vhodný mech k ficus retusa

Re: vhodný mech k ficus retusa

Příspěvekod VasekKoci » 14 srp 2011, 13:28

Tak teď to chápu Láďo. Děkuji za připomínku. Nerad bych toto "miminko" jak byl nazván ztratil. Mám ho čtyři roky a byl můj první.
VasekKoci
 
Příspěvky: 39
Registrován: 24 čer 2011, 22:42
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: vhodný mech k ficus retusa

Příspěvekod Luděk Rohovský » 14 srp 2011, 21:59

Nepropadejte panice... :D předloni jsem si koupil mrňavou carmonu a dodnes na ní ten mech mám, a to má za sebou dvě zimy. Je pravda, že substrát je takový teen klasický, pro pokojovky. Jinak vždycky stromy přesazuju do akadamy, ale tuhle jsem právě kvůli tomu mechu nechal tak jak byla a zatím se drží. Stromek i mech. A přitom ten povrch ani nijak extrémně nerosím, zalívám tak max. 2x denně.
Luděk Rohovský
 
Příspěvky: 321
Registrován: 23 úno 2009, 17:52
Bydliště: Brno

Re: vhodný mech k ficus retusa

Příspěvekod Milan Vohnout » 15 srp 2011, 16:57

U mě mech vždycky totálně uschnul přes zimu a od jara skoro do podzimu šel docela slušně. :evil: A tak tam už nic nedávám.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: vhodný mech k ficus retusa

Příspěvekod VasekKoci » 15 srp 2011, 17:35

Tak uvidím jak se stromku i mechu bude dařit přes zimu. Ale raději ztratím ten mech, než ten stromek.
VasekKoci
 
Příspěvky: 39
Registrován: 24 čer 2011, 22:42
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: vhodný mech k ficus retusa

Příspěvekod vopat » 15 srp 2011, 20:58

Ahoj, když jsou pokojovky přes léto venku, tak se někdy i mech zadaří a někdy i vydrží přes zimu. Jen se to potom hůř zalívá, protože přeschnutý mech vodu přímo odpuzuje. Jednou jsem přenesl mech za zakoupené Carmony i na ostatní stromky s propustnými substráty a docela jde. Co je to za druh mechu nevím, ale vypadá jako docela obyčejný nízký mech z extrémních stanovišť. Mechu zdar :P
Vláďa Vopat
Uživatelský avatar
vopat
 
Příspěvky: 371
Registrován: 08 zář 2009, 22:33
Bydliště: Ústí nad Labem
člen ČBA: ano

Předchozí

Zpět na Ficus (Fíkus, Smokvoň)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků