Poradíte?

Re: Poradíte?

Příspěvekod jajozh » 28 bře 2011, 11:08

Pozor na prievan,vodu treba nechat odstat aspon jeden den,kvoli chloru(v neuzavretej nadobe)..Zalievaj teplejsou vodou,nechavaj preschnut,kludne aj par dni,tento nepotrebuje zas az tolko vody..Nech sa dari :jedna:
Jan
Uživatelský avatar
jajozh
 
Příspěvky: 311
Registrován: 29 dub 2009, 15:25
Bydliště: Žiar nad Hronom,Slovenská Republika

Re: Poradíte?

Příspěvekod Luděk Rohovský » 28 bře 2011, 21:37

Vypadá to na zajímavý materiál. Když sestřihneš ty dlouhé větve, tak ti ficus zpětně brazí a tím dostaneš obrost blíže ke kmeni.
Luděk Rohovský
 
Příspěvky: 321
Registrován: 23 úno 2009, 17:52
Bydliště: Brno

Re: Poradíte?

Příspěvekod Compel Lubomír » 28 bře 2011, 21:41

Taky tě vítám na fóru. Není vidět v čem je fikus zasazený a ani to nepíšeš. Zřejmně je to v původním substrátu a jen na vrchu je trocha těch kamínků aby to vypadalo lépe. Ctělo by to přesadit do propustného substrátu , pokud je to již přesazeno se omlouvám, a asi po měsíci začít hnojit dle hnojiva dle doporučení výrobce cca 2x do měsíce až do září. Protože má fíkus vyholené větve tak jak bylo již zmiňováno, ostříhat asi na 2cm a do 2 měsíců bude stromeček k nepoznání. Ovšem musí být nahnojen. jinak o fíkusech je tady toho napsaného už habaděj. Najít, načíst a už to valí. Tak čaj Luboš
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Poradíte?

Příspěvekod Jarek Servus » 01 dub 2011, 11:59

Vítám Tě na fóru. Podívej se na substrát jestli není přemokřený, nebo taky možná chytil průvan při převážení. Pohnoj co nejdříve a podle potřeby přesaď. Je to to ve fikusech popsáno už vícekrát.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Poradíte?

Příspěvekod Sykorka » 30 dub 2011, 11:23

Tak mi ztratila všechny listy - netahlo na ni, zalevam ji teplejsi vodou, ma slunicko,pohnojila jsem ji a ona si klidne opada...zasychají mi i zelene spičky na nové lístky.....myslim ze je to tim, ze jsem pouzila hnojivo na orchidee. Dnes jsem ji presadila do special substratu na bonsae a kupila na ni i hnojivo. ostriham a tesim se na lepsi kyticku. Děkuji za rady
Sykorka
 
Příspěvky: 8
Registrován: 28 bře 2011, 10:13

Předchozí

Zpět na Ficus (Fíkus, Smokvoň)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků