Ginseng, rady, tipy-prosím

Ginseng, rady, tipy-prosím

Příspěvekod habiniki » 24 úno 2011, 14:31

Dobrý den všem.
Dostala jsem Smokvoň a starala se o ní tak, jak bylo napsáno na priložené informační kartičce. Bohužel mi začal opadávat a přitom nové výhonky rostou hodně do šířky a do výšky. Když jsem si to tu tak pročítala, zjistila jsem, že ho přelívám a navíc jsem mu záměrně stínila, i když mám sluníčko celý den. Bohužel jsem se řídila špatnými pokyny. Chystám se ho tedy přesadit do Akadamy, a nebudu mu stínit. Jen bych ráda znala váš názor na kořenáč. Já si myslím(podle fotografií, které jsem tu viděla), že máme příliš vysokou a širokou nádobu -> pokusím se přiložit foto. Nevím, jak je na tom s kořeny, ale přesadit ho chci až budu mít vše správně nachystané a bude tepleji. Tímto tedy žádám o radu, jaký kořenáč vlastně pořídit, zda mátě nějaký oblíbený obchod, nebo webové stránky, čím se při nákupu řídit apod. Jsem naprostý zelenáč, toto je moje první bonsai.
Předem děkuji za každou odpověď :)
Přílohy
fíkus 1.jpg
fíkus 1.jpg (56.84 KiB) Zobrazeno 1631 krát
fíkus 2.jpg
fíkus 2.jpg (59.67 KiB) Zobrazeno 1624 krát
fíkus 3.jpg
fíkus 3.jpg (59.8 KiB) Zobrazeno 1629 krát
Nikola
Uživatelský avatar
habiniki
 
Příspěvky: 10
Registrován: 24 úno 2011, 12:53
Bydliště: Trutnov

Re: Ginseng, rady, tipy-prosím

Příspěvekod Ladislav Kotál » 24 úno 2011, 15:23

Velikost nádoby-misky by měla mít hruba tyhle rozměry : délka misky o cca 1/3 menší než průměr koruny, výška misky cca jako průměr nebari , takže z toho vychází (alespoň podle fotek ) hranatá miska velikost 20x15x7 (d,š.v), nebo kulatá průměr cca 20 cm, výška 7-8 cm. Barva, zemitá, modrá, zelená. :jedna:
Jo a vítám tě na fóru.
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Ginseng, rady, tipy-prosím

Příspěvekod habiniki » 24 úno 2011, 15:35

Láďo děkuju za informaci :jedna: Pokusím se někde sehnat, nebo nechám vyrobit podle tvých instrukcí. Doufám, že se mi podaří ho zdárně vzkřísit a vytvořím takovou korunu, jakou měl předtím. Byl nádherneja teď je z něho takovej naháč. Nějaké rady jsem si tu pročetla, tak snad se zadaří ;)
Ještě jednou děkuju, Nikola
Nikola
Uživatelský avatar
habiniki
 
Příspěvky: 10
Registrován: 24 úno 2011, 12:53
Bydliště: Trutnov

Re: Ginseng, rady, tipy-prosím

Příspěvekod Ladislav Kotál » 24 úno 2011, 15:41

Třeba by pomohlo, kdybys řekla kde bydlíš. Lépe bychom tě mohli nasměrovat k někomu zkušenějšímu, aby poradil :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Ginseng, rady, tipy-prosím

Příspěvekod habiniki » 24 úno 2011, 15:59

No jo, já si ještě nevyplnila celý profil. Jsem z Trutnova, je tu veliké zahradnictví, tak se pokusím tam sehnat aspoň tu zeminu. Ale určitě uvítám jakékoliv rady :jedna: Taky máme půlku rodiny v Praze a jezdíme tam víceméně každý měsíc. Jezdíme přes Hradec, takže pokud je nějaká prodejna v jeho okolí, i tam se krásně dostanu :jedna:
Nikola
Uživatelský avatar
habiniki
 
Příspěvky: 10
Registrován: 24 úno 2011, 12:53
Bydliště: Trutnov

Re: Ginseng, rady, tipy-prosím

Příspěvekod Ladislav Kotál » 24 úno 2011, 16:06

U Hradce jsou Libčany, mají i e-shop :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Ginseng, rady, tipy-prosím

Příspěvekod habiniki » 24 úno 2011, 16:11

No tak to je super, je to i po směru dálnice :clap: Tak to se tam zajedem podívat :jedna: a to Trutnovské zahradnictví vám nic neříká? Já mám pocit, že je větší než to v Líbeznicích u Prahy
Nikola
Uživatelský avatar
habiniki
 
Příspěvky: 10
Registrován: 24 úno 2011, 12:53
Bydliště: Trutnov

Re: Ginseng, rady, tipy-prosím

Příspěvekod Ladislav Kotál » 24 úno 2011, 16:16

To zahradnictví neznám, mám to trošku z ruky :lol: :lol:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Ginseng, rady, tipy-prosím

Příspěvekod habiniki » 24 úno 2011, 16:17

:lol: no jo, už jsem si všimla :roll:
Nikola
Uživatelský avatar
habiniki
 
Příspěvky: 10
Registrován: 24 úno 2011, 12:53
Bydliště: Trutnov

Re: Ginseng, rady, tipy-prosím

Příspěvekod habiniki » 24 úno 2011, 16:33

ještě by mě zajímalo, jakou Akadamu mám pořídit? Myslím tu frakci. Těch 3-6mm? v tomto se opravdu nevyznám :oops:
Nikola
Uživatelský avatar
habiniki
 
Příspěvky: 10
Registrován: 24 úno 2011, 12:53
Bydliště: Trutnov

Další

Zpět na Ficus (Fíkus, Smokvoň)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků