin Natasu. Prinesl jsem ji domu - presadil do seramisu(akadamu jsem nesehal ani v baumaxu, budu muset kouknout jinde) a umistil vedle toho fikusu z Kauflandu (ten je uz taky v seramisu) a ta Natasa (je to jen takovej malinkej proutek) nejak nevim jak to nazvat, ale prijde mi ze uvada - zloutnou listy, krouti se a padaj. Mel jsem obe rostlinky na zapadnim okne, tak jsem je prendal trosku vic do stinu. Pruvan jsem hlidal aby nebyl a prijde mi ze jsem ji ani neprelil, ale jsem zacatecnik, tak je mozny ze jo(abych nezapomel zacali se kroutit druhy den co jsem ji mel doma - presadil jsem ji, vecer byla dobra a rano uz byla takova jakasi nedobra)

Poradite mi nekdo? jestli prendat na jine misto aby nechytala tolik slunka (svitilo na ni cca od 3-4 hodin odpoledne) nebo vic/min zalevat nebo si rict ze pestovani kytek neni pro vsechny a radsi chodit na ryby :D

Diky Vasek
Vašek BN
 
Příspěvky: 3
Registrován: 21 čer 2011, 19:17

Re: Benjamin z Kaufu

Příspěvekod Jarda Marek » 29 čer 2011, 05:20

ten fíkus dostak moc ran najednou, přesun místa, přesazení a teď to chce do stínu než začnou vyhánět nové lístečky a vydržet :jedna:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano


Zpět na Ficus (Fíkus, Smokvoň)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků