PROSÍM POMOC

Re: PROSÍM POMOC

Příspěvekod Peter Petrik » 31 kvě 2011, 19:08

ridzz chcelo by to fotku
Kus tvrdej práce a za hrsť trpezlivosti je recept na úspech.
Uživatelský avatar
Peter Petrik
 
Příspěvky: 996
Registrován: 03 čer 2009, 15:55
Bydliště: Veľký Folkmár (Slovensko)

Re: PROSÍM POMOC

Příspěvekod ridzz » 31 kvě 2011, 19:10

peter podívej se na strnu č. 2 tohoto vlákna tam je celková fotka. chci ho střihnout tak 5cm nad tím kde jsou naroubované ty 2 hl. větve. říkám není to bonsaj v pravém slova smyslu ale na odzkoušení dobrý materiál.
Michal Vlachynský
m.vlachynsky01@seznam.cz
Uživatelský avatar
ridzz
 
Příspěvky: 99
Registrován: 16 srp 2010, 14:38
Bydliště: VYŠKOV

Re: PROSÍM POMOC

Příspěvekod Peter Petrik » 31 kvě 2011, 19:13

Ááá slonie nohy :lol: A už si ho presádzal?? či je to v prepravnom substráte? ak je ešte len v prepravnom substráte tak ho čím skôr presaď ako som písal najlepšie do čistej akadamy alebo v rámci šetrenia tak pridaj zeolit ktorý tak isto ako akadama nasiakne vodu a pomaly ju uvoľnuje. a strihať budeš na rok.
Kus tvrdej práce a za hrsť trpezlivosti je recept na úspech.
Uživatelský avatar
Peter Petrik
 
Příspěvky: 996
Registrován: 03 čer 2009, 15:55
Bydliště: Veľký Folkmár (Slovensko)

Re: PROSÍM POMOC

Příspěvekod Peter Petrik » 31 kvě 2011, 19:15

A pozerám že je v akadame na tej fotke, tak hor sa stríhať, držím palce. daj sem potom foto ako to dopadlo
Kus tvrdej práce a za hrsť trpezlivosti je recept na úspech.
Uživatelský avatar
Peter Petrik
 
Příspěvky: 996
Registrován: 03 čer 2009, 15:55
Bydliště: Veľký Folkmár (Slovensko)

Re: PROSÍM POMOC

Příspěvekod ridzz » 31 kvě 2011, 19:21

peter nejsem zas takovej začátečník a mám ho již od ledna v akdamě, ukotvená, zapěstovaná, nahnojená a jede celkem dobře ale odpadávají mu listy od spodu takže každá větev vypada tak že sou listky jen ve verchních 10 cm a spodních 10 cm je holých. nevíš jak do budoucna docílit toho aby odspodu nepropadával?? a zástal zelený a listky všude i u kmene?? posílam fotto kde chci stříhat!! tak co ty na to je to moc razantní?? nebo to rozdýchá??
Přílohy
fik.jpg
fik.jpg (45.69 KiB) Zobrazeno 914 krát
Michal Vlachynský
m.vlachynsky01@seznam.cz
Uživatelský avatar
ridzz
 
Příspěvky: 99
Registrován: 16 srp 2010, 14:38
Bydliště: VYŠKOV

Re: PROSÍM POMOC

Příspěvekod Ladislav Kotál » 31 kvě 2011, 19:34

Pokud je zakořeněný, nahnojený a máš možnost dát ho po střihu na zahradu na plné slunce ,je to přesně jak jsi naznačil- nezbývá nic, jen ho stříhnout :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: PROSÍM POMOC

Příspěvekod Peter Petrik » 31 kvě 2011, 19:58

Presne ako píše Láďa :jedna:
Kus tvrdej práce a za hrsť trpezlivosti je recept na úspech.
Uživatelský avatar
Peter Petrik
 
Příspěvky: 996
Registrován: 03 čer 2009, 15:55
Bydliště: Veľký Folkmár (Slovensko)

Re: PROSÍM POMOC

Příspěvekod ridzz » 31 kvě 2011, 20:04

kluci jinak bych se do toho nepouštěl kdyby na to nebyl nachystanej a samo že ho mám kam dát a sice tam kde ma venkovni zatím stromky později bonsaje :) a sice ke tchanovi na barák bydli 100m ode mě takže v klidu. tak jdu na to.a nevadi že třeba v noci jer u nás ještě kolikraát 12°C přežije to??
Michal Vlachynský
m.vlachynsky01@seznam.cz
Uživatelský avatar
ridzz
 
Příspěvky: 99
Registrován: 16 srp 2010, 14:38
Bydliště: VYŠKOV

Re: PROSÍM POMOC

Příspěvekod Peter Petrik » 31 kvě 2011, 20:06

ridzz 10 stupňov a viac je ok :jedna: Len musí byť na plnom slnku a dobre nahnojený. držím palce. hoď sem potom foto ;)
Kus tvrdej práce a za hrsť trpezlivosti je recept na úspech.
Uživatelský avatar
Peter Petrik
 
Příspěvky: 996
Registrován: 03 čer 2009, 15:55
Bydliště: Veľký Folkmár (Slovensko)

Re: PROSÍM POMOC

Příspěvekod ridzz » 01 čer 2011, 20:48

tak o víkendu ho střihnu a dám na plné slunce, je lepší jej střihnout konkávkama nebo stačí obyč nůžky na stromky?a mám ty rány zatmelit CU pastou bo nechat tak?
1. do čeho mám zasadit ty řízky co odstřihnu? chtěl bych zkusit zdali zakoření, mám nějaký kořenový stimulátor ale nevím zeminu??aby byla šance
2. tím pořádným nahnojením bude stačit jen každý týden zálivka kristalonem start??nebo mám přihodit pár granulí NPK? bobky už nemám všechny padly na letošní jamadori
3. co ta zálivka?? bude stačit fikusu stejná zálivka jako doposud?tzn. 1/3 dny? mysím když bude bez listů = žádné odpaření vody přes listy?nebo naopak více zálivky když bude nonstop na přímém slunci?
vím že se možná ptám jak dekl ale sem prostě greenhorn :D
Michal Vlachynský
m.vlachynsky01@seznam.cz
Uživatelský avatar
ridzz
 
Příspěvky: 99
Registrován: 16 srp 2010, 14:38
Bydliště: VYŠKOV

PředchozíDalší

Zpět na Ficus (Fíkus, Smokvoň)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků