ficus - škůdce?

Re: ficus - škůdce?

Příspěvekod milosh_cz » 01 kvě 2011, 21:15

vida :-) taková odpověď mě nemohla potěšit více .... budu postupovat podle plánu ;-) Ještě zkusím sehnat ten Talstar, pak dostane čas na zotavenou a jakmile bude někdy od konce května pořádně šajnovat sluníčko, sesadím ho a půjde ven.

Díky, M.
milosh_cz
 
Příspěvky: 12
Registrován: 28 dub 2011, 10:07

Re: ficus - škůdce?

Příspěvekod milosh_cz » 05 kvě 2011, 16:55

2 Ladislav a Jarda:

Tak podávám raport ;)

Co se Talstaru týče, údajně ho prý vozí do květinářství v Riegrovce u náměstí v Plzni. Když jsem tam byl podruhé tak prý byl stále objednán, ale ještě nedorazil.

Zdá se, že Mospilan celkem pomohl. Je vidět, že se škůdci nerozlejzají, tedy žádné další zhoršení, stromek vypadá zdravě jako vždy :-) ... zítra jsem měl v plánu nastříkat pro jistotu podruhé. Dnes jsem ho ještě hodně prostříhal, čimž jsem se zbavil vetší části plochy pro případné zbylé škůdce, taky aby byl prosvětlen a abych měl pod kontrolou každej lístek .... Nicméně ... Chtěl jsem se zeptat, když jsem měl v plánu fikus sesadit na konci měsíce, neměl bych ho sesadit rovnou už teď na začátku května a druhej postřik už vynechat?? Nebo rozfázovat: teď ho nechat ostříhán + podruhé postřik, a až pak za měsíc teprve finálně sesadit? .........

M. ;-)
milosh_cz
 
Příspěvky: 12
Registrován: 28 dub 2011, 10:07

Re: ficus - škůdce?

Příspěvekod Ladislav Kotál » 05 kvě 2011, 18:21

Když ho ostříháš teď, neporoste tak jako po střihu za měsíc, venku na plném slunci.Je to na tobě :mrgreen:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: ficus - škůdce?

Příspěvekod milosh_cz » 05 kvě 2011, 18:23

ok, počkám, je to pravda ;) :jedna: M.
milosh_cz
 
Příspěvky: 12
Registrován: 28 dub 2011, 10:07

Re: ficus - škůdce?

Příspěvekod Compel Lubomír » 05 kvě 2011, 21:30

Podle fotky to vypadá, že není zrovna v pěkným substrátu. Kdysi jsem měl na fikusu taky takovýdle sádýlko- mezy listem a řapíkem. Fórum neexistovalo Láďa K taky nebyl, takže jsem neznal ani talstar a pomáhal jsem si jak to šlo. Čili mechanicky. Měl jsem to na všech listech. Tak jsem to nějak onípal a postižená místa natřel slivovicí. Počase to přesadil do propustnýho substrátu a od tej doby sem to neviděl. Jo a o tom přesazení už nepřemýšlej. Všecno by se ti posunulo min. o měsíc dozadu, přesazení nech na příští jaro. Jinak pěknej kousek. Benjamin nebo viandii?
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: ficus - škůdce?

Příspěvekod milosh_cz » 05 kvě 2011, 22:21

Jo, trošku jsem protentokrát zaexperimanetoval. Substrát není nejlepší, ani úplně nejhorší, propustnej docela je, ikdyž by mohl být ještě o dost víc, připouštím :oops: v dřívějších dobách si tenhle stromek se mnou ale zažil ještě mnohem 'mazlavější hroudy' ;-) dost mu za to všecko dlužím :mrgreen: ... přesazovat jsem samozřejmě nemyslel, nýbrž sesadit na špalík kvůli dopěstování koruny ;-) to se po zdejších radách stane v červnu, přesazovat na jaře již do nové misky ;-) .................. co se týče druhu, tak podle mě asi Benjamin, ale taky bych ruku do ohně nedal, opravdu jsem ho dostal jen jako ustřiženou větývku v ubrousku před cca 10 lety. Prokázal velkou životaschopnost :D
milosh_cz
 
Příspěvky: 12
Registrován: 28 dub 2011, 10:07

Re: ficus - škůdce?

Příspěvekod milosh_cz » 09 kvě 2011, 11:31

Moc se mi to nelíbí, po druhým postřiku Mospilanem a pobytu během pár posledních hezkých dnů na sluníčku se i tak myslím tyhle bílé šupinky zas objevují, sice málo, ale myslím že mě zrak nešálí :? .... ještě chvíli počkám, ale moc se mi to teda nelíbí, kdyžtak holt sesadím prostě dřív, co se dá dělat :? M.
milosh_cz
 
Příspěvky: 12
Registrován: 28 dub 2011, 10:07

Předchozí

Zpět na Ficus (Fíkus, Smokvoň)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků